Top hledané
Výsledky (0)
Nesleduj. Následuj. Buď zadkem, který hýbe světem!

Dá se ještě vůbec věřit zadkům? Těm pravým, zdá se, odzvonilo

Valentina Lebová
01. června 2021
+ Přidat na Seznam.cz
9 minut
Beyonce se take může pochlubit velmi atraktivním pozadím

Co je malé, to je hezké. Co je větší, to je hezčí. A věřte, že u zadků to platí dvojnásob! Není to náhoda, že všechny ženy chtějí mít krásné a dokonalé zadky. Bohužel pro nás je to mnohdy velké sebezapření a hodiny strávené v posilovně, vyvážená strava a taky dobře padnoucí oblečení. Své o tom ví třeba zpěvačka JLo, která na sobě tvrdě pracuje a jako jedna z mála se může chlubit krásným - a pravým - zadkem. Nebo třeba 46letá Larsa Pippen, jejíž oblá zadnice minulý pátek rozzářila v neonových plavkách celé miamské pobřeží.

Beyonce se take může pochlubit velmi atraktivním pozadím

Co si budeme povídat, moc takových hvězd s pravým zadkem už není! A tak jsme se rozhodli zhodnotit i ty ostatní zadky, které momentálně hýbou světem... 

Ne vždy jde všechno tak, jak chceme. A tak přicházejí na řadu ti, kterým vymodelovat takový hezky sednoucí zadek trvá v ordinaci pár desítek minut.

Otevřít v galerii (11)
Larsa Pippen v neonových plavkách na miamské pláži
Larsa Pippen v neonových plavkách na miamské pláži Zdroj: Profimedia

Larsa Pippen je modelka, televizní hvězda a hvězda Instagramu se dvěma miliony sledovatelů. Je také majitelka přepychového zadku, a ex manželka basketbalisty Scottieho Pippena. A kamarádka Kim Kardashian, majitelky dalšího skvělého zadku. A právě tato žena, Larsa, byla minulý pátek viděna na pobřeží Miami ve společnosti přátel, a nedala se přehlédnout. Ani ona, ani její zadek. Oboje je navíc velmi často terčem pozornost médií, což modelka a podnikatelka s nadhledem háže na hlavu. 

"Je mi jedno, co kdo říká. Každá žena může milovat a žít podle svých vlastních podmínek. Předvádím své oblíbené plavky a oblíbené spodní prádlo a nebráním se ani živým rozhovorům a osobním setkáním. Chci ukázat ženám po celém světě bez ohledu na to, v jaké životní fázi právě jsou, že mohou být sexy a úspěšné!, “

říká Larsa Pippen na svých sociálních sítích.

Otevřít v galerii (11)
Kim Kardashian stojící v moři
Kim Kardashian stojící v mořiZdroj: Profimedia

Dříve ostuda, dnes nutnost

Dříve byly větší nebo dokonce velké zadky synonymem krásy a také jakéhosi blahobytu, převážně v kultuře afroamerických žen. Oproti tomu se v "bílé kultuře" velké zadky považovaly za ošklivé a ne příliš vítané. Taková žena byla zkrátka považována za tlustou. To vše se ale s příchodem 21. století dozajista změnilo a hvězdy jako J-Lo nebo Beyonce, které jsou typické právě svým výraznějším pozadím, udaly nový směr, který je dnes tématem číslo jedna!

Otevřít v galerii (11)
Jennifer Lopez ve fialových elasťákách
Jennifer Lopez ve fialových elasťákáchZdroj: Profimedia

Nyní, kdy v centru pozornosti stojí Kim Kardashian a Nicki Minaj, dochází ve vnímání těla doslova k revoluci toho, jaký zadek je skutečně atraktivní. A budete se divit, ale malý a plochý jednoznačně ne. Těm, jak se zdá, nadobro odzvonilo!

Mnoho žen - převážně z Brazílie a USA - nyní podstupuje operaci, aby se jejich tělo doslova zvlnilo do tvarů věstonické Venuše, nosí vycpané spodní prádlo a módní průmysl nabízí nejrůznější styly džín navržených tak, aby - pokud jde o pozadí - zvedly i plochou přistávací dráhu.

Prodej rodinného domu, Praha 5-206m
Prodej rodinného domu, Praha 5-206m, Praha 5

Fitness jen jako jedna z cest

Asi první, kdo se mohl pochlubit skutečně krásným a velice kulatým zadkem, byla Jen Setler, influencerka, která svou kariéru postavila nejen na cvičení a Instagramu, ale právě na hezkém a pevném zadku. Získala dokonce titul “nejlepší zadek internetu”.

Otevřít v galerii (11)
Jen Selter, idol internetu
Jen Selter, idol internetuZdroj: Profimedia

Štafetu po ní převzala žena světlé pleti a pojetí pozadí ženského těla dostalo zcela nový rozměr.

A tak se to, co se dříve považovalo za skoro nevhodné a komici si z toho dělali srandu, stalo něčím, co je považováno za symbol dokonalosti. Je to ale skutečně tak dokonalé?

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 300m
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 300m, Okolí Prahy

Kde začíná dokonalost?

Osobně jako fitness trenér na to pohlížím dvojím metrem. Jistě, vycvičit zadek do tvaru a jisté velikosti, je fajn a určitě to zvedne sebevědomí každé ženě. Speciálně ušité kalhoty se silikonovými proužky zevnitř jako podpora kulatého pozadí také, ale plastika? Navíc ti, kteří se pro ni rozhodli, se rozhodně neřídili heslem “Všeho s mírou!” Výsledkem jsou pak doslova nevzhledné zadky bijící do očí a absolutně nekompatibilní k postavě jako celku.

Otevřít v galerii (11)
Nicky Minaj v šatech a lá body
Nicky Minaj v šatech a lá bodyZdroj: Profimedia

Proti gustu však žádný dišputát. Je na každém, jak zhodnotí svůj vzhled a pokud se to někomu líbí, je to čistě jen jeho věc.

Teď ale vážně. Trochu se to zvrtlo a ze zadků se stala doslova fitness obsese! Posedlost žen svým pozadím je na vzestupu a odbornící nad tím kroutí hlavou.

Zadky v číslech

O tomto "zadkovém" kultu svědčí i fakt, že augmentace pozadí byla jednou z nejvíce chtěných i v roce 2020, kdy ji podstoupilo přibližně 1200 žen a celkový počet vzrostl o celých 22 % oproti předchozímu roku a o celých 77,6 % oproti roku 2015. V touze po dokonalém pozadí jsou ženy ochotné zaplatit doslova majlant, jelikož ceny začínají na £8,000, což je bezmála 240.000 korun. 

Plastická operace zadku trvá přibližně 2-3 hodiny a patří mezi ty více nebezpečné. Stále je to ale daleko rychlejší forma modelace oproti běžnému cvičení v kombinaci s vhodně zvolenou stravou, kdy vycvičit pozadí do tvaru a velikosti, jakou si přejete, chce půl roku doslova tvrdé dřiny 2-3krát týdně, kdy se trénink plně zaměří na aktivaci hýžďových svalů.

Možná i proto se mnoho žen raději rozhodne pro plastiku, kdy takřka bez práce dostanou koláče, které si přejí. Skvělým příkladem je právě Kylie Jenner, u které si zkrátka nemůžete nevšimnout nejen zadku, ale celkově plastikami pozměněného těla.

Otevřít v galerii (11)
Kylie Jenner ukazující své vnady v plavkách
Kylie Jenner ukazující své vnady v plavkáchZdroj: Profimedia

Zadek, zadek a zas jen zadek!

Spousta fitness center zaměřila své lekce na budování hezkého pozadí. Svědčí o tom i fakt, že za nejžhavější tělocvičnu vůbec je považována losangelská Bünda: portugalský slang pro zadek, doslova „domov lepšího zadku“ - tělocvična zcela věnovaná práci na vašem pozadí. Slibuje „celkovou změnu těla“:

„Jakmile jednou dosáhneš “Bünda”, už se nikdy neohlédneš zpět ... no, možná jen kvůli tomu, abys vytvořil skvělé selfie,”

nechal se slyšet jeden z místních trenérů.

Tento trend však nezasáhl pouze Spojené Státy, i britská fitness centra nabízí řadu lekcí zaměřených pouze na hýždě jako „BadAss“ nebo „Kylie Butt Lift“ - pojmenovanou po světoznámé zpěvačce.

Kultura cvičení se zajisté změnila. To, co bylo dříve ošklivé a lidé se za to styděli, je dnes tím, čím se chce většina žen pochlubit a na co je hrdá. Důraz na pevnou nebo „šťavnatou“, spodní část nyní předstihla ploché břicho jako svatý grál fitness v časopisech o zdraví žen.

Otevřít v galerii (11)
Modelka Candice Swanepoel v oranžových bikinách
Modelka Candice Swanepoel v oranžových bikináchZdroj: Profimedia

„Lidé mi přinesou fotku přesně toho pozadí, které chtějí, a já, jakožto trenér a ten, kdo jim má pomáhat v cestě zdravého životního stylu, musím tak trochu oponovat: Dobře, zkusme si obrázek lépe rozebrat,”

říká osobní trenér Kelechi Okafor.

“Tohle není zadek vytvořený tvrdým a precizním tréninkem. Tento zadek je pouze práce šikovných rukou plastického chirurga, protože nikdy nelze trénovat jen jednu část našeho těla. A tady, jak sami vidíte, kvadricepsy, hamstringy ani lýtkové svaly takřka neexistují,”

dodává.

"Je pak na mně udělat krok zpátky tím správným směrem a snažit se jim vysvětlit, že ne vše, co média prezentují, je pravda dosažitelná vlastními silami.”

Zadek, zadek a zase zadek je ale tématem nejen fitness center, své o tom ví také královna plastik a hvězdička reality show, Chloe Ferry, která plně předvedla své vnady na pláži v Portugalsku. A posuďte sami, zda lze tohle ještě považovat za dar od boha...?

Otevřít v galerii (11)
Nicky Minaj v průsvitných šatech
Nicky Minaj v průsvitných šatechZdroj: Profimedia

Otázkou ale zůstává, zda je to vlastně ještě hezké?

Správný trénink jako cesta k úspěchu

Někteří odborníci na fitness říkají, že trend ovšem není jen o estetice, a zastávají názor, že správná aktivace hýžďových svalů těsně před tréninkem plně aktivuje výkonné spalování během samotného tréninku a pomáhá ke správnému držeí těla. O tom ví své také trenérka pilates, Hollie Grant, která říká:

"Jakákoliv forma aktivace hýždí pomáhá lidem vrátit jejich pánev zpět do neutrálnější polohy. Většina lidí přímé svaly zadku nezapojuje správně, hodně sedí a tím se svaly prodlužují a napínají, což má za následek jejich deaktivaci. Výsledkem jsou ochablé hýždě a bolavá záda.”

Prototypem zdravě vypadajícího pozadí je rozhodně Jennifer Lopez, která pravidelně cvičí a o své tělo se stará. Ta přesně ví, že hezky vypadající tělo vyžaduji jistou dávku úsilí. 

Otevřít v galerii (11)
JLo - vrací se Ben Affleck také k jejímu zadku?
JLo - vrací se Ben Affleck také k jejímu zadku?Zdroj: Profimedia

Není to jen o hezkém zadku!

Pravda pravdoucí. Pokud svaly zadku budou neaktivní, dřívě nebo později vás budou bolet kolena a spodní část zad. Zadek je nutné posílit také u žen, které jsou po porodu a důvodem je jejich prodloužení během těhotenství díky hormonu relaxinu.

Díky správné aktivaci svalů gluteu, jak se zadku odborně říká, ale zvýšíte výkonnost samotného tréninku, a to převážně u běhu anebo základních komplexních cviků jako je dřep či mrtvý tah.

Jim Pate, hlavní fyziolog v londýnském Centre for Health and Human Performance, souhlasí s tím, že aktivizace našich hýždí je něco, na co bychom se všichni měli zaměřit.

“Cviky určené hýždím jsou z velké části komplexní, což v praxi znamená, že využívají více svalových skupin, včetně středu těla, to se následně projeví nejen na tom, jak rovně budete stát, ale také, jak bezbolestně se budete moci pohybovat.”

Instagram = instaKLAM?

Pokud jde o sociální sítě, je to všechno trochu jiné. Vidíte tam ty nejhezčí zadky, otázkou zůstává, zda to, co vidíte, je následně to, jak takové zadky opravdu vypadají?

Jedním z neopěvovanějších zadků světa je ten patřící Kylie Jenner, hvězdičce, kterou proslavila domácí reality show, a která - světe div se - své pozadí opravdu nezískala tvrdým tréninkem a hodinami strávenými ve fitku. Kylie je dokonalý obrázek toho, jak “šikovné” mohou být ruce plasického chirurga.

Otevřít v galerii (11)
Candice Swanepoel
Candice Swanepoel Zdroj: Profimedia

Své o tom jistě ví i její sestra, Kim Kardashian, která však nikdy spekulace o tom, že její zadek není reálný, nepotvrdila. Kimin zadek se dostal do povědomí v roce 2014, kdy zdobila celá její maličkost obálku časopisu The Paper jako poctu kontroverzním fotografiím Jean-Paul Goude Grace Jonesové s titulkem „Break the Internet“ - a jak napovídá titulek, k totálnímu “rozbití” internetu také došlo a během jednoho dne získala tato fotka milióny liků. Šlo doslova o jakousi virovou senzaci.

Sama Kim k tomu ale říká:

“Mé pozadí je jen výsledek tvrdého tréninku a odříkání, práci plastických chirurgů za tím nehledejte.”

Odbornící se ale shodují, že takové pozadí v posilovně nevytvoříte, kor, když na zbytku těla nejsou viditelné svaly.

Jedno je ovšem jisté. Celebrity jako Jennifer Lopez, Kim Kardashian a Nicki Minaj využívají aktiva svého pozadí plnými doušky! Právě díky svému pozadí jsou úspěšné na sociálních médiích, předvádí dychtivou show na jevišti a jsou napodobovány miliony žen po celém světě. Otázkou je, zda je to správné.

Genetická loterie

Na jedné straně plastiky nebo tvrdá dřina, na straně druhé genetika. Své o tom ví také Candice Swanepoel, jedna z nejznámějších modelek Victoria’s Secret - stačí jediný pohled na její úchvatné nádherné tělo a budete vědět, proč se její hýždě právem považují za jedny z nejkrásnějších!

Otevřít v galerii (11)
Kim Kardashian nedávno představila kolekci stahovacího prádla
Kim Kardashian nedávno představila kolekci stahovacího prádlaZdroj: Profimedia

Swanepeol má však to štěstí, že genetika je na její straně, jelikož ona sama není zastáncem přílišného cvičení:

“Samozřejmě, že cvičím, v tom, co dělám, to ani jinak nejde, ale za své křivky vděčím hlavně rodinným predispozicím. Mám štěstí - narodila jsem se s poměrně rychlým metabolismem. A když už hřeším, pak si k hranolky dám velkou porci zeleniny. Vše je o správné rovnováze."

Ta v této loterii zcela jistě vyhrála.

Ať už je trendy jakýkoliv zadek, ať se vy samy pro jakýkoliv rozhodnete, jedno je jisté. Vy samy musíte žít přesně v tom těle, se kterým budete na 100% spokojeni!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze