Top hledané
Výsledky (0)
Demi Moore se nikdy nebála zamilovat. A muži po ní šíleli!

Demi Moore byla tváří kampaní pro Fendi i Versace. V dětství ji ale matka prodala za pár stovek domácímu

Denisa Zajíčková
06. února 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Demi Moore je 61 let a vypadá úchvatně

Talentovaná, obdivovaná a milovaná - taková je herečka Demi Moore, která patří mezi nejslavnější umělce na světě. Snad to bylo právě těžké dětství, které ji formovalo v nebojácnou ženu, která umí překonat každou překážku. Silnou z ní udělala její matka - ačkoliv tomu předcházely hrůzné zážitky plné ponížení a bolesti. 

Nahoty se Demi nebojí
Postavu si vždy udržovala velmi štíhlou
Demi Moore ve filmu Duch

Na svět vykoukla jako předzvěst adventu, matka jí ale připravila život, který měl s radostnými svátky jen málo společného. Psal se 11. listopad 1962 a malá Demi ve městě Roswell, které leží v americkém státě Nové Mexiko, se začal psát příběh Demi Gene Moore.

Dcera Virginie a Charlese Harmona úplnou rodinu nikdy nezažila. Otec opustil rodinu ještě dřív, než se malá holčička narodila. Později byla adoptována mužem jménem Danny Guynes, který si její matku vzal dvakrát, dvakrát se s ní rozvedl a stejně jako Virginia byl alkoholik. Demiina matka se pokusila o sebevraždu, když bylo herečce 12 let. Danny se zabl rok po druhém rozvodu.

Prodej bytu 2+kk, Praha 2 Vyšehrad – 70 m2
Prodej bytu 2+kk, Praha 2 Vyšehrad – 70 m2, Praha 4

V patnácti letech byla znásilněna

Módní ikona, královna plastik i zbohatlice - přezdívek už si Demi Moore užila nespočet. Její matka v ní krásu viděla také, ale využila ji po svém. Podle memoárů slavné herečky jí matka brala do barů snad odjakživa, chtěla, aby si jí muži všimli. Když jí bylo patnáct let, jednou přišla domů a uviděla doma staršího muže, kterého znala. Byl to jejich padesátiletý domácí, který si ji koupil od její matky za 500 dolarů a znásilnil ji. „Jaké to je, když tě vlastní matka prodá jako šlapku?“ zeptal se jí tehdy.

Snad proto, že matka Demi tou dobou bojovala se závislostí na alkoholu, si Demi nikdy nemyslela, že by ji matka prodávala. „V hloubi duše si to nemyslím. Byla to prostě transakce. Umožnila mu to, ale poškodila mě,“ dodala herečka. Ti objektivní na to mají ale jiný názor - zrada rodiče vůči dospívající dceři je naprosto evidentní. 

Navzdory hrůzným zážitkům se stala po boku tehdejšího manžela Bruce Willise matkou tří dcer - Rumer, Scot LaRue a Tallulah Bell. A dnes je už dokonce babičkou! Dcera Rumer přivedla na svět svého prvního potomka loni. S Brucem měli i po rozvodu perfektní vztahy a jeho nemoc ji velmi zasáhla. Dnes je na tom herec, který trpí frontotemporální demencí, už velmi špatně.

Otevřít v galerii (1)
Na oblékání má vytříbený vkus
Na oblékání má vytříbený vkusZdroj: Profimedia

Móda podle Demi Moore

Demi Moore není jen herečkou s úspěšnou kariérou v Hollywoodu; je také módní ikonou, která svým stylem ovlivnila generace žen po celém světě. Její elegantní, odvážné a neotřelé outfity na červeném koberci i v každodenním životě ji učinily jednou z nejvýraznějších postav v oblasti módy. Její street style je často doprovázen luxusními kousky od renomovaných návrhářů, ale nebojí se ani experimentovat s kombinacemi, které vynikají originalitou a odvahou.

Je také spojována s řadou módních kampaní a designérských spoluprací. Její tvář byla použita k propagaci mnoha módních značek. Jednou z významných byla například značka Versace. V jejich módní kampani se objevila v roce 2005, když se stala tváří jarní kolekce oblečení. V roce 2019 pak spojila své jméno se značkou Fendi pro jejich kampaň Fendi Peekaboo.

Svou tvář propůjčila v roce 2011 také Ann Taylor, americkému módnímu řetězci zaměřeného na ženskou módu. Dále kosmetické značce Helena Rubinstein nebo Oriflame.

Jak ukořistila svou slávu?

Demi Moore začala svou kariéru jako modelka a později se přesunula do světa herectví. Její skvělý talent a kouzlo na plátně ji rychle přivedly k prvním filmovým rolím v osmdesátých letech. Její průlomová role přišla v roce 1985, když hrála v teen komedii Eliášův oheň vedle hvězd jako byl Rob Lowe nebo Emilio Estevez. Skutečnou ikonou 90. let se ale stala díky svým rolím ve filmu Duch (1990), kde hrála po boku Patricka Swayzeho, a Pár správných chlapů (1992), kde hrála po boku Toma Cruise a Jacka Nicholsona. Její výkon ve filmu Duch jí vynesl nominaci na cenu Americké filmové akademie v kategorii Nejlepší herečka.

Mimo svou hereckou kariéru se Demi Moore stala také významnou mediální osobností a ikonou módy. Její kariéra nebyla bez překážek, ale svým talentem, odhodláním a tvrdou prací si získala pozici jedné z nejvýznamnějších hereček své doby. svůj domov našla v Beverly Hills, kde si pořídila luxusní nemovitost. Dodnes vzbudí obdiv, kamkoliv přijde. Je až k neuvěření, že v sobě nosí tak hrůzná tajemství ze svého dětství, která své matce odpustila... 

Zdroj: redakce, nytimes.com, vogue.com, elle.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze