Top hledané
Výsledky (0)
"Nedietím. Prostě nejím."

Co jedí o Vánocích modelky, které nejedí?

Valentina Lebová
25. prosince 2021
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut
Gigi Hadid

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, ale také čas, kdy se většina z nás nepřetržitě přejídá. Dokonce i bez ohledu na to, jak moc si to můžeme nebo nemůžeme dovolit. Pak jsou tu ale ti, nebo spíše ty, které se hlídají za každou cenu. Jak tráví svátky modelky, které si chtě nechtě nemohou dovolit přibrat? 

Vánoce jsou tady a s nimi i oblíbené české cukroví, vánoční tabule se salátem a mnoho dalších dobrot, jimž zvláště jedinci se slabou vůlí nedokážou odolat.

“O Vánocích má většina českého národa již mnohaletou tendenci se přejídat – většina z nás je doma nebo s rodinou, a díváme se na pohádky. Nejvíce přitom trpí naše játra, protože alkohol bývá během svátečního období běžnou součástí našeho dne. Je ale důležité si uvědomit, že alkohol se vstřebává přes střevní stěny a putuje přímo do krevního oběhu. Způsobuje dehydrataci a oslabuje naše buňky. Pokud tedy o Vánocích pijete alkohol, myslete na další podporu jater. Můžete tak učinit pomocí potravin a bylin podporujících játra, jako je česnek, cibule, brukvovitá zelenina (růžičková kapusta, zelí, kapusta, brokolice), kořen pampelišky, list artyčoku, kořen lopuchu, ostropestřec mariánský a další vitaminy skupiny B,”

uvedla pro LP-Life Dana Černá, výživová poradkyně. 

Existuje ale i dost těch, pro něž je tělo chloubou a hlavně obživou. Co si dají o svátcích nejslavnější modelky s dokonalým tělem?

Vánoční rovnováha Karlie Kloss

Otevřít v galerii (8)
Karlie Kloss
Karlie KlossZdroj: Profimedia

Ačkoli jsou Vánoce pro modelku Karlie Kloss nejoblíbenějším svátkem roku, sama přiznává, že pouze o jídle to u ní není. Karlie má dle sebe svou siluetu sice v genech, své porce se i tak ale snaží moderovat:

"Vánoce miluju, ale nerada bych po jejich skončení měla o pět kilo více. Čas trávím s rodinou a samozřejmě pečením a vařením dobrot, vždy ale pouze zobnu, zaženu tím chuť a jsem spokojená,"

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

udává modelka, která se může pyšnit jednoznačně snovou postavou. Mezi její nejoblíbenější pokrmy patří sladký vánoční chléb, který si modelka nejraději vychutnává teplý a měkký. 

"To je pro mě typická vůně Vánoc připravená mou maminkou."

Modelka dle svých slov rozhodně nepatří mezi klasické dietářky, ačkoliv si váhu i přesto hlídá. Jak sama říká, dopřává si vše, na co má chuť, ale o to víc se následně potí v posilovně a dře. No a když už dojde na lámání chleba, a nějaké to klo navíc je na světě, vydá se cestou ovoce a zeleniny. Saláty, smoothie nebo jen klasická rajčata jsou tím, co modelce pomáhá držet chutě na uzdě a být štíhlá. Zeleninu miluje a navíc ví, že vitamíny, které tyto potraviny obsahují, jsou pro tělo potřebné. 

"Když už se mi podaří sníst něčeho víc, než bych měla, dám si trénink navíc. Pořádně se zpotím. Jsem velmi aktivní člověk a sport miluji, stejně jako zdravé jídlo, ale víte jak.... i mě občas přepadne chuť na sladké. Jde o rovnováhu, protože to je jediný způsob, jak si udržet zdravý rozum a malý zadek,"

říká modelka, která kromě toho, že chce dobře vypadat, chce být také zdravá a šťastná. No a k tomu jídlo jednoznačně patří! 

"Zelenina je skvělá. Je chutná, plná vitaminů a navíc má málo kalorií. Je to vlastně takový poklad. Třeba rajče, to je nedílnou součástí mého života,"

Otevřít v galerii (8)
Rajčata
RajčataZdroj: Pixabay

dodává s úsměvem. 

Gigi a její hladovění

Otevřít v galerii (8)
Gigi Hadid
Gigi HadidZdroj: Profimedia

Gigi Hadid jako matka své malé dcerky chce mít Vánoce jako z pohádky. I přesto se však tato šestadvacetiletá supermodelka nevzdává své štíhlé postavy. Jako vánoční menu připraví jako každý rok se svou setrou Bellou krocana a k němu tradiční šťouchané brambory. Modelka, která, jak sama přiznala, je zvyklá během velkých přehlídek skoro nějíst, si tak o svátcích dopřeje to, na co má chuť. 

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

"Jídlo je moje vášeň. A o Vánocích o to dobré není nouze. Vše připravuji se svou sestrou a role máme jasně rozdělené. Já vařím a moje sestra, která miluje programy o pečení, pak peče. Vždy si vyhlídne nějaký recept a doufá, že vše dopadne, jak má. Mým oblíbeným moučníkem je citrónový kardamomový dort – moje máma ho miluje – a palačinky – jimi jsem doslova posedlá, takže je dělám pro každou příležitost. Nejen o Vánocích."

Otevřít v galerii (8)
Zázvor
ZázvorZdroj: Pixabay

No a když Vánoce skončí, zahání modelka chutě na sladké zázvorovým čajem. Ten je dle jejích slov ideálním životabudičem a nepřítelem chutí v jednom:

"Atypická a silná chuť zázvoru mi pomáhá ve chvílí, kdy vím, že bych zdravě a málo jíst nedokázala a přesto musím. Třeba kvůli přehlídce. To piju zázvorový čaj ve velkém a občas jen žvýkám malé kousky z něj."

Ellin zázračný detox

Otevřít v galerii (8)
Elle MacPherson
Elle MacPhersonZdroj: Profimedia

O Vánocích nestrádá ani supermodelka Elle Macpherson. Ta na svátky vyzrála díky radám své nutriční terapeutky Simone Laubscher, která jí řekla, ať na Vánoce sní, co chce, a následně najede na čistě rostlinný detox. Ten její tělo nejen že pročistí, ale případně zbaví i všech přebytečných kil. Ultraštíhlá modelka si tak užívá Vánoce dosyta a bez výčitek.

"Díky radám Simone jsem, co se jídla týče, naprosto uvolněná. Na Vánoce si dám cokoliv, na co mám chuť a pak jen začnu opět žít zdravě,"

vysvětluje Elle a dodává:

„Je to skvělý koncept, protože si dopřeji i něco sladkého a tak zabráním případnému uzobávání, které by se se mnou jinak táhlo nejspíš po celý leden. Tato sváteční jedno až dvoudenní strava vlastně jen "nakopne" můj metabolismus."

Elle je sama o sobě vyznavačkou zdravé kuchyně. Mezi její oblíbené pokrmy patří plněný veganský sýr, ořechy či tatarák z tuňáka na bezlepkovém toastu. Občas si dá rostlinné těstoviny, rybu nebo kuře se zeleninou a salátem, a k tomu trochu dobrého suchého vína. Jako dezert volí na vánoční stůl suflé či cokoliv, co obsahuje vysokoprocentní hořkou čokoládu.

Otevřít v galerii (8)
Modelka ležící na pláži
Modelka ležící na plážiZdroj: Pixabay

Modelka, které by každá "dvacítka" mohla závidět její tělo, si tak užije Vánoce beze stresu a to, co sní, se alespoň během svátků snaží vycvičit:

„Když už se nestravuji tak, jak bych chtěla, snažím se o to víc cvičit a příjem kalorií vypotit při sportu. Sport je ale obecně nedílnou součástí mého života a musím říct, že čím více jsem zaneprázdněná, tím důležitější je pro mě dodržovat svou ranní wellness rutinu, která zahrnuje cvičení a pobyt na čerstvém vzduchu,“

vysvětlila. Mezi její oblíbená cvičení patří jóga, jízda na kole, plavání, surfování, paddleboarding, běhání nebo procházky se psy. Den modelka zakončí většinou přenosnou infračervenou saunou, aby se mohla uvolnit, detoxikovat a posílit imunitní systém. Nestárnoucí modelka s přezdívkou "The body" v tom zkrátka umí dost dobře chodit. 

Pryč s cukrem

Otevřít v galerii (8)
Kendall Jenner
Kendall Jenner Zdroj: Vogue

Typickým vánočním strávníkem není rozhodně modelka Kendall Jenner. Její ultraštíhlá postava mluví za své. Modelka dle svých slov odmítá cukr, protože ten je pro šíthlou linii doslova zabijákem. Snaží se jíst zdravě a produkty, na kterých je napsáno "sugarfree", doslova miluje. 

"Vánoce mám velmi ráda, ale víte co, svou postavu mám přece jen radši. Snažím se proto chutě eliminovat i během svátků. Nejsem vyznavačkou klasické vánoční tabule a nezřízeného debužírování. Důležitý je pro mě dobrý pocit ze sebe samé. A ten bych s pár kily navíc rozhodně neměla,"

říká modelka, která se tak trochu vyjímá v rodině "velkých silikonových zadků". Kendall jí zdravě a dává přednost masitým nízkotučným jídlům a hromadě zeleniny bez ohledu na to, jaký svátek či roční doba právě jsou. 

"Kdybych se cpala vánočními perníčky, přibrala bych určitě. Když si ale dám steak a k tomu dušenou brokolici, najím se dosyta a na mém těle se to nijak neprojeví."

Otevřít v galerii (8)
Cukr a malina
Cukr a malinaZdroj: Pixabay

“Samozřejmě, že je lákavé sáhnout po čokoládě nebo cukroví, ale měli bychom pamatovat, že všechen ten cukr navíc si pohrává s našimi hormony a zanechá nás náladové a se špatnou pletí. Samozřejmě, že o Vánocích máme chuť na dobroty, ale snažte se jíst více bílkovin a zeleniny k večeři, abyste měli menší potřebu na velkou porci dezertu. Budete se pak cítit mnohem lépe. A hlavně nezapomínejte stále vodu! Ta je základem všeho a její nedostatek způsobí bolesti hlavy a může vést k tomu, že budete jíst ještě více,“

říká na závěr pro LP-Life Dana Černá.

Být modelkou a múzou světových módních návrhářů je jedna věc, ta druhá je pak o tom, jestli si holky, které si nikdy nic nedají, jsou schopné život "dosyta" užít. Ale proti gustu žádný dišputát. A buďme upřímné - která z nás by pro krásnou postavu leccos neobětovala?

Zdroje: dailymail.co.uk, delicious.com, marieclaire.co.uk, vogue.com, vlastní dotazování

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze