Top hledané
Výsledky (0)
Anketa LP-Life na Týdnu módy: S jakým modelem si spojujete českou politickou scénu?

Co mají móda a politika společného: Ponožky v sandálech? Sako? Jednoznačnou možnost volby

Valentina Lebová
07. září 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Přehlídka Michaela Kováčika na MBPFW

Ať chceme nebo nechceme, je na čase si přiznat, že volby jsou takřka za dveřmi. Blíží se nezadržitelnou rychlostí, a tak je na čase začít přemýšlet, co pro to my všichni chceme udělat. 
 

Módní přehlídka na MBPFW v Praze
Módní přehlídka na MBPFW v Praze
Otevřít v galerii (4)
Zdroj: LP-Life

Na nás to totiž opravdu je. V nás je ten správný potenciál toho, zda následně budeme tleskat anebo nadávat, že to dopadlo přesně takhle.

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

Měli bychom chtít

Přesně tak bychom nadcházející volby měli brát. Nemusíme nic, ale chtít by mělo být naší prioritou. To my a nikdo jiný, pak v tom, co jsme si zvolili, budeme totiž muset žít. A kdy jindy, když ne teď? A kdo jiný, když ne my? Teď je ta správná chvíle vyjádřit důstojně svůj politický názor. 

Brečet nad rozlitým mlékem

Pokud vážně nechceme brečet, že vyhrál někdo, koho jsme tu nechtěli, musíme sami sebe vyzvat k akci. Člověk si říká, že na jednotlivci nezáleží, že sám nic nezmůže, ale právě ten jeden každý jednotlivý člověk má neskutečnou moc se vším zahýbat. A to tím nejlepším směrem. A tak jako v módě i zde máme možnost si vybrat podle svého uvážení a vnitřního cítění. Nikdo neříká, že nemůžeme chybovat a zvolit špatně, ani člověk, který si kupuje drahé oblečení, nemůže jistojistě vědět, že v něm někoho ohromí, ale aspoň to zkusil a to je to, oč tu jednoznačně běží. Třeba zvolíme někoho, s kým nakonec spokojeni nebudeme, ale budeme vědět, že jsme pro to alespoň něco udělali. 

Naše volba a naše budoucnost

A je to přesně tak. To, co si zvolíme, s tím budeme následně pár let nuceni bez kompromisu fungovat. Ať se nám to líbí nebo ne. A proto přemýšlejte a hlavně jděte, jelikož na gauči se vám možná sedí lépe, ale ruku na srdce, jak se vám bude sedět pak, když zvolíte někoho, kdo bude trefou přesně do černého? 

Otevřít v galerii (4)
Zdroj: LP-Life

Ponožky v sandálech a černé sako

Když se řekne česká politika, vybaví se mi momentálně jen ponožky v sandálech, kousek, který tam prostě nemá co dělat, přesto se ale vždy usměju, když někoho, kdo tohle nosí, vidím. Nejde tu o soudy, jen o to, že zkrátka víte, co je a co není společenské faux pas. A kdo ví, třeba to někdo nosí z neznalosti a jiný právě proto, aby upoutal. A ve světě politiky tomu není jinak. Všichni slibují, co změní, zlepší, napraví a my jen můžeme tiše doufat, že alespoň něco z toho se následně stane realitou. 

A tak se české politické dění dostává do centra pozornosti stejně tak jako ponožky v sandálech. Někoho pobouří, někomu je to jedno, ale jen na nás je, zda tomu dáme či nedáme šanci. 

Na nás je, jak to s naší zemí bude vypadat

Otevřít v galerii (4)
Zdroj: LP-Life

Možná si řeknete, že míchat módu a politiku je jako míchat cukr a sůl, ale i přesto je sůl právě tou ingrediencí, která dá někdy sladké chuti tu správnou možnost vyniknout.
A tak jsme se nemohli těch, jež dorazili na pražský týden módy nezeptat, alespoň okrajově, jak se na politiku vlastně dívají.

"Nemyslím, že se móda v politice někdy řešila, vybaví se mi snad jen kravaty u jednoho nejmenovaného politika,"

řekla pro LP-Life.cz modelka Taťána Makarenko.

Někomu se nevybavilo nic, jiným elegance paní Babišové a někdo se dokonce v myšlenkách přesunul k ladnosti slovenské prezidentky Zuzany Čaputové, která styl jednoznačně má a lidé ji považují za jakousi "fashion" ikonu.

Mladá krev a dědův župan

I to byly názory návštěvníků týdne módy, většinou mladých a nadějných módních nadšenců. Těch, jež již svým vlastním vyjádřením dávají světu kolem najevo, že ví, kdo jsou a co chtějí. Nebojí se vyjádřit, nesouhlasit či nahlas oponovat, když něco cítí jinak než ostatní. A z nich bychom si možná měli vzít nejen příklad, ale také následné ponaučení, že každý, a to skutečně každý máme právo na vlastní názor. 

Otevřít v galerii (4)
Jen vaše hlasy rozhodnou
Jen vaše hlasy rozhodnouZdroj: Freepik
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze