Top hledané
Výsledky (0)
Nová kolekce Dior, to je mince, která má dvě strany.

Odvážné slimky i hebký satén. Dior v kolekci FW 19/20 muže nešetří!

Martina Šmalclová
21. ledna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty čtení

Když se snoubí historie s 21. stoletím

Nová kolekce Dior Homme balancuje někde na pomezí experimentálního 21. století a dávné historie přenesené do moderní současnosti. Luxusní kabáty z aristokratického sametu i odvážné slimky metalických barev, taková je kolekce FW19/20, ve které by si měl každý přijít na to své. Je tomu ale opravdu tak?!  

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

V duchu couture

Nejnovější kolekce Dior na nás působí lehce rozpačitým dojmem. Luxusní kabáty a saka s polovičatými šátky ze sametu a saténu jsou originálními kousky, které se nesou v duchu couture a dědictví módního domu. Nám se přesto mnohem více zamlouvají luxusní outfity, které podobný prvek nezdobí. Originalita se ale cení, a tak se ptáme: kdo půjde jako první ve šlépějích kreativního ředitele francouzského módního domu Kima Jonese a přijde s něčím obdobným?

Šelma, která ve vás dřímá, se dere na povrch

Pokud ve vás moderní aristokrat nedřímá, pak se vám možná spíše povede v sobě probudit s pomocí některých odvážnějších kousků divoké spící zvíře. Zvířecích motivů, včetně zebry, pantera, tygra nebo leoparda, je totiž luxusní kolekce FW 19/20 plná.  Tyto vzory nechybí na kabátech, svetrech, topech, ale ani na pánských taškách nebo šálách.

Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5

Sázka na luxusní materiály

V charakteristickém duchu couture se nenesou pouze střihy modelů, ale také volené materiály. Kašmír, kožešina nebo hedvábný satén je kombinován s technologickými vyspělými materiály, které látkám dodávají vysoký lesk.  Novému způsobu zpracování podléhají také pleteniny, které jsou vyráběny pomocí nové techniky, podobné rušivému optickému efektu moaré.

Botám říkáme NE!

Šik zpestřením se staly topy zdobené výraznými a barevnými grafickými prvky a pánské tašky typu Saddle bag. Mínus si naopak Dior zaslouží za boty s podivnými návleky, které i ten sebelepší outfit dokonale zazdí.

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Klobouk dolů před Kimem Jonesem!

J'adore Dior!!! Jinými slovy totiž nelze popsat pánskou kolekci Dior Homme FW 19/20. Pro každého návrháře jsou pánské kolekce tvrdým oříškem, neboť posouvat hranice je na tomto poli velmi obtížné. Avšak tady je vše pokořeno. Klobouk dolů před Kimem Jonesem.

Absolutním vrcholem přehlídky se pro mě bezesporu stal oblek s klasickým kabátem, kde se skloubilo něco dodnes absolutně nevídaného: hedvábný satén lila s klasickou modrou. Satén na obleku? V mých představách absolutní nesmysl, ale při pohledu na samotnou realizaci nemohu popadnout dech. Je to tak elegantní, šik a futuristické zároveň. Na nošení po Praze je to momentálně velice odvážné a dotyčný muž by musel mít velké sebevědomí. Za mě tedy jedno velké ANO!!! Snad jednou někoho takového tady u nás potkáme.

A na závěr ještě zmíním černý komplet, kde hlavní roli hraje svetr připomínající rozevlátý základ japonského kimona. Je to prostě geniální! Sice je to absolutně nezvyklý kousek, nicméně díky konzervativní volbě materiálu jde stále o záležitost nositelnou. Obchodní schůzka v přátelském duchu? I na takové příležitosti je to OK!

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze