Top hledané
Výsledky (0)
Čínský Nový rok začíná dnes, 1. února 2022 a skončí 21. ledna 2023.

Čínský horoskop pro rok 2022 podle roku narození: Připravte se na výzvy i pokušení

Kristina Valachyová
01. února 2022
+ Přidat na Seznam.cz
8 minut čtení
Rok 2022

V roce tygra se bude nejlépe dařit jedincům, kteří se narodili v roce draka, koně, psa a prasete. Horší to naopak budou mít opice a had. Čínský horoskop pro rok 2022 nabízí také plno příležitostí a prosperity. Spousta obyčejných lidí se zařadí mezi milionáře. Čím se čínské horoskopy odlišují od evropských a proč jsou tak populární?

„Je to proto, že ze starobylé moudrosti Východu můžeme čerpat ještě dnes. A také proto, že členění v čínském horoskopu je podrobnější a poskytuje více informací. Znamení čínského horoskopu je sice také dvanáct, nečlení se však po měsících, jak je tomu v evropské astrologii, ale vždy po roce,“

říká Neil Somerville, jeden z nejvýznamnějších západních astrologů a autor knih o čínském horoskopu.

Každý rok začíná i končí koncem ledna nebo začátkem února a je zasvěcen jinému zvířeti.

„Je až neuvěřitelné, kolik shodných nebo alespoň podobných charakteristických rysů najdeme mezi zvířaty a lidmi narozenými v příslušném období. Čínský horoskop se liší od toho evropského i tím, že kromě dvanácti znamení se ještě dělí na pět prvků, které mají na svá znamení významný účinek. Dohromady tedy popisuje šedesát různých typů osobnosti,“

dodává.

Otevřít v galerii (7)
Horoskop
HoroskopZdroj: Pixabay

Zvířata v čínské astrologii jsou převzata z dávných příběhů. Traduje se, že Buddha vyhlásil závod a vyzval všechna zvířata, aby se ho zúčastnila. Prvních 12 zvířat dostane místo v kalendáři. Zvítězila vychytralá krysa, která se do cíle dostala tak, že se svezla na zádech buvola. Seskočila z něj těsně před cílovou čarou a získala první místo. Buvol proto skončil až jako druhý. Podobně i had použil lest. Předběhl koně tak, že se skryl v jeho ocasu a vyskočil z něj těsně před cílem. Pes, zdatný plavec, skončil předposlední, protože se rozhodl raději vykoupat v řece. Prase se umístilo jako poslední, protože se zastavilo, aby se posilnilo jídlem. I ostatní zvířata se umístila na základě své síly nebo díky vzájemné spolupráci.

Luxusní vila na prodej - Klánovice - 465m
Luxusní vila na prodej - Klánovice - 465m, Praha 9

Krysa

Roky narození: 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008

Osoby narozené v tomto znamení čeká rok plný úspěchů. Krysy čekají nové pracovní příležitosti. Jestli se jich ale chopí, to už je věc jiná. Bez usilovné snahy se totiž žádné zázraky nedějí. Zejména muži tohoto znamení letos v oblasti vztahů nevykročí z obvyklého průměru. Ne, že byste postrádali šarm, ale tak nějak se kolem vás nevyskytují objekty, po jejichž obdivu byste toužili. Dámy mohou potkat starou lásku, která nezrezivěla. Připravte se i na několik neočekávaných zvratů, které koneckonců zajistí příjemnou změnu. Neřešte detaily a soustřeďte se na to, co jste si vytyčili – v roce 2022 totiž dostanete šanci toho dosáhnout.

Celebrity: Diego Maradona, Princ Charles, Tom Holland, Avril Lavigne

Buvol

Roky narození: 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

Do roku 2022 vkročíte s energií a novou silou. Nepodceňujte ale své již nalomené zdraví, jinak se může stát pravý opak – a do dalšího roku vkročíte oslabení. Čínský horoskop říká, že právě znamení Buvola se může těšit na něco nového, ať už to bude nový vztah, pracovní pozice nebo jiná změna. Z finančního hlediska nehrozí ani propady, ale ani překvapivé výhry nebo mimořádné zisky. V práci máte možnost povýšení, musíte ale zdolat početnou konkurenci a odvést tvrdou práci. Ta je však pro buvola běžnou normou, takže hodně zdaru! Pokud jste single, v roce Tygra už nebudete! Vesmír vám připraví osudové setkání.

Otevřít v galerii (7)
Princezna Diana v autě.
Princezna Diana v autě.Zdroj: Profimedia

Celebrity: Paul Walker, Princezna Diana, Gal Gadot, Barack Obama

Tygr

Roky narození: 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

Právě vy, kdož jste narození ve znamení Tygra, si budete rok 2022 nepochybně pamatovat. Čeká vás něco velkého! I když budete mít pocit, že se nic neposouvá vpřed, počátkem jara se můžete těšit na zlom, který vám změní život. Dosáhnete toho, po čem jste toužili. Podobně jako pro Krysy, i pro vás ovšem platí, že k tomu, abyste tuto změnu uskutečnili, bude potřeba přehodnotit, čemu věnujete svůj čas. Pozor na zacházení s penězi. V lásce se vám bude dařit. Nezadaní potkají spřízněnou duši, která upoutá sexappealem i charakterem.

Celebrity: Královna Alžběta, Lady Gaga, Tom Cruise, Leonardo DiCaprio

Zajíc 

Roky narození: 1951, 1963, 1975, 1987, 1999

Prodej luxusního bytu s terasou, Praha 8
Prodej luxusního bytu s terasou, Praha 8, Praha 8

Lidé narození v tomto znamení se musí naučit větší trpělivosti. Nový rok se totiž ponese ve znamení konfliktů, které nebudou ani tak vážné, jako spíš malicherné. Vyvrcholení nastane v létě, kdy se rozhodnete provést závažné rozhodnutí. Po něm si konečně odpočinete a druhá polovina roku pro vás bude pohodová. A pozor! Dokonce i v práci se vám bude dařit velmi dobře. Je možné, že investujete do nemovitosti. Nezadaní Zajíci potkají novou lásku, pravděpodobně na pracovišti. Je vhodná doba na miminko, a tak je možné, že vás navštíví i čáp.

Otevřít v galerii (7)
Lionel Messi
Lionel MessiZdroj: Profimedia

Celebrity: Lionel Messi, David Beckham, Michael Jordan

Drak

Roky narození: 1952, 1964, 1976, 1988, 2000

Mimořádně zajímavý. I tak lze charakterizovat rok 2022 pro Draky. Budete mít co slavit – otevřou se vám nové možnosti, ke kterým jste se už dlouho snažili dopracovat. Naskytne se i několik příležitostí ke změně zaměstnání. Neberte však hned tu první. O něco hůře na tom bude vaše finanční situace. Dávejte si pozor! Peněz nemáte tolik, kolik myslíte. Pokud s nimi budete zacházet rozumně, můžete získat i vytoužené bydlení. Ve vztahu je čas na malý upgrade – a to i v posteli. Single Draci potkají někoho nového, a to za šokujících okolností! Trapas? Možná o tom budete vyprávět i svým dětem.

Celebrity: Bruce Lee, John Lennon, Vladimir Putin

Had

Roky narození: 1953, 1965, 1977, 1989, 2001

Klíčový pokyn pro narozené ve znamení Hada v roce Tygra zní: soustřeďte se! Rok 2022 je jako stvořený pro investice. Partnerovi se budete nejvíc líbit, pokud si jako správný had svléknete kůži, odhalíte se a stanete se novou bytostí. Čínský horoskop uvádí, že jste se silami na vrcholu, takže byste měli víc odpočívat. Nemusíte se obávat extrémních změn. Rok 2022 bude stabilní, bez problémů a měli byste jej strávit v kruhu svých milovaných. Nečeká vás nuda, ale mnoho krásných chvil.

Otevřít v galerii (7)
Pablo Picasso.
Pablo Picasso.Zdroj: By Argentina. Revista Vea y Lea / Creative Commons, volné dílo, https://creativecommons.org/publicdomain/

Celebrity: Pablo Picasso, J. K. Rowlingová, John F. Kennedy

Kůň

Roky narození: 1954, 1966, 1978, 1990, 2002

Čínský horoskop předpovídá, že se vaše sny stanou skutečností. Stojí za to se trochu snažit – což by pro koně, kteří jsou zvyklí skákat přes překážky, neměl být problém. Nastává ten správný čas pro podnikání. Ve vztazích budete mít první polovinu roku chaos, ale na podzim by se mělo všechno vyjasnit - dokonce byste mohli potkat toho pravého. Pokud již svou polovičku máte, můžete ve vztahu očekávat důležitý milník. O své vztahy se nemusíte bát, ale věnujte jim alespoň čtvrtinu úsilí, které budete vkládat do práce. Samo se nic nevybuduje, naopak byste mohli to cenné, co máte, ztratit.

Celebrity: Jackie Chan, Isaac Newton, James Cameron

Koza

Roky narození: 1955, 1967, 1979, 1991, 2003

Kozy patří mezi nejtajemnější zvířata čínského zvěrokruhu. Ne všichni lidé vám rozumějí – což je většinou důvodem konfliktů. Těm můžete předcházet ústupky. Pochopitelně svou povahu zcela nezměníte, ale ti, kteří vás milují, s vámi zůstanou. Projevte jim své city a ukažte, že vám na nich záleží, jinak vám hrozí, že upadnete do samoty. Kariérně budete strmě stoupat. Je možné, že právě na pracovním poli potkáte svou životní lásku. To už je však jiná pohádka...

Otevřít v galerii (7)
Jason Statham
Jason StathamZdroj: Profimedia

Celebrity: Bill Gates, Jason Statham, Steve Jobs, Tim Berners Lee

Opice

Roky narození: 1956, 1968, 1980, 1992, 2004

Nezoufejte! Příští rok pro vás bude mimořádně náročný a divoký. I v nesnázích budete prožívat pěkné chvíle, bude jich však mnohem méně, než si myslíte. Je pravděpodobné, že vás přestane bavit práce a budete přemýšlet nad změnou, ta však bohužel jen tak nepřijde. Když se poštěstí, budete muset začínat od nuly - a každý den čelit novým výzvám. V polovině roku přijde příjemný finanční příjem, nikoliv však v souvislosti s vaší profesí nebo prací. Zisk bude spojen s cestováním. Na cestách potkáte i lásku. Zažijete romantiku, která nemá obdoby ani ve filmech. O něco větší pozor byste si měli dávat i na své zdraví, hodně odpočívat a nestresovat se.

Celebrity: Tom Hanks, Kylie Minogue, Will Smith, Leonardo da Vinci

Kohout 

Roky narození: 1957, 1969, 1981, 1993, 2005

Rok 2022 pro vás bude skvělý. Budete však muset učinit důležité rozhodnutí – buď se budete naplno věnovat práci, nebo na její úkor budovat vztahy s ostatními. Práci a odpočinek je potřeba střídat. Možná se vám podaří splnit si jeden z menších snů z vašeho seznamu přání. Musíte však být mimořádně trpěliví, první tři měsíce roku nebudou vypadat úplně podle vašich představ. Pokud uvažujete o změně zaměstnání, bude tento rok tím pravým pro přestup. V partnerském životě zůstane vše při starém. Rok 2022 nebude příliš vhodný pro svatbu nebo miminko, zato se můžete lépe poznat s partnerem.

Otevřít v galerii (7)
Jennifer Lopez
Jennifer LopezZdroj: Profimedia

Celebrity: Jennifer Lopez, Bob Marley, Hans Zimmer

Pes

Roky narození: 1958, 1970, 1982, 1994, 2006

Rok 2022 bude pro Psy výjimečným a plným štěstí. Konečně se budete soustředit na to, na co chcete. Pokud si udržíte čistou mysl, čeká vás úspěšné období. V uměleckých profesích se dočkáte slávy. Svět ve vás možná objeví nového Moneta. V jiných profesích neriskujte. Na podzim vás čekají finanční těžkosti, proto byste podle čínského horoskopu měli ze začátku roku myslet na finanční rezervu. Ve vztazích nepůjde o přelomový rok. Buďte rádi, že se máte večer ke komu přitulit. Není vhodný čas na miminko, sňatek ani bydlení. Pozor dávejte při kontaktu se zvířaty - hrozí vám napadení nějakým divokým tvorem nebo hadem.

Celebrity: Donald Trump, Michael Jackson, Madonna

Prase

Roky narození: 1959, 1971, 1983, 1995, 2007

Rok 2022 bude vaším rokem. Kromě zlepšení finanční situace vám totiž přinese i posun v kariéře a dočkáte se uznání za dobře vykonanou práci. Naskytne se vám možnost dalšího přivýdělku, který nezabere moc času, ale vydělá vám slušné peníze. Blýsknete se i v roli dobrého hostitele na rautech a večírcích. Neusněte však na vavřínech, mohlo by se vám to vymstít. Určitě se víc zaměřte na svou rodinu a blízké, kvůli práci je budete dost zanedbávat. Mohou vám ublížit drby šířené cizími lidmi. Zadaným hrozí manželská krize, hvězdy proto radí osvěžit vztah.

Otevřít v galerii (7)
Arnold Schwarzenegger
Arnold SchwarzeneggerZdroj: Profimedia

Celebrity: Arnold Schwarzenegger, Hilary Clinton, Henry Ford

Ne každý je ochotný věřit v to, že nás obklopuje něco nadpřirozeného. Například v to, že nás vesmír může ovlivňovat podle toho, v jaký rok, měsíc, den a hodinu jsme se narodili. Možná vám horoskopy přijdou jako výplod fantazie pomatených věštkyň, ale možná v nich naopak každé ráno hledáte, co vás čeká. Ať už je to jakkoli, můžeme říci, že občas se vskutku trefí.

Zdroje: Webnoviny, Svetevity, Spektrumzdravi, Astrohled.cz, Astrosage.com, vlastní dotazování

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze