Top hledané
Výsledky (0)
V říjnu loňského roku bylo poblíž metra Nové Butovice otevřeno nové multižánrové Czech Photo Centre. Jedná se o prostor pro představení předních českých i zahraničních fotografů a jedinečných videoinstalací. Zveme nás na luxusní podívanou.

Czech Photo Centre: multižánrový prostor s luxusní plastikou

Eva Ledecká
09. ledna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Galerie Czech Photo Centre

Prostor pro výstavy i doprovodné aktivity

Vnitřní galerii tvoří 2 místnosti. Ve velké výstavní síni probíhají výstavy a druhý multifunkční sál pojme navíc workshopy a jiné doprovodné aktivity. Mezi ně budou patřit besedy s autory významných výstav, cestovatelské přednášky, workshopy fotografie pro pokročilé, pro děti a rodiče, či koncerty konané přímo v galerii. Co centrum nabízí v současné době?

Centrum svou činností navazuje na aktivity společnosti Czech Photo, která každoročně organizuje soutěž Czech Press Photo, prestižní soutěž o nejpovedenější fotografie pořízené u nás i ve světě za uplynulý rok. Tato výstava nyní probíhá na Staroměstské radnici. Ohlédněte se jejím prostřednictvím za více i méně luxusními okamžiky roku 2016. 

Současné výstavy a akce v Czech Photo Centre

Do 15. ledna zde můžete spatřit fotografie významného českého fotografa a dokumentaristy Jaroslava Kučery, který ke svému 70. letému výročí představuje kolekci fotografií nazvanou Sudety. Tato kolekce snímků vznikala již od roku 1990, kdy autor fotografoval pro časopis Reflex, který v té době vznikal. Jaroslav Kučera získal v roce 2000 hlavní cenu Fotografie roku v soutěži Czech Press Photo. Jednalo se o snímek se scénou pražských protestů proti globalizaci. S jinými snímky z této události získal také první cenu ve fotografické soutěži v Kodani.

V sobotu 14. ledna zde proběhne setkání vybraných vítězů a porotců soutěže Czech Press Photo s veřejností. Vítezné fotografie patří těmto fotografům: Michal Šula, Martin Veselý a Stanislav Krupař. Snímky si můžete prohlédnout také v naší galerii níže. Od pondělí 16. ledna odstartuje výstava toho nejlepšího z prací pedagogů školy Michael a Vysoké školy kreativní komunikace. Jako příklad uvádáme dosud nepublikované snímky Antonína Kratochvíla či fotografie Karla Cudlína nebo Tomáše Třeštíka.

Kancelář k pronájmu Střešovice 213m
Kancelář k pronájmu Střešovice 213m, Praha 6

Luxusní Trifot s očima Velkého Bratra

V objektu se nachází také archiv snímků ze starších ročníků Czech Press Photo, venkovní galerie a luxusní plastika Davida Černého. Jeho 12 metrů vysoké umělecké dílo Trifot je dalším pražským venkovním počinem tohoto svérázného výtvarníka. Jedná se o kráčející plastiku z nerezu, která je mimo jiné tvořena fotoaparáty a představuje vývoj celého oboru fotografie za několik posledních desítek let. Zároveň odkazuje na fakt, že v současné době můžete pořídit fotografii nebo video každého, koho si zamanete. Trifot také sleduje okolí pomocí svých objektivů a dokáže zobrazovat osoby, na které se zaměřil, na šesti velkoplošných obrazovkách. Vnitřní technologii sochy dodala společnost Siemens. 

Prostory Czech Photo Centre jsou otevřeny 7 dní v týdnu: ve všední den od 11.00 do 18.00 hodin, o víkendech od 10.00 do 18.00 hodin. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Czech Photo Centre
Na Zlatě 1 158 00 Praha Česká republika
+420 608 875 556