Top hledané
Výsledky (0)
Videomapping ovlivňují projíždějící auta

Už zítra se otvírá Státní opera! Způsobí komplikace v dopravě a parkování

Karolína Lišková
04. ledna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Pražané se už nemohou dočkat té obrovské slávy, kdy se v neděli 5. ledna otevře po tříleté rekonstrukci jeden z mnoha historických skvostů hlavního města - Státní opera. Rekonstrukce stála 1,3 miliardy korun. Aby vedení instituce nedočkavce ještě více napnulo, pouští už od Silvestra na fasádu domu unikátní audiovizuální show.

Videomapping přilákal před půlnocí na Silvestra desítky lidí.
Od silvestrovské půlnoci byla show promítána až do ranních hodin.
Celou vizuální show řídila projíždějící auta v reálném čase
Na Hlavním nádraží zazpívali skuteční umělci.

Realizátorem videomappingu je umělecká skupina 3dsense, která využila specifického umístění divadelní budovy na rušné magistrále. Projíždějící vozidla se stala komponenty vzniklého generativního videomappingu.

Reálná data

„To, co vidíme a slyšíme, je generováno námi samotnými, našimi vozidly. Automobily projíždějící magistrálou před budovou Státní opery svým pohybem generují na fasádu budovy unikátní videoprojekce, světelnou show a hudební dílo v reálném čase. Pozice, velikost a rychlost jednotlivých automobilů je rozpoznávána z kamery umístěné na budově Státní opery. Data jsou online zpracována a použita ke generování hudební skladby a vizuálním efektům,“

vysvětlil Jan Hrdlička z 3dsense.

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy
Otevřít v galerii (2)
Státní opera se chystá na velkolepé otevření.
Státní opera se chystá na velkolepé otevření. Zdroj: 3dsense

Kvůli show budou celý víkend uzavřeny dva jízdní pruhy u budovy, provoz bude sveden do dvou zbývajících pruhů. V neděli od 16h do 24h bude navíc uzavřeno parkovací stání před budovou i přilehlý jízdní pruh.

Operní galavečer bude v režii Alice Nellis a koncert nazvaný Státní opera v proměnách času (1888-2018) provede neslavnějšími kapitolami její pozoruhodné historie.

Po tomto slavnostním otevření se v lednu vrátí do Opery v novém obsazení inscenace z loňského roku Fidelio či opera Madame Butterfly.

Otevřít v galerii (2)
Ve vestibulu Hlavního nádraží bylo v prosinci veselo.
Ve vestibulu Hlavního nádraží bylo v prosinci veselo. Zdroj: archiv Státní opery

Flashmob na Hlavním nádraží

Ještě před koncem roku odstartovalo Národní divadlo přípravy na toto slavnostní otevření. Na pražském Hlavním nádraží proběhla v půlce prosince nezvyklá akce se sólisty Opery ND a Státní opery. Roman Janál, František Zahradníček, Josef Moravec, Pavel Švingr, Kateřina Jalovcová, Micela Zajmi a Jana Horáková - Levicová se sešli v brzkých ranních hodinách v nádražním vestibulu a vyšvihli vystoupení pro cestující čekající na spoj. Sólisté vystoupili v krátkém koktejlu světoznámých árií za doprovodu piana.

LP-Life.cz o tom informoval v článku Operní zpěváci v převlecích za údržbáře zpívali na Hlavním nádraží Jejich vystoupení stojí za zhlédnutí!

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Státní opera
Wilsonova 4, 110 00 Praha 1
+420 224 901 448