Top hledané
Výsledky (0)
Z mnoha filmů Karlovarského filmového festivalu představujeme povedenou komedii Dáma. O skvělou zábavu plnou britského humoru a prvky burlesky je s ním postaráno!

Dáma s R. Pattinsonem – povedený western rozesmál Vary

Eva Ledecká
04. července 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Americký režisér David Zellner přijel do Karlových Varů se svou luxusní westernovou komedií Dáma, ve které si zahrál Robert Pattinson, mladý britský herec známý ze ságy Stmívání (Twilight), jehož příjezd je s napětím očekáván. Měl by dorazit do Karlových Varů pravděpodobně v pátek 6. 7.

David Zellner v Karlových Varech
David Zellner v Karlových Varech
Film Dáma

O čem Dáma je?

Samuel Alabaster (Robert Pattinson) je úspěšný jižanský obchodník, který vyráží do divočiny setkat se se svou snoubenkou Penelope (Mia Wasikowska). Přiváží svatební dary a bere s sebou rovnou i pastora, který je má oddat. Všechno je ale trošku jinak, než si milý Samuel představoval. Kdo je vlastně kdo? Ve vtipně zpracované westernové komedii se ani pastor nezdá být pastorem a krásná Penelope pravděpodobně čekala na někoho jiného.

Co tím chtěl básník říci?

Kromě toho, že chtěl pobavit diváky, bylo hlavním cílem Davida Zellnera zbourat klišé o westernech. Například to, že ženy jsou jen pasivními objekty touhy mužů. Hlavním zachráncem je ve filmu netradičně indián a hlavním zvířetem miniaturní koník.

Prodej rodinného domu, Praha 5-206m
Prodej rodinného domu, Praha 5-206m, Praha 5

„Chtěli jsme kompletně změnit očekávání diváků,“ řekl David Zellner.

A to se tvůrcům jednoznačně povedlo. Luxusní komedie dozajista potěší i ty diváky, kteří žánru westernu příliš neholdují.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Soutěž! Staň se majitelem MINI!
Zobrazit článek
Tim Robbins na MFF KV: „Uvnitř nás všech je velký duch svobody!“
Zobrazit článek