Top hledané
Výsledky (0)
Luxusní značka Dior zatoužila po změně a vydala se novým směrem. Sklidí uznání, nebo drsnou kritiku?!

Z Paříže: Dior odhalil nové pojetí Haute Couture. Budete v šoku!

Martina Šmalclová
23. ledna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Večerní toalety střídají sexy MINI

Pamatujete na poslední přehlídku Haute Couture plnou nefalšovaných Francouzek, baretů a smyslných sítěk přes obličej? Podobný obrázek si rychle vymažte z hlavy. Luxusní Dior dává totiž sbohem sofistikovanosti v kombinaci s hravou rafinovaností a představuje kolekci Haute Couture Spring/Summer 2019, které vedle luxusních rób vévodí extravagance a hříšně odvážné MINI!

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Dior a jeho nové já

Plejádu večerních toalet rozbil Dior odvážnými modely, kterým dominují výrazné barvy, aplikace a vzory, kontrast materiálů, mini délka a odvážné střihy v podobě vysokých rozparků a hlubokých dekoltů. Je tak jisté, že starý dobrý Dior, jak jej známe, minimálně na jednu sezónu vymizel.

My k jeho novému Haute Couture říkáme: „Ševče, drž se svého kopyta!“

Valentino vs. Dior

Také Valentino se téměř před rokem snažil o zboření stereotypů Haute Couture. Během módní show Spring/Summer 2018 představil extravaganci plnou divokých barev, úzkých kalhot, peří a netradičních struktur a zatímco tady byl výsledek brilantní, Dior přesně ukázal, jakým směrem se nevydat.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Tohle víckrát NE!

Nelichotivé pokrývky hlavy a overaly, přemíra lurexu, kalhoty na gumu nebo nevzhledné řasení v oblasti ramen a pleteniny jsou prvky, které bychom v kolekci Haute Couture Spring/Summer 2019 raději neviděli. Abychom ale nebyli jen přísní, pojďme se podívat na to, co se povedlo. Málo toho totiž taky není!

Náš WOW kousek, aneb tohle se povedlo

Dlouhé róby z luxusního lesklého hedvábí, tylu a průhledných tkanin nemají chybu. Podobné modely jsou hotovou pastvou pro oči. Máme-li vypíchnout některý z kousků z nového konceptu Haute Couture, pak to rozhodně budou mini šaty s proužky v odstínech bílá, červená a černá s luxusním zúžením v pase. To je model hodný Paris Fashion Week, na který říkáme WOW!

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Cirkusácká Haute Couture na pařížském týdnu módy? To tady už dlouho nebylo…

Hned z kraje musím říct, že mě kolekce Spring/Summer 2019 od Diora velmi zaujala!

Absolutní top celé show, jsou pro mě mini duhové flitrované šaty obohacené o nespočet spodniček a s mašličkovými rukávy v odstínu nude. Je to tak roztomile sexy a provokativní, že tomu zkrátka nelze odolat. A i když jde tady o Haute Couture, která se většinou běžně neunosí, tady bych model ponechala přesně tak, jak je. A to včetně zlaté pokrývky hlavy ve stylu luxusní plavecké čepice. Kam si něco takového vzít? Dokonalý outfit na narozeninovou oslavu, koktejl s kamarádkami v Crystal baru. A nebo dostaveníčko v budoucím baru na Barrandovských terasách. Na to si stojí počkat!

Na závěr nesmí chybět i jeden z mínusů kolekce. Tentokrát ode mě "Černého Petra" dostal červený kalhotový kostým se zlatou sponou a obří černou mašlí kolem krku. Proč? No řekněte sami, kdo by asi tak chtěl vypadat jako upíří principál na výletě? Tedy když nepočítáme Budapešť...

Největší trhák a propadák z této kolekce podle Ornelly najdete na začátku galerie pod článkem.

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Dior Haute Couture AW 18: Nefalšované Francouzky i odhalená ňadra!
Zobrazit článek
Extravagantní Valentino SS 2018 boří stereotypy Haute Couture!
Zobrazit článek