Top hledané
Výsledky (0)
Jeden z největších zážitků festivalu zajistil Elton John

Elton John odhalil své soukromí. Stane se Rocketman trhákem roku?

22. května 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Životopisný hudební film Rocketman režiséra Dextera Fletchera, v němž Eltona Johna hraje Taron Egerton, si zasloužil po právu velké ovace a slzy dojetí. 

Elton John v Cannes
Elton John v Cannes
Elton John v Cannes

Jeden z nejočekávanějších snímků uvedl sám hlavní hrdina

Přestože film nebyl v Cannes zařazen do soutěžní sekce, patřil na festivalu mezi nejočekávanější snímky letošního roku. Jeho slavnostní premiéru si nenechal ujít nejen samotný Elton John, který si ho sám i uvedl, ale dorazila i řada slavných tváří, jako herečka Eva Longoria, Julianne Moore či Priyanka Choprou. V Čechách půjde film do kin 30. května.

Sám Elton po premiéře přiznal, že ho film naprosto dojal. Dojme i publikum natolik, aby se stal trhákem jako třeba Bohemian Rhapsody?

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Hlavně o pravdě: jak Elton objevil lásku k hudbě

Režisér Dexter Fletcher příznal, že byť si John natáčení hlídal, oba měli stejnou vizi, která zněla "Netočit oslavný film, ale natočit holou pravdu". Příběh totiž pojednává o čase, kdy John Elton přichází do léčebny a zpovídá se ze všech svých závislostí a hříchů. Vrací se i do dětství malého Reginalda Dwighta, jak se Elton původně jmenoval. Elton John tak nechává nahlédnout divákovi do svého života, kdy jako malý kluk strádal nedostatkem rodičovské lásky. 

Možná právě díky tomu objevil lásku k hudbě a ukázal světu, jak obrovský talent má. Už ve čtyřech letech totiž dokázal jen podle sluchu hrát na klavír. Dále ve filmu uvidíte zpěvákův přátelský vztah s Berniem Taupinem, který napsal texty k největším hitům včetně třeba Your Song. Jeho ztvárnil ve filmu herec Jamie Bell.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze