Top hledané
Výsledky (0)
Britsko-americká lodní společnost Cunard věří v lepší zítřky.

Čtyři měsíce prázdnin: Dobrodružství, které chcete zažít

Kateřina Ostrejšová
23. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Žena na pláži s kufrem

Vyplouváme... 3,2,1! 

Situace s pandemií koronaviru se nelepší a s ní ani možnost cestovat, objevovat nová místa, kultury nebo si užívat chutě tamních kuchyní. Nepropadejme však beznaději a pojďme zkusit najít aspoň nějaké lepší vyhlídky. Stejně tak, jako to udělala výletní linka Cunard, která nedávno otevřela rezervace na 118denní plavbu do 16 zemí a 27 přístavů. Možná se vám to zdá v této době nepředstavitelné, loď Queen Mary 2 však odpluje ze Southamptonu až v lednu roku 2022!

Divadlo i planetárium

Na lodi dlouhé 345 metrů se bude moct ubytovat 2 691 hostů a téměř 1 300 členů posádky. Čtyřměsíční luxus si však nebude moci dovolit úplně každý, vstupenky na palubu se pohybují od 400 tisíc Kč až k astronomickým 2 milionům Kč. Nejlevnějším ubytováním je jednolůžkový pokoj bez oken, zatímco nejdražší rezervace přichází s ložnicí, obývacím pokojem a velkými okny. Cestující se mohou těšit na pět bazénů, běžeckou trať, divadlo nebo třeba planetárium. 

Pokud se vám čtyři měsíce prázdnin jeví jako luxus, který je nad vaše možnosti, nezoufejte. Stále existuje varianta vycestovat do některých z míst na vlastní pěst.

Otevřít v galerii (10)
Výletní loď Queen Mary 2 v detailu.
Výletní loď Queen Mary 2 v detailu. Zdroj: Pixabay.com/FitzFox
Otevřít v galerii (10)
Loď Queen Mary 2 v přístavu Southampton.
Loď Queen Mary 2 v přístavu Southampton. Zdroj: Pixabay.com/BazzaBoy

Na Dálný východ přes Středozemní moře 

Rezervovat si bude možné celou cestu na 118 dní, nebo jednu ze dvou až třítýdenních částí cesty. První plavba bude trvat 22 dní a bude směřovat na Dálný východ přes Středozemní moře, po kterém následuje jednodenní tranzit Suezským průplavem a objevování pobřeží Rudého moře. Hned potom přijdou na řadu zelené hory a banánové plantáže v Ománu. 

Otevřít v galerii (10)
Příroda v Ománu.
Příroda v Ománu. Zdroj: Pixabay.com/schamane27
Luxusní hotel v Ománu. Zdroj: Booking.com

17 nocí z Dubaje do Hongkongu

Nejlidnatější město na pobřeží Perského zálivu je velmi oblíbenou destinací, a to hned z několika důvodů. Nejlidnatějšímu městu světa se neříká “město srazu” nadarmo, je totiž proslulé svou honbou za největšími a nejdražšími projekty a stavbami jako jsou například Burj Khalifa nebo Bluewaters Island (ostrov s největším ruským kolem na světě). Určitě stojí za to tyhle arabské pozoruhodnosti objevit. 

Otevřít v galerii (10)
Dubai Eye na Bluewaters Island.
Dubai Eye na Bluewaters Island. Zdroj: Pixabay.com/analogicus

Z vietnamské metropole až do Austrálie

Kolombo, Kuala Lumpur, Singapur... to vše cestující stihnou zažít před zakotvením v srdci Asie - Hongkongu. Tím ale nekončíme. Plavba zážitků vás přenese Indonésií až do Darwinu a Brisbane, než se po 16 nocích probudíte na pobřeží Tasmanova moře - v Sydney. 

Otevřít v galerii (10)
Město Sydney.
Město Sydney. Zdroj: Pixabay.com/Walkerssk

Tohle město rozhodně má co nabídnout, takže by byla škoda nevěnovat mu pár dní. Bělostné pláže, skalnaté útesy, zelené botanické zahrady a dechberoucí architektura. Už asi tušíme, proč je označováno jako jedno z nejhezčích měst na světě. Bikiny, surf a sluneční brýle. Nic víc na Bondi Beach potřebovat nebudete!

Otevřít v galerii (10)
Bondi beach v Sydney.
Bondi beach v Sydney. Zdroj: Pixabay.com/bonaserios
Hotel Four Seasons v Sydney. Zdroj: Booking.com

A zase nazpět 

Queen Mary 2 se po návštěvě Sydney přehoupne do druhé poloviny, ve které se vrátí do jihovýchodní Asie. Kde tentokrát navštíví plážový ráj na Bali a město Singapur.

Tři dny v Arabském zálivu

Spojené arabské emiráty už sice britská loď navštívila, nikoliv však Abu Dhabi. Tohoto arabského velikána snad ani představovat nemusíme. Ale jeden tip bychom měli! Studenější sezóna v Abu Dhabi je od listopadu do března, kdy se teploty pohybují okolo 20 stupňů, takže ideální čas pro objevování blízkého východu. 

A jak jste na tom vy, také věříte v lepší zítřky?

Otevřít v galerii (10)
Mešita v Abu Dhabi.
Mešita v Abu Dhabi. Zdroj: Pixabay.com/boredallrounder
Luxusní hotel v Abu Dhabi. Zdroj: Booking.com
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze