Top hledané
Výsledky (0)
Začalo to malou dřevozpracující dílnou, skončilo celosvětově známou značkou luxusních kuchyní, které vznikají ve spolupráci s takovými hvězdami, jako je například Giorgio Armani.

Elegance Dada kuchyní a exkluzivní spojení se značkou Armani

Eva Ledecká
20. dubna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Dada/Armani

Historie společnosti Dada se začala psát už velmi dávno, a to v roce 1926, kdy Angelo Garavaglia založil malou dřevozpracující dílnu. Tehdy určitě netušil, že se jméno jeho firmy bude skloňovat napříč kontinenty a bude jednou z nejprestižnějších značek v oblasti výroby luxusních kuchyní.

Značka Dada však vznikla o něco později. Angelo měl dva syny, kteří se v 50. letech přidali k otci a společně založili továrnu na výrobu nábytku. Ta nesla tradičně rodinné jméno Angelo Garavaglia and Sons.

Zrození exkluzivní značky Dada

Velmi rychle se rodinná společnost vyprofilovala do úspěšné firmy a stala se proslulá svými kvalitními výrobky. V roce 1972 vznikla nová značka DADA, která se zaměřovala na výrobu kuchyňského nábytku vysoké úrovně.

V roce 1979 se Dada připojila ke skupině vedené Luigem Moltenim a velmi brzy získala jméno ve světě luxusních kuchyní. Značka vždy spolupracovala s předními architekty a designéry. Příkladem může být Angelo Cortesi, Georges Coslin, John Offredi nebo populární fotograf Gabriele Basilico. Kreativní ředitel značky Dada je belgický architekt a kurátor Vincent Van Duysen.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Hvězdná spolupráce se značkou Armani

V roce 2008 vytvořila Dada partnerství se slavnou značkou Armani Casa. Pod brandem Armani/Dada se stali lídry v sektoru exkluzivních kuchyní, a to ve světovém měřítku. Výsledky tohoto hvězdného spojení jsme shlédli na veletrhu nábytku a designu v Miláně a v naší galerii vám přinášíme pohled na pravé synonymum slova luxus! Mramor, dřevo, čisté linie, dokonalý soulad barev v šedých tónech, jedinečné tvary, prvotřídní kvalita – to je  Armani/Dada!

Elegantní kuchyně a důmyslné systémy

Dada měla na své expozici vystavenou kuchyň v podobě ostrova uprostřed místnosti. Byla prezentovaná již před dvěma lety, nicméně stále okouzluje svou praktičností a luxusním designem. Velmi elegantně působí podsvícený systém skleněných poliček na stěně. Ocenili jsme také novou kuchyň s majestátní mramorovou deskou na tenkých kovových nohou, která se na trhu objeví během letošního května. Kromě ní zde byla vystavena také nová kuchyň Prime s kamennou deskou a kuchyň s deskou z masivního dubového dřeva. Mezi novinky patřil také systém poliček Fare (v naší galerii).

Chcete v mžiku změnit podobu své kuchyně? Dada předvedla unikátní systém zakrytí kuchyňské linky. Dva panely, které jsou umístěné po stranách linky, se rozevřou jako harmonika a elegantně ji celou zakryjí. Přítomní se tak mohou jen domnívat, v jaké místnosti se nachází!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze