Top hledané
Výsledky (0)
Není Pražan, který by do této ulice nezavítal. Dříve důležitá obchodní cesta dnes místo, kde se koncentrují gurmánské podniky i luxusní hudební kluby. Na Dlouhé to zkrátka žije!

Dlouhá třída - místo, kde to žije!

Eva Ledecká
16. června 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Gurmánské podniky Dlouhé třídy

Luxusní Dlouhá třída se nachází na Starém městě, v městské části Praha 1 a spojuje Staroměstské náměstí a Revoluční ulici. Jedná se o jednu z nejstarších ulic, jejíž historie sahá do roku 1310.  

Butiky módních návrhářek
House U Zlatého Stromu
Dlouhá třída,View of Old Town Square

Důležitá obchodní stezka

Dlouhá třída spojovala ve. 14 století Staroměstské náměstí, které tehdy představovalo tržiště, s osadou Poříčí. Právě tudy, na místě dnešní Dlouhé třídy, vedla jedna z hlavních obchodních stezek, která pokračovala směrem k Petrskému náměstí a dále ke Štvanici.

Název ulice je odvozen od její délky a používá se již od 14. století. V té době byla se svou délkou 520 metrů nejdelší v celé Praze.

Mnoho historických domů bylo při asanaci zbořeno a nahrazeno novými. I tak zde najdete historické stavby, z nichž je nejvýznamnější dům U Zlatého stromu s luxusním renezančním arkádovým dvorem. V budově najdete známý klub 2. patro a nachází se jen kousek od legendárního hudebního klubu Roxy a populární baru NoD.

Luxusní byt k pronájmu Praha 1 - 136m
Luxusní byt k pronájmu Praha 1 - 136m, Praha 1

Ráj pro gurmány a milovníky kulturního života

Dlouhá třída představuje jednu z hlavních gastronomických ulic Prahy, kde nové podniky rostou jako houby po dešti a nabízí kvalitu v moderním stylu.

I kdybyste chtěli v Dlouhé strávit celý den, nudit se nebudete. Najdete tu kromě jiných například luxusní restauraci Lokál ze sítě Ambiente nebo Prague Beer Muzeum známé širokou nabídkou piva z minipivovarů. 

Večer můžete zajít na představení do Divadla v Dlouhé. V ulici mají také své butiky vedle sebe přední české návrhářky Natali Ruden a Klára Nademlýnská. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: