Top hledané
Výsledky (0)
Bílé trikoty, vlasy do drdolu a žádné zlobení! Chcete mít doma malou baletku? Víme, co to obnáší.

Co byste měli vědět o baletních školách, chcete-li mít z dcery baletku

Jana Fikotová
29. března 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Baletní škola pro malé tanečnice

Dostat se do baletní školy je snem nejen mnoha holčiček, ale také jejich maminek. Od začínajících baletek se však vyžaduje důslednost a disciplína. Než si začnete plnit sen o malé baletce, je důležité hned na začátku zjistit, zda to dívku vůbec baví a má k baletu dispozice. 

V baletní škole vám poradí, aby vaše holčička chodila nejdříve ve školce do tanečků. Základním předpokladem jsou totiž fyzické dispozice. Hybnost v kyčelních kloubech je vrozená a nedá se naučit. Přitom vidět své dítě na prknech Národního divadla, není zase až tak nemožné. Existuje Baletní škola Národního divadla, která na konci roku pořádá luxusní závěrečné představení právě tam.

Kdy začít s baletem

Ideální věk jsou zhruba 4 roky. Dětské tělíčko však ještě není připraveno na baletní piškoty, proto se jedná spíše o tanečky. Na baletní přípravku je nejlepší věk 6 let. V tomto věku se už opravdu začíná baletit. Jestli se v baletu vaše dítě najde, může pak nastoupit na taneční konzervatoř, kde balet vystuduje. Ovšem kariéra v tomto oboru je velmi nejistá a krátká. Do "baletního důchodu" odchází baletky kolem 30 let věku.

Dřina a odříkání

Svaly se musí natáhnout, nohy zformovat. S dřinou nesouvisí jen bolest, ale i disciplína, soustředění a samostatnost. I to se dívky v baletní škole naučí. Baletní přípravka není však žádný kroužek. Pro nejmenší děti jsou ideální 1 až 2 lekce týdně, pro děti od 6 do 8 let jsou to 2-3 lekce a starší děti mohou chodit až na 4-5 lekcí týdně, které mají 60-90 minut. 

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Připravte se na počáteční investice do baletu

Trikot je nezbytnou částí vybavení baletky. Je třeba mít dva základní a jeden podle vlastního výběru. Základní stojí cca 500 Kč, luxusní zdobený cca 1 000 Kč.

Baletní špičky / piškoty se dají sehnat v různých provedeních. Každá baletka by měla mít minimálně dvoje a stojí cca 1500 Kč. Různé vycpávky do nich potom kolem 500 Kč. 

Sukně jsou vyrobeny ze speciální lehké látky a každá baletka by měla mít aspoň dvě. Ceny se pohybují kolem 1 000 Kč. Luxusnější tylová sukně na vystoupení s vnitřním kruhem stojí od 1 500 Kč výše.

Dalším oblečením jsou světříky a topy, aby nebyla zima. Svetřík stojí cca 500 Kč, mikina kolem 1 000 Kč. Návleky na nohy stojí kolem 300 Kč. Každá baletka by měla mít i baletní punčocháče ze 100% polyamidu, nebo směsi nylonu/lycry, či mikrovlákna. Ceny se pohybují od 300 Kč. Budou se hodit i tříčtvrteční legíny (cca 500 Kč) nebo tepláky (600 Kč). 

Cena výuky

Ta se odvíjí od délky lekcí a zvolené frekvence docházky.

Skupinová výuka od 150 Kč / 1 h
Individuální výuka od 500 Kč / 1 h

Baletní školy v Praze a Brně

Baletní škola TERPSICHORÉ je určena všem dětem od 4 let.
Baletní škola Olgy Kyndlové při Státní opeře Praha je určena všem dětem od 4 let.
Baletní škola Pirueta je určena všem dětem od 4 let.
Taneční konzervatoř Praha je určena dětem od 13 let.
Taneční konzervatoř Brno je určena dětem od 13 let.

Přečtěte si naše inspirující rozhovory s baletkami Pavlínou Kopeckou a Monikou Hejdukovou a zjistěte jaké to je, býti baletkou!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Rychlá zpověď - baletka Monika Hejduková: Dítě mi zachránilo kariéru
Zobrazit článek
Rychlá zpověď – baletka Pavlína Kopecká: Nemoci u nás neexistují
Zobrazit článek