Top hledané
Výsledky (0)
Déšť, koně, sombrera a krásné ženy. Takové bylo uvedení nové kolekce luxusní značky Dior.

Dior Cruise 2019: Divoká jízda mezi kapkami deště!

Martina Šmalclová
26. května 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Speciální rubrika
Dior Cruise 2019

Inspirací se Marii Grazii Chiuri staly mexické jezdkyně

Značka Dior odhalila 25. 5. v prostorách francouzského zámku Chantilly novou kolekci Cruise 2019. Tu tvoří 82 luxusních looků inspirovaných jezdkyněmi Escaramuza. Tyto ženy prolomily v 50. letech zaběhlé tradice Charready, španělského sportu na způsob rodea a začaly se na koňské hřbety usazovat zásadně v sukních, jasných barvách a kloboucích.

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

V duchu Escaramuza se nese celá kolekce Cruise 2019

Že se v duchu Escaramuza bude nést pravděpodobně celá kolekce, nastínil už začátek show. Přehlídku otevřely aktérky na koních oděné do bílých šatů s modrým lemem a vyšíváním a sombrery na hlavě. Ty se následně zastavily uprostřed prostoru, aby uvolnily místo modelkám, jež začaly předvádět luxusní modely Dior. Přehlídka se odehrávala mezi kapkami deště, přičemž hosté byli samozřejmě tohoto mokra ušetřeni.

Sex-appeal, ženskost, síla!

Čím větší a výraznější, tím lepší! Luxusní kolekci vládnou maxi sukně a šaty nápaditých vzorů a barev. Z modelů dýchá sex-appeal a ženskost v kombinaci se sílou a elegancí. Většinu kolekce tvoří modely po kotníky, najde se v ní ale také několik rebelských mini.

Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha
Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha, Praha 1

Materiálům ani stylům se meze nekladou

Tyl v kombinaci s bavlnou nebo vlnou? Maxi pončo ve spojení s mini šortkami? Šaty s… To je vlastně jedno. Míchejte styly i materiály a nebojte se kombinací. Maxi šaty se sukněmi jsou sice sázkou na jistotu a ušetří vám čas, co s čím sladit, ale v Cruise 2019 se najde několik dalších kousků, jejichž kombinací můžete vytvořit model sezóny!   

Tohle je náš must have kousek!

A co je must have kouskem naší redakce? Luxusní šaty s černou krajkou v oblasti hrudníku a ramen, výraznou sukní s motivy zvířat a přírody, koženým páskem se zlatými aplikacemi. Za tohle má od nás Dior 10 bodů z 10!

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Tradice promíchaná se špetkou moderního trendu

Kreativní ředitelka módního domu Christian Dior (mimochodem první žena v této funkci) Maria Grazia Chiuri se při tvorbě nové kolekce Cruise 2019 inspirovala mexickými kovbojkami, které se účastní tradičního rodea - charrería. Jinak celkově styl Escaramuza je vlastně poctou ženským válečnicím "Las Adelitas", které bojovaly v revoluci roku 1910. Pro mě, co by feministicky smýšlející ženu, je to velké gesto. 

“Život je jako rodeo. Musíte se naučit jak zůstat v sedle…” řekla po přehlídce Chiuri.

Komplikované výšivky, bavlněné krajky a sombrera, které se nosí skoro až v očích, perfektně odráží tradiční mexické šaty “escaramuzas charras” a to mě neskonale baví. Tradice promíchaná se špetkou moderního trendu. Například ten model, kde vidíme krémový baloňák s výrazným vzorem, nadýchanou obří tylovou sukni, zlatý náhrdelník a černé sombrero ozdobené bílou krajkou. Panečku, to je taková pecka, za kterou by se nemusela stydět ani (někdy trochu v módě střelená) Carrie ze “Sexu ve městě”. A to ani v těch dílech uprostřed Paříže. Už vidím to kafíčko ve vyhlášeném Baru Le 47 na Champs-Élysées.

Pokud se ale chystáte na romantický piknik třeba někam za Prahu, rozhodně bych sáhla po těch roztomilých mini krajkových šatech s rebelsky zdobeným koženým páskem v pase. Nevinnost zaobalena do jemné provokace. Za mě ANO!

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze