Top hledané
Výsledky (0)
Radovali jste se také ještě nedávno, když jste dostali ke svému oblíbenému tištěnému módnímu časopisu zatavený dárek v průhledné fólii? Dneska se na to díváme jinak: říkáme STOP zbytečným obalům!

Cover story: Bez obalu!

Eva Ledecká
03. srpna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Speciální rubrika

Rozhlédněte se kolem sebe. Kolik věcí, se kterými každý den přijdeme do styku, je z plastu? V plastových obalech jsou ovesné kaše, které snídáme. Obědy si necháváme dovézt v jednorázových krabičkách, které po konzumaci letí do koše. Cestou z večerního nákupu si natěšeně vybalíme oblíbený kus pečiva a možná si ani nevšimneme, že nám plastový sáček vzal vítr vzhůru do světa. 

Oceány ročně pohltí více než 8 milionů tun plastu, který tvoří až 80 procent veškerého odpadu v mořích. Pokud budeme plasty produkovat touto rychlostí, tak bude podle některých odhadů za pár desítek let v oceánech víc plastů než ryb.

Tím, že si věc koupíme, dáváme souhlas k její výrobě. Vážně tak nutně potřebujeme gumové žabky, které každé léto zatavují ke svým výtiskům módní časopisy? 

Luxury Prague Life podporuje životní styl Waste Free tím, že je online, protože v digitálním světě odpady nevznikají!

Říkáme STOP zbytečným obalům a plastům v našich životech! V našich článcích upozorňujeme na přemíru odpadů, které každý den produkujeme, a plastů, které se staly v našich životech důležitou součástí. Jsou ale vážně tak nenahraditelné?

Vyzkoušeli jsme bezobalový životní styl Waste Free na vlastní kůži a vypíchli 7 předmětů z mnoha, kterých byste se museli vzdát. Zmapovali jsme pro vás svět módy a vyhledali luxusní módní domy, jejichž aktuální kolekce využívají plast dokonce jako hlavní materiál. Vyzpovídali jsme jednu z nejkontroverznějších osobností Česka, Ornellu Koktovou, která „bez obalu“ vyjadřuje své názory, a to nejen na módu, ale i na nadprodukci plastových obalů.

Každý může přispět ke zlepšení životního prostředí. Začít maličkostmi a najít si svůj životní styl, který bude ekologičtější, ale ve kterém se stále budeme cítit komfortně, je možné.

„Žijeme v době, kdy člověk významně ovlivňuje podmínky pro život na planetě Zemi. Lidstvo je mocné, dokáže být i moudré?“

- Erazim Kohák, český filosof a publicista

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Životní styl Waste Free na vlastní kůži!
Zobrazit článek
Rychlá Zpověď: Ornella Koktová bez obalu
Zobrazit článek
7 věcí, kterých se musíte vzdát, pokud chcete žít stylem Waste Free!
Zobrazit článek
5 aktuálních kolekcí z plastu!
Zobrazit článek
Výstava Fashioned from Nature přináší šokující informace o módním průmyslu!
Zobrazit článek
100% recyklovatelné žabky od Ipanema & STARCK!
Zobrazit článek