Chystáte se koupit řadovku? Inspirujte se z historie, nebo ze světa

Skvosty české architektury mezi řadovými domy - Baťa věděl, jak si udržet lidi!
12. května 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Typizované stavby, trochu hanlivě řečeno „domy jako přes kopírák“, provázejí civilizaci po všechna období historického vývoje, a jsou oblíbené dodnes. Představují dostupnější formu bydlení... Koupě řadového domu není náročný úkol, tedy není o nic náročnější, než u jiného domu nebo bytu. Rozhodnete se pouze o tom, jaký máte rozpočet, kde chcete bydlet a udělat si průzkum trhu a najít nejlepšího prodejce. 

Matka s dcerou na ulici před řadovými domky

V současnosti nabízejí řadové domy například četní developeři na Praze 4 a 5. Co by nám mohlo usnadnit rozhodování?

● Více úrovní a kategorií domu

Můžete se sami rozhodnout, kolik má mít váš dům pater – nejběžnější je přízemí a patro, často nechybí ani obyvatelné podkroví, hojně využívané jako ložnice anebo pracovna s koupelnou. Výběr je různorodý, takže si můžete skutečně vybrat to, co chcete.

Rodinný dům na prodej - Praha 4 - Braník
Rodinný dům na prodej - Praha 4 - Braník, Praha 4

● Prostor

Řadové domy jsou většinou v porovnání s byty velmi prostorné, a to jak pokud jde o podlahovou plochu, tak přidružené venkovní prostory – zahrádky s místem pro posezení nebo grilovací kout, dokonce i malý bazén.

Interiér s výhledem. Řadové domy na Praze 4
Interiér s výhledem. Řadové domy na Praze 4 • Zdroj: Y&T Luxury Property

● Minimální údržba

Řadovka má velkou výhodu v tom, že jsou zde mnohem menší náklady na údržbu. Společné prostory, dvory a verandy jsou udržovány – nemusíte se starat o sekání trávy nebo odstraňování divokých plevelů. Samozřejmě, mimo váš domov.

Ukázka moderního řadového domu v Německu
Ukázka moderního řadového domu v Německu • Zdroj: Profimedia

● Parkovací služba

Řadové domy také nemají problém s parkovacími místy. Své vozidlo můžete zaparkovat buď za vraty před domem, nebo v blízkosti domu, kde na něj stále vidíte.

Prodej rodinného domu Praha 5 - Malvazinky
Prodej rodinného domu Praha 5 - Malvazinky, Praha 5

● Sousedské vztahy

Ač to nemusí být benefit pro každého, příjemné sousedé jsou vždycky radost a mnohdy i pomoc. Koupě řadového domu může vytvořit příjemné životní prostředí. 

● Příjemná uniformita domu

Koupě řadového domu vytváří harmonii a jednotu, jelikož většina domů si je podobná. Mají stejný tvar, strukturu a velikost.

● Vybavení "na míru"

Při nákupu řadovky hraje zásadní roli jednoduchost a pohodlí. Každý developer nabízí jiné služby, většinou je však možnost vybrat si z celé řady materiálů a doplňkového vybavení podle vašeho vkusu.

● Efektivní další prodej

Řadovky se velmi dobře a efektivně prodávají, takže až se jednou rozhodnete přestěhovat, zřejmě nebudete mít problém. Moderní možnosti řadových domů lákají stále více zájemců.

Zajímavosti z historie: Skvostné Baťovy domky

Typizované stavby, trochu hanlivě řečeno „domy jako přes kopírák“, provázejí civilizaci po všechna období historického vývoje, a jsou oblíbené dodnes. Představují dostupnější formu bydlení... 

Baťovy domky od Jana Kotěry jsou chloubou prvních řadovek. Nabízely na svou dobu nadstandardní vybavení.
Baťovy domky od Jana Kotěry jsou chloubou prvních řadovek. Nabízely na svou dobu nadstandardní vybavení. • Zdroj: Profimedia

Stavěly se například v řadových koloniích ve Zlíně: Baťovy domy patří rozhodně k těm architektonicky zdařilým. První byly postaveny v dělnické kolonii, kterou architekt Jan Kotěra navrhl pro firmu Baťa ve zlínské čtvrti Letná. Několik dalších kolonií vzniklo ještě v jiných zlínských částech. Ve své době poskytovaly domky nadstandardní bydlení s elektřinou a tekoucí vodou. A už tehdy bylo myšleno na zeleň: Pozemky nejsou odděleny ploty a zahrady přirozeně přecházejí do volné přírody. Baťovské domky nejsou všechny zcela stejné, ty úplně první měly mansardové střechy a omítku, a je jich jen pár. 

Pražská Ořechovka a další Freiwaldova díla

Dalším příkladem toho, že typizované domy nemusejí být vždy nudné, jsou bytové domy na pražské Ořechovce, za nimiž stojí architekt Jindřich Freiwald. Hned po válce, v roce 1919 navrhl řadové domy pro vilovou kolonii Ořechovka v ulicích Klidná a Dělostřelecká. Ze stejné dílny pocházejí i bytové domy Na Perníkářce v Praze, nebo v Hradci Králové družstevní bytové domy v ulici Čelakovského z roku 1920. 

Pražská Ořechovka je nádhernou ukázkou vil i řadových domků z období české moderny. Dvojvila Emila Filly a F. Krejčího, Lomena ulice, architekt Pavel Janák (1923-24)
Pražská Ořechovka je nádhernou ukázkou vil i řadových domků z období české moderny. Dvojvila Emila Filly a F. Krejčího, Lomena ulice, architekt Pavel Janák (1923-24) • Zdroj: Profimedia

V první polovině 20. let se Freiwald s Jaroslavem Böhmem zaměřovali především na rozvíjení ideálních dispozic i dekorativních forem dostupného bydlení. Vznikly tak ideální dvoj a čtyřdomky, jež lze nazvat originální stylovou syntézou. Spojily se v nich prvky vyloženě modernistické, prosazované před válkou Kotěrovou školou, s prvky převzatými z lidové architektury a lokálních, regionálních zdrojů nebo z architektury historické. 

Takové řadové domy realizovali Freiwald s Böhmem v Kolíně, Sušici (čtvrť „Benátky“ z roku 1924), v Duchcově (1922–1924), či v soutěžích na typové domky pro Spořilov (1925) a Mělník (1927).     

Zajímavosti ze světa

Řadové domy se stavějí i jinde ve světě. Například v Anglii nebo Americe se nazývají městské domy, a na rozdíl od nás zde mohou platit určitá komunitní pravidla.

Amerika – věkové omezení

„V Severní Americe se městský dům vyvinul a stal se známým jako dům o několika patrech vybudovaný na malé ploše," 

vysvětluje realitní profesionál Todd Mahovlich.

„Domy byly obvykle v docházkové vzdálenosti od hromadné dopravy a průmyslových oblastí a byly dostatečně luxusní, aby vyhovovaly i bohatým."

Zatímco zpočátku populární ve velkých městech, jako je New York, Boston, Filadelfie, Chicago a San Francisco, městský dům se nakonec stal základem ve stovkách měst po celé zemi.

Klasický řadový / městský komunitní dům v Bostonu.
Klasický řadový / městský komunitní dům v Bostonu. • Zdroj: Profimedia

Dnes koupě řadového domu v Americe často zahrnuje život podobně orientovaných domácností. Řadovky jsou většinou sdružením vlastníků domů, jež dohlíží na každodenní provoz komunity a stanovuje pravidla, včetně údržby společných prostor a odstraňování odpadků. Většinou má co mluvit i do barvy vnějších stěn domů.

Například v Americe je dokonce možné říci, kdo bude nebo nebude v domě bydlet, může být omezena velikost i chovu domácích mazlíčků, někde je dokonce omezen minimální věk obyvatel. Majitel domu souhlasí s tím, že bude při nákupu dodržovat smlouvy, podmínky a omezení Sdružení vlastníků bytů / domů.

Prodej rodinného domu na Praze 5 - Jinonice
Prodej rodinného domu na Praze 5 - Jinonice, Praha 5

Vlastnit řadový dům ve Státech nemusí být nutně levnější než rodinný dům, a to proto, že u řadovek může družstvo vyžadovat podílení se na společných investicích, například když střecha potřebuje opravu nebo výměnu. 

Cena samotného řadového domu je však obecně nižší než u samostatně stojícího rodinného domu stejné velikosti a umístění. I proto jsou řadovky dobrým startovacím domem pro zákazníky, kteří kupují poprvé, a pro ty, kteří mají omezený rozpočet.

Například střední cena za rodinný dům v San Francisku je 1,61 milionu dolarů a náklady na byt v San Francisku (který spadá někde mezi městský dům a rodinný dům) je 1,17 milionu dolarů.

Anglie – původ již v 18. století

V Anglii jsou typické řadové domy, které známe z filmů, nazývány více domy městské. Bohatí britští vlastníci půdy a šlechta vytvořili tento termín v 18. století. To byla doma, kdy se rodiny houfně balily a ze statků se stěhovaly do měst za lepším životem. Braly s sebou služebnictvo i četné potomstvo, aby si užívaly všech vymožeností města – společenských akcí, plesů a „odpoledních čajů o páté“.

Městské domy umožnily těmto zámožným rodinám se pohodlně směstnat do jediné nemovitosti uprostřed města, aniž by vlastnily spoustu pozemků, jako tomu bylo na venkově.

Prodej rodinného domu Praha 5 - Malvazinky
Prodej rodinného domu Praha 5 - Malvazinky, Praha 5

Stále přemýšlíte o řadovce?

Zatímco řadové domy se ve společnosti 21. století rozšířily na předměstí, jsou stále umístěny ve velmi atraktivních lokalitách s veškerou občanskou vybaveností. Možná se neocitnete uprostřed nejžhavější čtvrti v centru města, ale rozhodně budete mít kolem sebe vše, co potřebujete.

Interiér řadového domu na Praze 4
Interiér řadového domu na Praze 4 • Zdroj: Y&T Luxury Property

Obecně platí, že městské domy se obvykle nacházejí ve velkých městech a městských oblastech, kde jsou rodinné domy dražší nebo neexistují. To znamená, že umístění městského domu je ideální pro ty, kteří milují bydlení v blízkosti městských center, skvělých restaurací, spousty možností zábavy, parků a veřejné dopravy. Ti, kteří hledají dům s vybavením velkoměsta bez ceny rodinného domu nebo nepříjemností výškové budovy, najdou řadovce to, co hledají.

Pro kupující, kteří kupují dům poprvé, je bydlení v řadovce perfektní alternativou k vlastnictví rodinného domu.

 

 

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

V médiích se pohybuji už přes polovinu svého života, hlavně v lifestylových titulech, které mi kdysi změnily životní styl, v dobrém i zlém. Mou největší vášní je cestování, fotografování a potápění. Posledních 14 let jsem žila všude možně po světě a živila se především jako podmořský fotograf a psavec - spolupracovala jsem s lifestylovými médii a vytvářela obsah webů a texty na klíč. Z cest jsem si také přivezla krásného synka, který je mým nejlepším učitelem, motorem, ale i brzdou. Nová práce mi dovoluje spojit všechno, co mám ráda.
Kristina Vacková
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2

3 + KK 107 m², ter. 13 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
11 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská

3 + KK 148 m², bal. 8 m²
97 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m

3 + KK 107 m², ter. 10 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 116m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 116m

3 + KK 116 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks