Top hledané
Výsledky (0)
Pražská zoo odesílá ptáky jako dar královně

Dar královně: Pelikáni z pražské ZOO míří do Buckinghamského paláce!

Karolína Lišková
30. května 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Narodili se téměř s modrou krví. Pelikáni bílí z pražské ZOO byli odchováni přímo pro britskou královnu Alžbětu II., která si české ptactvo nemůže vynachválit už od roku 1995!

Tříměsíční sourozenci Sun, Moon a Star opustili své hnízdo v Troji a nyní jim bude novým domovem luxusní park St. James přímo u Buckinghamského paláce.

Pražská zoo připravila transport ptáků na čtvrteční ráno. Pelikány tak čeká sedmnáctihodinová jízda. Na přípravu cesty dohlížel i ředitel zoologické zahrady Miroslav Bobek.

„Skutečně jsou to pelikání pro královnu. Už od devadesátých let do Londýna, do St. James Parku, dodáváme pelikány.“

Tradice pelikánů na věhlasném sídle sahá až do sedmnáctého století. Tehdy je do Londýna začalo dodávat Rusko. Chvíli pak Británie brala pelikány i z Ameriky, ale nakonec byli vybráni ti čeští.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

„My jsme to do jisté míry převzali v 90. letech, a to díky tomu, že jsme úspěšně dokázali množit pelikány bílé, což není úplně jednoduché,“

vysvětlil Bobek s tím, že pro pražskou ZOO je to čest, že ji Londýn oslovil. Jedná se o třetí dodávku pelikánů do Londýna od roku 1995.

Podle chovatelů i ředitele zoo se tam mají ptáci skutečně luxusně, až královsky. Ke štěstí jim totiž stačí hlavně dostatečný přísun sladkovodních ryb, voda a společnost. Sdružují se totiž v hejnech. Díky tomu, že byli odchováni člověkem, nebojí se lidí, a proto návštěvníci parku mohou spatřit pelikána z malé vzdálenosti. Podle kurátora ptactva Antonína Vaidla nejsou nijak nebezpeční.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze

Zoo Praha

Zoo Praha
Zoologická zahrada hl. m. Prahy U Trojského zámku 120/3 171 00 Praha 7
+420 296 112 230