Top hledané
Výsledky (0)
Soukromí dětí je zvláště v době sociálních sítí velmi citlivým tématem.

Děti celebrit jako prodejní artikl? České celebrity, které předvádějí své děti na sociálních sítích

Kristina Valachyová
28. ledna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut čtení
Agáta Hanychová, Mia Prachařová, Kryšpín Dopita

Některé celebrity, například Kate Hudson nebo Angelina Jolie, nemají vůbec žádný problém ukazovat své děti na sociálních sítích nebo na premiérách a předvádějí je jako na běžícím pásu. Jsou zde ale i celebrity, které tváře svých dětí ukazují jen minimálně. Být dítětem slavných je někdy skutečně velmi těžké.

Agáta Hanychová, Mia Prachařová, Kryšpín Dopita
Radka Třeštíková

Malé děti ještě nemají z některých věcí rozum, proto za ně rozhodují rodiče. Rozhodování celebrit zahrnuje i to, zda budou své potomstvo ukazovat veřejnosti, nebo raději schovávat. To je opravdové dilema. I v případě, že se rozhodnou být diskrétní, budou mít v patách spoustu paparazziů.

„Ptám se rodičů, jestli si uvědomují, že v momentě, kdy uveřejní něco o životě svého dítěte, vytvoří mu první internetovou stopu. Pokud se rodič rozhodne zveřejnit fotky svého dítěte, měl by mu zajistit určité soukromí. Aby svůj účet zpřístupnil jen skupině lidí, která bude vnímat život jeho dítěte pozitivně a kde nebudou fotky a příspěvky zneužity,“

říká dětská psycholožka Mária Tóthová Šimčáková pro Pravdu.sk.

A jaké fotky nemají na sociálních sítích co dělat?

Luxusní byt Vinohrady - 230m
Luxusní byt Vinohrady - 230m, Praha 2

„Rodič musí zvažovat fotky dětí ještě citlivěji než vlastní. Na zveřejněných záběrech dětí by neměla být nahota, ale vhodné nejsou ani fotky pěkně oblečených dětí, které jsou prezentovány jako ikony,“

konstatuje psycholožka.

Kdo má sociální sítě plné svých potomků?

Tamara a Tomáš Klusovi

Otevřít v galerii (4)
Tamara a Tomáš Klusovi
Tamara a Tomáš KlusoviZdroj: Profimedia

Manželé Klusovi patří mezi ty, kteří nemají problém zveřejňovat detaily ze svého soukromého života na sociálních sítích a v médiích. Tomáš Klus je v Česku velmi oblíbeným zpěvákem, především mezi mladými. Spolu s manželkou odkrývají rodinné zázemí i na fotografiích a rádi se pochlubí i svými třemi ratolestmi – Josefínou, Alfrédem a Jenovéfou. Zpěvák s manželkou Tamarou už několikrát zdůvodňovali, proč se takto rozhodli. Mají tak prý pod kontrolou, jaké fotky a videa se dostanou na veřejnost a bulvární novináři jsou méně neodbytní.

Agáta Hanychová

Své děti nešetří ani známá modelka a moderátorka – vzhledem k tomu, že moderuje pořad Máma nad věcí, je to docela pochopitelné. Kryšpínovi je deset a Mie čtyři roky. Dcerku slavná matka původně předvádět na sociálních sítích nechtěla, ale časem změnila názor a ze života dítěte ukazuje stále více a více.

„Své dítě ukazovat nebudu, dokud si ona sama nepověsí svou fotku na Instagram,

tvrdila zhruba měsíc po porodu v rozhovoru pro iDnes.cz s tím, že staršího syna Kryšpína ukazovala od začátku a dnes toho lituje, protože ho prý každý poznává.

Michaela a Roman Tomešovi

Otevřít v galerii (4)
Michaela a Roman Tomešovi
Michaela a Roman TomešoviZdroj: Martin Hykl Czech News Center / CNC / Profimedia

Zpěvačka a herečka Michaela Tomešová, kterou jste mohli vidět v seriálu O ztracené lásce nebo v televizním filmu Deník šílené manželky, spolu s manželem fotkami svých potomků rozhodně nešetří. S fanoušky sdílela na síti i svá dvě těhotenství. Život jim rozveselují synové Kristián a Jonáš. Jen velmi výjimečně se bez nich objevují ve společnosti.

„Jednou za pár měsíců si naplánujeme výlet do wellnessu jen ve dvou bez cizích,“

uvedla zpěvačka a herečka.

Děti bere i na nejrůznější akce, a protože to jsou neposedové, má i s manželem, hercem Romanem, co dělat, aby je uhlídala.

Gabriela Lašková

Otevřít v galerii (4)
Gabriela Lašková
Gabriela LaškováZdroj: Profimedia

Gabriela vyhrála soutěž krásy v roce 2013. Byla první Českou miss s krátkými vlasy. Postupem času si je nechala dorůst i kvůli připravované svatbě. Instagram známé modelky a moderátorky okupuje blonďatý andílek Benedikt a jeho mladší bratr Vincent. Syny nezanedbává a maximálně se jim věnuje.

Radka Třeštíková

Pro denní dávku roztomilosti si můžete chodit i na profil populární spisovatelky Radky Třeštíkové. S manželem, známým fotografem Tomášem Třeštíkem, však neukazuje veřejnosti jen dokonalé věci, ale také odvrácenou tvář rodičovství. Nebojí se zveřejnit videa, kde se její potomci například zlobí, a vždy to doplní vtipným komentářem. Tomáš před nějakým časem veřejně přiznal, že už s krásnou spisovatelkou není. Rozešli se po devíti letech.

Lenka Zahradnická

Otevřít v galerii (4)
Lenka Zahradnická, Michal Vavro
Lenka Zahradnická, Michal VavroZdroj: Profimedia

O roztomilost není nouze ani na profilu oblíbené seriálové herečky, která je dvojnásobnou maminkou. Dojemné jsou například fotografie blonďatých dcer Jasmíny a Jovanky. Doma na ni nečekají pouze děti, ale také milující partner, slovenský hudebník Michal Vavro.

Děti celebrit jako prodejní artikl?

V poslední době přišly některé slavné tváře na to, jak posunout své příjmy o stupínek výše. Často k tomu využívají právě svých potomků. Příkladem je slovenská tanečnice Katarína Štumpfová, která svůj Instagram obecně používá jako pracovní nástroj a vydělává na něm nemalé peníze. Nedělá jí problém zveřejnit na něm tu a tam i fotku s malou dcerkou Izabelkou, která už stihla zpropagovat třeba pračku, vlhčené ubrousky nebo vysavač. Převážně ale zveřejňuje jen takové fotky, kde holčičce není vidět do tváře. Nejnovějším přírůstkem mezi prominentními matkami je zpěvačka dua Twiins Daniela Nízlová, která porodila dceru Lindu. S malým uzlíčkem štěstí v náručí vyhlašuje soutěž o vibrační lehátko pro miminka. Velkou podnikatelkou s dětským zbožím je i Tatiana Žideková, která má v kolonce povolání vyplněno „fitneska, dnes spíše influencerka“, a která na sociálních sítích promuje, co se dá. Svou malou dcerku už použila například k propagaci deky, krmící židličky a samozřejmě plenek. Z její malé dcerky je hotová celebrita, která má na sociální síti desítky fotek. Počítáme, že zanedlouho nás zaplaví svými fotkami propagujícími dětské vybavení a doplňky i Ivana Gáborík, která je momentálně také v očekávání a nabídky na spolupráce se jí jistě jen pohrnou.

Sociální sítě se staly samozřejmostí i pro celebrity, které tak odhalují kousek ze svého soukromí. Mezi nejvíce lajkovanou fotku na světě s počtem 18,5 milionu lajků patří fotka Kylie Jenner z klanu Kardashian, na které drží za ruku svou dceru Stormi.

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m, Praha 4

Mé děti mají zákaz ukazovat se na sociálních sítích

Heidi Klum

Modelka Heidi Klum má o své děti strach. Bojí se, že by je mohl někdo unést nebo nějak zneužít. Proto jim zakazuje fotit se na sociální sítě, aby tak zbytečně nedráždily psychicky narušené lidi, kteří by je pak mohli nějak kontaktovat. Heidi má ráda disciplínu. Jako malá musela své rodiče poslouchat na slovo a stejně vychovává i své děti. Přestože ji její potomci prosí, aby mohli na své profily přidávat své fotografie, nemají šanci. Heidi je v tomto směru neústupná:

„Jsem rozhodně jednou z těch ochranářských matek,“

říká.

Když bylo její dceři Leni 13 let, řekla o ní:

„Mojí nejstarší dceři je teprve třináct let a už chce zveřejňovat svou tvář. Když s tím přijde, pokaždé to je rychle vyřešeno, protože řeknu ne. Kdykoli je v nějakém příspěvku, musí tam být zboku, zezadu, nikdy není vidět její tvář. Když to dělám já, je to jiné, jsem dospělá, ale chci se pokusit ochránit své děti před sociálními sítěmi co nejdéle,“

uvedla Heidi, které se současný trend vůbec nelíbí. Její nejstarší dcera už ale vyrostla a rozhodla se být vidět v plné kráse.

Slavná Němka má sedmnáctiletou dceru Helene zvanou Leni, šestnáctiletého Henryho, patnáctiletého Johana a dvanáctiletou Lou. Tři mladší potomky má s exmanželem Sealem. Ten adoptoval také nejstarší Leni, kterou Heidi počala s bývalým partnerem Flaviem Briatorem.

Halle Berry

Pokud jde o přidávání fotek jejích dětí, je Halle velmi kreativní. Fotí je jen zboku nebo zezadu.

„Velmi tvrdě bojuji, abych ochránila jejich soukromí. Chci jen, aby jejich životy patřily jim,“

řekla v jednom z rozhovorů.

Eva Mendes a Ryan Gosling 

Gosling nemá účty na sociálních sítích a Mendes potvrdila, že nebude sdílet fotografie jejich dcer Esmeraldy a Amady, dokud nebudou dost staré, aby k tomu daly souhlas.

„Vždycky jsem měla jasné hranice, pokud jde o mého muže a mé děti. Budu o nich mluvit, samozřejmě s omezeními, ale nebudu zveřejňovat obrázky našeho každodenního života. A protože jsou moje děti ještě malé a nerozumí, co zveřejnění jejich fotek skutečně znamená, nemám jejich souhlas. A nezveřejním jejich fotky, dokud nebudou dost staré na to, aby mi souhlas daly,“

napsala.

Dax Shepard a Kristen Bell

Dax a Kristen si dali záležet, aby chránili své dcery před paparazzi a sociálními médii. Přestože obrázky Lincolna a Delty na Instagramu zveřejňují, k zakrytí svých tváří používají emotikony. Poté, co se jim v roce 2014 narodily dcery, spustili kampaň za politiku zákazu focení dětí, aby zabránili zveřejnění fotografií dětí celebrit bez souhlasu dospělé osoby.

„Říkám, že nechceme, aby se tvář naší dcery někde objevila, dokud se nerozhodne, protože ji maximálně respektuji,“

řekla Bell pro Access Hollywood.

Shepard je stejného názoru a na svůj Twitter napsal:

„Prosím bojkotujte časopisy, které obsahují obrázky dětí celebrit. Neměly by být trestány za to, jací jsou jejich rodiče.“

Adele

Zpěvačka hitu „Someone Like You“ uvedla, že svého syna Angela drží mimo pozornost sociálních sítí a paparazzi, aby ho do budoucna ochránila.

„Potřebujeme mít nějaké soukromí,“

řekla Adele pro Vogue.

„Myslím, že je opravdu těžké být dítětem slavné osobnosti. Co když chce kouřit trávu nebo pít jako neplnoletý, nebo co když je gay a nechce to říct, a pak ho vyfotografují a tak to zjistím?“

Jaký názor na uveřejňování fotografií dětí máte vy? Sdílíte je na sociálních sítích?

Zdroje: Diva.sk, Najky.sk, Blesk.cz, Aktuality, Twitter, Insider, Access Hollywood, vlastní dotazování

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze