Top hledané
Výsledky (0)
Carlo Colombo je génius na poli designu a architektury. Získal pověst celosvětově uznávaného a výjimečného umělce. Spojil se se značkami Bentley Home, Fendi Casa nebo Poliform. Má dvě vášně rychlost a práci.

Designér Carlo Colombo: hvězdné spojení s Bentley, Fendi, Poliform

Mgr. Jana Höger
21. dubna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Carlo Colombo

Z nadějného talentu se vyklubala hvězda světového formátu

V roce 1991 se Colombovi při svém studiu na Polytechnické univerzitě v Miláně otevírají dveře neskonalých možností. Uzavírá smlouvu s Giuliem Cappellinim (umělecký ředitel designérské firmy Cappellini). Jeho práce byla zpočátku zaměřená na návrh výrobků a interiérů, postupně se rozšířila i na stavební odvětví v Itálii a zahraničí.

V roce 1992 pro Giuliema navrhuje první ikonický design: luxusní postel Kyoto, která byla také ve stejném roce prezentována na Salone de Mobile v Miláně. Tím se Carlu Colombovi otevřely nové možnosti seberealizace. Dá se říci, že ho tato postel vystřelila do designového „nebe“.

Dnes se kromě designu, luxusních výrobků a nábytku, stará o strategii a marketing pro firmy, vyvíjí grafické projekty a pořádá výstavy, pracuje jako konzultant a umělecký ředitel. Za jeden z jeho největších úspěchů se považuje výhra v soutěži na návrh polyfunkční stavby v Abu-Dhabi.

Carlo Colombo pracuje jako designér ve stovkách projektů ve spolupráci s předními firmami v oboru. A to zejména: Poliform, Bentley Home, Antonio Lupi, Fendi, Arflex, Cappellini, Franke, Poltrona Frau, Artemide, Trussardi Casa, Mood, Flou a s dalšími.

Partnerství s Fendi a Poliform

Spolupráce se značkou Poliform nese své ovoce. Společně s nimi Carlo Colombo ovlivnil design kuchyní, navrhl neskutečně moderní vzhled kuchyňského prostoru. Ve světě ložnic udává trend pro změnu jeho postel UNO.

Fendi je značka, která nepotřebuje prezentaci. Vzájemná spolupráce s designérem stvořila nábytek koncipovaný pro moderní a elegantní domy čerpající inspiraci v Miláně. Návrhy pro tuto značku se vyznačují pohodlným luxusem okořeněným diskrétností a vábivostí.

Bentley Home - Nový přístup k luxusu s nábytkem

Významný designérský počin, který vychází ze spojení Bentley a Carla Colomba, je plný prestiže a inovace. Inspirován špičkovou povrchovou úpravou a designem interiérů automobilů Bentley, je nová kolekce Bentley Home od Carlo Colombo příkladem britské elegance s nádechem opravdového ducha řidiče. Bentley Home se zaměřuje na kovy, dýhy, kůže a sklo. Můžeme zmínit například Kensington, jakožto exkluzivní modulární pohovku obdélníkového tvaru. Konstrukce, lehká a vyvážená, je obohacena o variantu s koženou strukturou nebo s lesklou šedou.

Prodej luxusní vily 5+kk se zahradou, Praha 5
Prodej luxusní vily 5+kk se zahradou, Praha 5, Praha 5

Unikátní Křeslo 784 jako umělecké dílo

Umělecké křeslo 784 obsahuje veškeré prvky práce Carla Colomba: velkou kreativitu v designu, pozornost k použití materiálu a maximální vizuální interpretaci. Designér odkazuje na úzkou souvislost mezi světem umění a designu. Křeslo je výjimečné svou klikatou až svůdnou ergonomií. Bylo vyrobeno jen 9 exemplářů a je překvapivě z hliníku.

Inspirace ženským tělem a neskrývaný obdiv k Asii. "Asie je můj druhý domov.“ Carlo Colombo

Carlo Colombo zdůraznil nejen asijskou ženu jako zdroj inspirace pro svůj luxusní nábytek. Je ovlivněný stylem Asie, jeho jednoduchostí a elagancí. Důkazem je například nádherná pohovka Victoria, číšící jemností a luxusním stylem. Z boku je vidět mírný ohyb, který pohovce dodává nezaměnitelné kouzlo.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Carlo Colombo: Bláznivý designer touží po Praze! Čeká nás další Tančící dům nebo Chobotnice?
Zobrazit rozhovor
CEO Brunello Cucinelli: Rafinovanost žen stavíme na první místo!
Zobrazit rozhovor
Carlo Colombo
Via Cantonale 19 6900 Lugano
0041-919100883