Top hledané
Výsledky (0)
Balet je láska na celý život...

Cover story: Miluji balet

17. dubna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Něha, vášeň i všechny další emoce, na které si jen vzpomenete. Balet… Pro diváka dechberoucí umění pro potěchu oka, pro profíka tvrdý chleba a celoživotní odříkání.

Bez bolesti to nejde

Štíhlé, křehké a vždy dokonale působící baleríny s nadýchanými sukněmi přimějí snad každou holčičku snít o tom, jaké by to asi bylo, kdyby….. Za ladností piruet se ale neskrývá poezie, pohádkový příběh a často ani smích… Nehledejte v něm romantiku. V této nádheře najdete ukryté větší množství slz než si myslíte. Ne nadarmo se v baletu říká, že když se člověk probudí s tím, že ho nic nebolí, tak umřel.  

Byty Janáčkovo nábřeží 207m
Byty Janáčkovo nábřeží 207m, Praha 5

Čím je profese baletky vykoupená

Tvrdá dřina, odříkání, striktní jídelníček, náročný trénink, brzký důchod a co teprve, když dojde na zničené prsty u nohou, bolavá záda, střepy ve špičkách od rivalek nebo to nejhorší - zlomeniny. Balet musíte opravdu milovat a dát do něj duši, abyste na baletních prknech, co znamenají svět, uspěli. Ať už jako muž a nebo žena… 

Oběti baletu

Co všechno vám profese baletky dá a vezme, čeho se musíte vzdát a co získáte. Luxury Prague Life vám přináší rozhovory s těmi, jež obětovali baletu svůj život, ale i těmi, co dali přednost na chvíli rodině nebo se vzdali baletu navždy. Jaké to je, dívat se na balet z povzdálí s nohou v sádře, když jste na vrcholu kariéry, jak vypadá život baletní mistryně, která své životní zkušenosti předává dál mladším tanečníkům, jak se cítí baletka, která je čerstvou mámou, když znovu obouvá piškoty, aby se mohla vrátit na prkna Národního Divadla a proč se někdo vzdá baletní kariéry nadobro. 

Přečtěte si naše Rychlé zpovědi, stojí za to. Milujeme balet…

Foto: Jaroslav Urban pro LP-Life.cz

Baletka: Monika Hajduková

Hudba: Tchaikovsky's Piano, Concerto No.1, B Minor, remix Edvin Marton.

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Rychlá zpověď - baletní mistryně Michaela Černá
Zobrazit článek
Rychlá zpověď - Pavlína Kopecká
Zobrazit článek
Rychlá zpověď - Jiří Kalfař
Zobrazit článek
Rychlá zpověď - Monika Hejduková
Zobrazit článek