Top hledané
Výsledky (0)
Slavné automobilky v cyklistickém průmyslu

Co spojuje luxusní značky aut Mazdu, Bugatti a Aston Martin? Jízdní kola!

Redakční tým
01. února 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Automobilové značky se často vrhají na výrobu jízdních kol, pro které berou inspiraci od svých “velkých bratrů“, luxusních kár. Vybrali jsme pro vás ty nejexluzivnější modely značky Mazda, Bugatti a Aston Martin!

Za konceptem kola Kodo stojí sexy kráska Mazda MX-5

Luxusní moderní závodní bicykl s názvem KODO ztělesňuje filosofii pravého japonského umění a designu. Tvůrci kola Mazdy dovedli design rámu do nejčistší podoby evokující lehkost, rychlost i obratnost. Kolo si zakládá na svém minimalistickém vzezření, skládá se z co nejmenšího počtu částí. Rám je vytvořen z jediného plechu oceli. Černé kožené sedlo je ručně prošité červenou nití. Stačí už jen dodat, že krásná kombinace dynamiky, luxusu a vzrušení odpovídá stylingu auta Mazdy MX-5.

PG Bugatti jako nejlehčí městské kolo na světě

Za tímto jízdním kolem stojí společnost PG sídlící v německém Regensburgu. Ta vyvíjí a vyrábí luxusní jízdní kola, přičemž společnost Bugatti jim poskytuje své jméno i odborné znalosti z oblasti designu.

Kolo je z 95 % zhotoveno z nejkvalitnějších uhlíkových vláken. Výsledkem je nejlehčí kolo na světě vážící méně než 5 kg. Úsměv na tváři však vykouzlí pouze 667 šťastlivcům. Výroba už započala a cena standardního modelu vychází na 1.150.000 Kč. Pokud budete chtít vlastní úpravy, může vás to stát až přes 2 miliony.

Pronájem historické vily na Kampě, Praha 1
Pronájem historické vily na Kampě, Praha 1, Praha 1

Storck Fascenario.3 Aston Martin: pravé DNA automobilky

Aston Martin a německý výrobce špičkových kol Storck Bicycle společně navrhli limitovanou edici silničního kola Storck Fascenario.3 Aston Martin. K dostání je pouze 107 kusů. Je vybaveno kvalitním karbonovým rámem a komponenty, které jsou navíc vybaveny technologií bezdrátového elektronického ovládání řazení převodových stupňů. Kolo váží pouhých 5,9 kg. Cena je 461 999 Kč.

Otázkou zůstává, zda za takovou sumu už není lepší koupit si vůz...

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Bugatti Automobiles S.A.S.
1, Château Saint Jean Dorlisheim 67120 Molsheim France