Top hledané
Výsledky (0)
Věděli jste, že pastelové interiéry jsou trendy? Nemusíte se bát ani růžové

Do nového života růžově a v pastelových barvách

Kateřina Ostrejšová
08. září 2021
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut
Tři ženy v růžové

Jste mladí a naskytla se vám možnost nového bydlení. Nebo o něm zatím jen sníte, ale váš sen dostává konkrétnější obrysy. Dokonce máte už i vybrané barvy do obýváku a ve vašich snech se objevuje růžová sedačka. No, jasně. Pak vidíme, že jste rádi trendy. A teď už jen zbývá najít to správné místo, kde svému talentu popustíte uzdu. Pomůžeme vám najít stylové bydlení pro aktivní a mladé lidi, kteří se nebojí r-ů-ž-o-v-é!

Sledovat trendy v bytovém designu je skutečná zábava, o to více, když se vám rýsuje i místo, kde pak svůj talent uplatníte! Nejen že se styly i barvy neustále mění a odrážejí i celkové rozpoložení společnosti, ale dávají nám i prostor popustit uzdu naši fantazii, realizovat se a oživit si své bydlení tak, jak je zrovna cool a trendy. Momentálně nejvíc frčí pastelové barvy, a to nejen v módě a odívání, ale i v interiérovém návrhářství.

Pastelové barvy jsou zkrátka in, a ke slovu se velmi významně hlásí i růžová.

Otevřít v galerii (17)
Kateřina Klausová
Kateřina KlausováZdroj: Jaroslav Urban pro Y&T Luxury Property

Barevné bydlení je cool!  

Pomalu se začíná upouštět od čistě bílých nebo šedých interiérů, které někdy mohou působit až nemocničně. Letos jsou v kurzu pastelové barvy, jež dokáží silně ovlivnit náladu a pohodu. Proto se nemusíte bát ani například žlutých nebo růžových odstínů, které váš domov virtuálně pomazlí a zútulní. 

Byt na pronájem Praha 5 - Košíře - 48m2
Byt na pronájem Praha 5 - Košíře - 48m2, Praha 5

Růžová není jenom pro holčičky 

Otevřít v galerii (17)
Detail Interiéru
Detail InteriéruZdroj: Jaroslav Urban pro Y&T Luxury Property

Tahle barva už dávno nepatří pouze do ženské ložnice nebo dětského pokoje pro holčičku. Tytam jsou i časy, kdy muž v růžové košili byl jen pro smích. Naopak - růžovou umí nosit jen skuteční fešáci! Anebo si v růžové košili sednout doma na tu nádhernou designovou sedačku uprostřed pokoje!

Postupně si růžová vysloužila status unisexové barvy. Použít se dá v obývacím pokoji, kuchyni, ale i koupelně. V klasickém Feng Shui je růžová považována za barvu ohně spolu s červenou, oranžovou, žlutou a fialovou. A pokud je řeč o koupelně ta může díky barevnému dekoru získat úplně nový nádech. Pigmentová růžová stěna nebo backsplash by mohly v těchto prostorách pomoci skrýt opotřebení. 

Otevřít v galerii (17)
Candy Flat - růžový interiér
Candy Flat - růžový interiér Zdroj: Jaroslav Urban pro Y&T Luxury Property

"Barvy všeobecně dokáží dát interiéru potřebnou duši. Navíc je skvělé, že v dnešní době se mladí lidé nebojí experimentovat a kombinují. Není totiž nic krásnějšího, než mít osobité a originální bydlení,"

říká pro LP- Life bytová designérka Alena Šrencová.  

Otevřít v galerii (17)
Candy Flat - Interiér bez růžové
Candy Flat - Interiér bez růžovéZdroj: Jaroslav Urban pro Y&T Luxury Property

Jak s ní ale pracovat? 

Otevřít v galerii (17)
Růžové sofa v interiéru v pastelových barvách
Růžové sofa v interiéru v pastelových barváchZdroj: Profimedia

Světlé odstíny růžové jsou neutrální, díky tomu je lze kombinovat například s šedivou, bílou, hnědou, béžovou a černou. Růžová se může v interiéru objevit jak v doplňcích, tak na stěně. Pro odvážnější se nabízí možnost kombinace růžové se žlutou či světle modrou, tato barevná spojení pokoj zjemní a vnesou do něj světlo, proto jsou ideální do prostorově menších místností, které se tak opticky zvětší.

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590, Praha 6

"Pastelové barvy za sebou mají opravdu dlouhou cestu. Velký boom zažily v retro a vintage éře v 50. a 60. letech. Moc barev nedokáže vnést do obytných prostor uvolněný pocit tak, jako pastelky,"

dodává Šrencová. 

Otevřít v galerii (17)
Slavný Beverly Hills Hotel
Slavný Beverly Hills Hotel Zdroj: Profimedia

Růžový interiér (i exteriér) se objevil například ve famózně známém Beverly Hills Hotelu v Los Angeles, který si zamilovala i stylová a nezapomenutelná Marilyn Monroe. Poprvé byl hotel vymalován na růžovo v roce 1948, kdy měla barva ladit se stylem country clubu.  

Obliba nejen v domácích interiérech

Otevřít v galerii (17)
Růžové osvětlení interiéru
Růžové osvětlení interiéruZdroj: Jaroslav Urban pro Y&T Luxury Property

„Zatímco dnešní moderní interiéry zvládají růžovou s okázalostí, někteří lidé ještě trpí zbytečnými předsudky. Růžová barva se obecně řadí ke světlejším barvám, ale nemusí to tak být. Zejména například v tandemu s tmavě červenou,“

říká pro LP-Life bytová návrhářka Lucie Pavlíčková.

Otevřít v galerii (17)
Vidět život růžově
Vidět život růžověZdroj: Profimedia

„Růžová je barvou vášní, odvahy, živosti a agresivity. Pojďme se ponořit do myšlenek, které nám pomohou při plánování a realizaci růžové v našich prestižních obydlích. Předně si řekněme, že růžová je jakousi podmnožinou červené. Rozmanitá škála růžových odstínů se vyrábí smícháním bílé a rozmanité červené. Dětskou růžovou připravíte přidáním více bílé a méně červené, zatímco zářivě růžovou získáte smícháním více červené a velmi málo bílé. Také odstíny broskve jsou kvůli svým mateřským barvám kategorizovány jako růžové. Mezi druhy růžových patří i orchidejová růžová, vínová, baby růžová, tmavě růžová, purpurová, neonová nebo fluorescenční růžová, horká růžová a mnoho dalších. A dokonce mezi růžovou a fialovou existuje velmi tenká linie rozlišení. A jejich kombinace je velmi fascinující. Význam růžové barvy nepochybně představuje symbol lásky a náklonnosti. Různé odstíny růžové promítají nespočet významů.“

Otevřít v galerii (17)
Růžové křeslo
Růžové křesloZdroj: Jaroslav Urban pro Y&T Luxury Property

O tom, že růžová prostě letí svědčí i nejnovější trendy v kavárnách a restauracích. Jednou z nejznámějších v Praze je růžová kavárna Chloé na Vinohradech, kterou jen tak nepřehlédnete. 

Otevřít v galerii (17)
Ženy, které rády nakupují si Prahu 5 zamilují
Ženy, které rády nakupují si Prahu 5 zamilujíZdroj: Unsplash

"Hodně jsme se inspirovali v Londýně. Původně jsme ale nikdy nechtěli mít kavárnu. Pak se ale bratr začal zajímat o kávu a učit se o ní. Nakonec přišel s tím, že by chtěl mít kavárnu. A proč růžová? Je to zkrátka moje oblíbená barva. Růžové věci mě baví, dělají mi radost. Někdo si možná myslí, že je to až moc růžové, ale mně se to líbí,"

řekla majitelka kavárny Inga pro Žena-In. S neonově růžovým interiérem se proslavil i majitel restaurací v Brně Jan Vlachynský. Konkrétně v restauraci 4 pokoje, která je typická svým neonovým nápisem Láska.

Otevřít v galerii (17)
Interiér restaurace 4 pokoje
Interiér restaurace 4 pokojeZdroj: Se svolením restaurace 4 pokoje

Pryč už ale z velkých měst a rušných částí.

Trendy bydlení pro mladé

Pokud jste mladý pár a sníte o společném bydlení, pak jistě nepohrdnete nejen nápady na moderní interiér, ale i nápady na to, kde byste měli všechno pohromadě. Své barvy, svůj klid, blízkost centra, společenské vyžití, přírodu a mraky sportovních aktivit!

Otevřít v galerii (17)
Per sedící na pohovce
Per sedící na pohovceZdroj: Profimedia

Hodně lidí, hluk tramvají, noční život - věci, kterými se chceme obklopovat do určitého věku a neumíme si bez nich naše večery skoro ani představit. Jenže i tenhle chleba omrzí, a většinou přestává chutnat s věkem, stálým partnerem a pracovními povinnostmi. Spousta z nás ale touží mít tak trošku obojí - svůj klid a přírodu za humny, zároveň ale možnost socializovat se a zařídit si věci v centru. Je tohle ale možné?  

Otevřít v galerii (17)
Koupelna s barevnou tapetou
Koupelna s barevnou tapetouZdroj: Unsplash

Teď zřejmě potěšíme všechny sportovní nadšence. Praha 5 toho nabízí nespočet, za zelený klenot by se dal považovat přírodní park Košíře - Motol, jehož součástí jsou 3 významné přírodní památky: Vidoule, Motolský ordovik a Kalvárie v Motole. A pokud byste si chtěli dát opravdu do těla, tak můžete vyběhnout právě do Vidoule, jednoho z nejvyšších míst v Praze.  

Otevřít v galerii (17)
Mít golfové hřiště za humny je sen
Mít golfové hřiště za humny je sen Zdroj: Unsplash

Je libo strávit odpoledne na golfu? Hned vedle parku je oblíbený Golf Club Praha, kde máte možnost zahrát si na jediném místě na levé straně řeky. Hřiště v poslední době prošlo spoustou úprav, abyste se tam třeba právě vy cítili co nejlépe. Hra na devět jamek stojí 600 až 800 korun.    

Otevřít v galerii (17)
Růžová kavárna Chloé
Růžová kavárna Chloé Zdroj: Café Chloé

Podzim už pomalu klepe na dveře a neexistuje nic romantičtějšího než dlouhá procházka podzimní Prahou. Ideálně třeba s kávou do ruky. Například do Obory Hvězdy to z Košíří trvá necelou půl hodinku a stejně tak i do parku Ladronka. Můžete si do baťůžku přibalit i inlinové brusle a procházku si zpestřit na 4,3kilometrové asfaltové stezce. V Ladronce je i nová venkovní posilovna, takže možností, jak vypracovat ideální postavu už na příští léto, bude spousta! Ale nebojte, zatím máte ještě spoustu času. Ten můžete třeba strávit v některé z přilehlých restaurací, Ladronka nabízí i venkovní stánek a dětské hřiště. 

Otevřít v galerii (17)
Milovníci procházek se musí těšit na podzimní Prahu
Milovníci procházek se musí těšit na podzimní Prahu Zdroj: Unsplash

No a teď zase ty praktičtější věci. Když vás omrzí klid, sportování a příroda, je tu další varianta - blízkost CENTRA, odkud jsme už dneska jednou utekli! Nákupy, kafíčka, kino, restaurace. Pouhých 12 minut autem na smíchovský Anděl, kde je snad úplně všechno! Pokud byste si ale přeci jenom rádi večer dali skleničku, buď můžete využít tramvaj, která vás tam dopraví za 15 minut, nebo zavolat taxíka? A nebojte, neutratíte za něj víc než stovku!

Otevřít v galerii (17)
Kateřina Klausová
Kateřina KlausováZdroj: Jaroslav Urban pro Y&T Luxury Property

Člověk vždycky rád ocení první pomoc po ruce. A tak je určitě obrovskou výhodou bydlet poblíž Motolské nemocnice. Přeci jenom jeden nikdy neví, co se přihodí. Třeba při vaření, hraní deskových her, no však to znáte. Anebo třeba přitom, když si budete svůj krásný nový byt malovat pastelovými barvami? Nebo třeba - narůžovo? 

Byt na pronájem Praha 5 - Košíře - 48m2
Byt na pronájem Praha 5 - Košíře - 48m2, Praha 5

Nám se pastelové barvy v interiérech moc líbí. Jsou útulné, pozitivní a zase trošku jiné. Příchod domů by přeci takový měl být. 

Zdroje: My Move, Lush Home, Žena-in, vlastní dotazování

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze