Top hledané
Výsledky (0)
Přehlídka současného českého i světového designu, kterou byste si neměli nechat ujít!

Zajímá vás současný design? Navštivte Czech Design Week! (28.11-2.12.)

Eva Ledecká
14. září 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Vladimír Procházka

Na přehlídky luxusního současného designu jsme zvyklí z festivalů konaných v Paříži, Miláně a jiných evropských městech. Praha ale není výjimkou. Czech Design Week se bude konat letos již po páté, a to v Kongresovém centru Praha od 28. 11 do 2. 12. 2018.

Czech Design Week
František Vízner, skleněný lustr
Stanislav Libenský a Jaroslava Brychtová, Žena s holubicí

Svou práci z různých směrů designu zde představí stovka českých i zahraničních designérů. Přestože centrem veškerého dění bude budova Kongresového centra, zapojí se do projektu více než 20 partnerských Design Store obchodů v centru našeho hlavního města.

Spolupráce s Milan Design Week

Letošní rok se Czech Design Week propojil s producenty milánského design weeku a výsledkem navázané spolupráce je představení unikátních expozic od třicítky zahraničních designérů. Luxusní díla budou na pražský festival oslavující současný design převezena několika kamiony do Prahy.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Kongresové centrum nebylo vybrané náhodou

Ředitel festivalu Lukáš Pipek prozradil, proč byl vybrán zrovna tento prostor:

„Československo si připomíná 100 let od založení republiky a málokdo například ví, že právě zde probíhala v roce 1989 intenzivní jednání o uspořádání první svobodné československé vlády, republiky a také o podobě prvních svobodných voleb po listopadu 1989.“

V Kongresovém centru jsou stále k vidění nádherná díla předních českých umělců a designérů. Můžete obdivovat luxusní skleněný skvost Žena s holubicí od sklářského dua Stanislav Libenský a Jaroslava Brychtová, umění od malíře Cyrila Boudy, akademického sochaře Františka Víznera nebo sklářského výtvarníka Františka Procházky. Místo je to tedy více než vhodné pro prezentaci unikátních českých i světových designových kousků.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze