Top hledané
Výsledky (0)
V Praze se uskutečnilo největší setkání komiksových fanoušků

Batman s Jokerem na kafi a Vetřelec u deskových her! Mohli jste je v Praze potkat i vy!

Nela Štefanová
14. února 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Zloduši, padouši, sexy bojovnice a především superhrdinové, kteří dělají náš svět mnohem lepším! Nebo alespoň v tom fiktivním to tak funguje. V tom našem reálném měli nedávno všichni „spicha“ v O2 Universum. Sešli se zde nejen fanoušci tohoto žánru, ale také známí herci či sami autoři komiksů. LP-life.cz vám přináší unikátní přehled těch nejhezčích a nejbizarněších kostýmů, na které jste o víkendu mohli narazit i v pražkých ulicích cestou do práce. 

Pokud jezdíte hromadnou městskou dopravou, určitě jste si museli o víkendu všimnout minimálně jednoho fanouška, převlečeného do kostýmu svého oblíbeného hrdiny. V metru jste mohli narazit  například na Supermana, Batmana nebo Jokera a to i několikrát za sebou. Ne, nešálil vás zrak ani se někde za Prahou nekonal soukromý tématický večírek. Zkrátka a dobře, v posledních dnech se mluví jen o jednom a kdo tam nebyl, jako by nebyl.

V zahraničí se pořádá již od roku 1970, u nás v České republice byl letos poprvé. O čem je řeč? O festivalu Comic - Con, který je spojen nejen s komiksy a počítačovými hrami, ale také s fantasy či sci-fi seriály, filmy a knihami. Letos na něj dorazilo neuvěřitelných 23 tisíc návštěvníků. 

Otevřít v galerii (7)
Zdroj: Archiv Comic-Con
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m, Praha 10
Otevřít v galerii (7)
Zdroj: Archiv Comic-Con

,,Je skvělé, že se Comic-Con uskutečnil i u nás, nemohl jsem si ho nechat ujít. Dorazil jsem na něj nejen protože jsem fanouškem komiksů, ale také protože jsem byl zvědavý, jestli festival bude mít stejnou úroveň jako v zahraničí. Musím přiznat, že jsem byl příjemně překvapený,“ 

sdělil LP-lfe.cz Martin Cikán, fanoušek a účastník Comic-Conu, který nám odpovídal v převleku za Supermana. Podle něj má mnoho lidí v oblibě komiksy právě díky jejich rozmanitosti. 

Otevřít v galerii (7)
Zdroj: Archiv Comic-Con
Otevřít v galerii (7)
Zdroj: Archiv Comic-Con

Dobro a zlo společně pod jednou střechou 

Jak můžete vidět, nouze o pozoruhodné kostýmy rozhodně nebyla. Potkat jste zde mohli nejen hrdiny z oblíbené ságy Star Wars ale také novodobější hrdiny, jakými je například Deadpool. Své převleky někteří promýšleli důkladně dlouho dopředu. Nikde jinde by se vám nenaskytl pohled, jak Batman zcela s klidem nad šálkem kávy diskutuje s Jokerem nebo Vetřelce hrát deskové hry. Největší zájem byl ale pochopitelně o diskuze se známými herci jako například s Ronem Perlmanem, který se mezi fanoušky zapsal především díky ztvárnění hlavní postavy ve filmu Hellboy. 

Otevřít v galerii (7)
Zdroj: Archiv Comic-Con
Otevřít v galerii (7)
Zdroj: Archiv Comic-Con

Celý festival byl opravdu velkolepý a oči nadšením a úžasem zde svítily nejen dětem. Pokud vám je líto, že jste letos Comic-Con prošvihli, tak nevěšte hlavu. Za rok tu bude zase a vy můžete využít dobu čekání k pečlivému vybírání či dokonce vlastnoručnímu šití kostýmu své oblíbené postavy. 

Otevřít v galerii (7)
Zdroj: Archiv Comic-Con
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze