Top hledané
Výsledky (0)
Kdo by chtěl žít v luxusu a přitom nikam zrovna neletět, má velkou možnost.

Být v luxusu v letadle, ale nikam neletět. Co se dá dělat s vadnými boeingy

Michaela Hanelová
24. června 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Co dělat s padajícími a vadnými boeingy? Udělat se z nich dají restaurace nebo luxusní hotely u moře

Globální společnost Boeing, která se v poslední době potýká s technickými problémy svých letadel, by mohla čerpat inspiraci od vývojáře Felixe Demina. V roce 2021 zakoupil Demin vyřazený model Boeing 737 a transformoval ho na luxusní rekreační sídlo s panoramatickým výhledem na pláž Nyang Nyang na ostrově Bali v Indonésii.

Pokud nemáte rádi létání, ale toužili byste po něčem zajímavém, můžete zkusit unikátní koncept ubytování. Možnosti pro využití vyřazených letadel jsou nesmírně různorodé, a to od jejich návratu do vzduchu v novém nátěru pro jiné letecké společnosti, přes recyklaci na náhradní díly, až po jejich umístění na letištních skládkách.

Restaurace, muzeum nebo kavárna

Některé z těchto vyřazených strojů byly přetvořeny na restaurace, muzea, kavárny, nebo dokonce na prostory pro společenské události. Avšak jedna soukromá letadlová vila na indonéském ostrově Bali, situovaná na vrcholu útesu poblíž pláže Nyang-Nyang, představuje možná nejúchvatnější přeměnu letadla, která kdy byla realizována.

Například vyřazený Boeing 737, původně patřící do flotily nyní již zaniklé letecké společnosti Mandala Airlines, byl zakoupen vývojářem Felixem Deminem v roce 2021 a převezen na odlehlé místo. Portál Denim zveřejnil několik vizualizací této jedinečné nemovitosti, která bude od dubna k dispozici k pronájmu.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Boening jako Vila na Bali

Vila, která je známá pod názvem Private Jet Villa by Hanging Gardens, nabízí dvě ložnice a bazén a je umístěna ve výšce 150 metrů nad mořem. Pronájem je možný od dubna minulého roku a cena za noc začíná přibližně na 7 000 dolarech.

Projekt vznikal tři roky a zahrnoval několik logistických problémů, a to od přepravy letadla na úchvatné místo až po samotnou přestavbu. Naštěstí se Deminovi podařilo tyto překážky překonat a dnes je Private Jet Villa by Hanging Gardens jedním z nejvyhledávanějších ubytovacích zařízení na indonéském ostrově, a to i přes vysoké ceny za noc.

Otevřít v galerii (2)
Krásná koupelna místo kokpitu.
Krásná koupelna místo kokpitu.Zdroj: Profimedia

Předělat letadlo na ubytování bylo náročné

„Už před koupí jsem si říkal, že je možné ji přestavět na nějaký unikátní objekt, a rozhodl jsem se soustředit na vytvoření vily," řekl Demin pro CNN„Chci, aby lidé zažívali 'wow efekt' z každé vteřiny pobytu na tomto neobvyklém místě." Boeing 737, který byl původně součástí flotily dnes již zaniklé společnosti Mandala Airlines, se v době, kdy jej Demin koupil od indonéského investora, skutečně nacházel na ostrově Bali, ale přesto jej bylo třeba převézt na jeho současné místo.

Jen plánování stěhování trvalo dva měsíce a po konzultaci s Boeingem se jeho tým rozhodl letadlo rozebrat, aby ho bylo možné přepravit po notoricky úzkých silnicích na Bali. „Museli jsme ho po konzultaci s týmem Boeingu rozebrat, povolili jsme 50 000 šroubů,“ řekl ruský podnikatel pro web CNN a dodal, že pět dní, které trvalo skutečné přemístění letadla na místo na útesu, bylo spojeno s nejvíce bezesnými nocemi, které kdy prožil.

Otevřít v galerii (2)
Letadlo, které je předělané. na hotel.
Letadlo, které je předělané. na hotel.Zdroj: Profimedia

Faktem je, že na Bali jsou velmi úzké cesty a spousta drátů, které visí poměrně nízko. Proto měli návrháři domluvenou skupinu lidí, kteří pomocí speciálního vybavení dráty zvedli výš, aby se jich letadlo při přepravě nedotklo. Přestavba tryskáče na unikátní vilu byla sama o sobě výzvou, protože některé Deminovy plány se později ukázaly být pro většinu dodavatelů příliš odvážné, ale nakonec dosáhl svého a soukromá trysková vila u visutých zahrad dopadla přesně podle jeho původních plánů. 

O tento styl bydlení je velký zájem

Kabina, která původně složila jako kokpit pro piloty, byla přeměněna na stylovou koupelnu s výhledem na oblohu a oceán, zatímco jedno z křídel se proměnilo v terasu obklopenou neviditelnou skleněnou bariérou. Nejistá poloha vily vyvolává obavy o bezpečnost, ale Felix Demin zdůrazňuje, že letadlo prošlo mnoha bezpečnostními kontrolami a splňuje bezpečnostní předpisy, včetně zábrany instalované na skále, která ho podpírá. Vila Private Jet Villa by Hanging Gardens se nedávno stala velkým hitem především na sociálních sítích, a to díky propagačnímu videu natočenému na místě společností Balitecture, které ukazuje její důmyslný design a úžasný výhled. 

Zdroje: redakce, autorský text, CNN, odditycentral.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze