Top hledané
Výsledky (0)
V lednu probíhal autosalon v Detroitu (North American International Auto Show) a v únoru jsme mohli sledovat novinky na autosalonu v Chicagu. Co nás nejvíce zaujalo?

Detroit a Chicago v záplavě luxusních vozů

Eva Ledecká
08. března 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Novinky luxusních značek

Své nové modely ve třídě SUV předvedly značky Volkswagen, Audi i Mercedes. Chevrolet představil 2 nové luxusní modely, které jsou určené pro aktivní mladé řidiče: Chevrolet Code 130R a Chevrolet Tru 140S.  

Dodge Challenger
Volvo XC60
E 300 BlueTEC HYBRID

Značka Volvo se předvedla s konceptem hybridního vozu, modelem XC60. Zatímco sériový vůz v benzínové podobě by se měl na trhu během několika let prodávat, o osudu hybridního vozu zatím není rozhodnuto.

Na auto show v Detroitu se představil jediný čínský výrobce automobilů se svou poměrně neznámou značkou GAC (Gaungzhou Automotive Corporation) a předvedl své 3 novinky: GS7SUV, GE3EV a koncept EnSpirit.

Luxusní modely vozů Mercedes Benz fandí zelené

Svou premiéru měla v Detroitu i značka Mercedes Benz a její vůz, který je považován za nejekologičtější na světě. Jedná se o model E 300 BlueTEC HYBRID se čtyřválcovým dieselovým motorem, s výkonem 150kW a elektrickým motorem o výkonu 20 kW. Spotřeba se pohybuje okolo 4,2 litrů na 100 km. Tento vůz je určen zejména pro evropský trh, tudíž je možné, že se s tímto úctyhodným luxusem již v blízké době setkáme.

Jen tak se však nesetkáme s druhou novinkou, modelem 400 HYBRID, který má šestiválec o výkonu 225 kW. Bude totiž určen pro americký trh a poté k vývozu do Číny a Japonska.

Byt na prodej Michle - 61m
Byt na prodej Michle - 61m, Praha 10

Sportovní a luxusní vozy v Chicagu

Sportovní vůz Challenger značky Dodge se předvedl v Chicagu v nové edici Mopar. Mercedes-Benz předvedl tamtéž nový Metris Mastersolutions Toolbox, který vypadá jako obří luxusní hračka pro děti. Jistě se brzy dočkáme jeho zmenšené verze v hračkářstvích.

Návštěvníci v Chicagu mohli také obdivovat luxusní sportovní vozy Maserati, Alfa Romeo, Lamborghini i Astor Martin. Už jen pohled na tyto divoké krále silnic mnoha lidem stačí k tomu, aby se na prestižní autosalony vypravili.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Mercedes-Benz Praha
Mercedes-Benz Praha - Chodov Daimlerova 2296/2 149 00 Praha 4 - Chodov
+420 271 077 111