Top hledané
Výsledky (0)
Do českých kin na konci října vstoupí film o Miladě Horákové. Co od něho čekat? Luxusní podívanou, nebo propadák? Podle Luxury Prague Life to bude skvěle provedená práce...

Do kin míří historické drama Milada (31.10.)

Tereza Janatová
20. října 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Z filmu Milada

Milada Horáková byla česká politička a oběť justiční vraždy během komunistických politických procesů v padesátých letech minulého století. Byla odsouzena za vykonstruované spiknutí a velezradu. V kinech teď o ní poběží film. Podle nás to bude luxusní zážitek.

Milada Horáková byla jedinou ženou popravenou v rámci těchto soudních řízení. Kvůli své neústupnosti během svého soudu se stala symbolem odporu proti totalitě vládnoucí komunistické strany.

Popravena byla 27. června roku 1950. Bylo jí čtyřicet osm let.

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

Hlavní herecké obsazení

Není divu, že tento příběh přitáhl pozornost filmařů, kteří se rozhodli o Miladě Horákové natočit snímek. Režie se ujal David Mrnka, hlavní role se zhostila luxusní Ayelet Zurer, což je v České republice ne moc známá izraelská herečka.

Je docela zvláštní, že hlavní roli Milady neztvárňuje česká herečka, když se jedná o českou postavu. Mrnka má ale asi jinou představu…

Další luxusní herci

Ve filmu kromě zmíněné Zurer uvidíte například luxusní herečku Taťjánu Medveckou, Viku Kerekes, Hanu Vagnerovou, Alenu Mihulovou, Aňu Geislerovou, Vladimíra Javorského, Tomáše Měcháčka a další známé české tváře herecké scény.

Příběh o Miladě Horákové se odehrává v letech 1937 – 1950 a mapuje nejtěžší období zkoušené ženy české historie. Ústředními tématy filmu jsou svoboda, boj za demokracii, pravda, láska, naděje, moc a oběť. Cílem filmu je přiblížit osobnost Milady Horákové, její život a osud co nejširšímu publiku v České republice a v zahraničí.

Zajímavost

Zajímavostí na tomto snímku je, že byl natočen v angličtině a následně předabován do češtiny. To už je taková klasika. Natočíme film o české historii, ale mluví se v něm výhradně anglicky… Vadí vám to, nebo ne? Názor nám klidně napište na Facebooku Luxury Prague Life do komentářů pod článkem!

A nezapomeňte jít na Miladu do kina. Premiéra je již 31. října 2017!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze