Top hledané
Výsledky (0)
O největších estetických trendech i prohřešcích proti naší pleti

Rychlá zpověď - Dermatoložka Věra Terzijská: Ženy mají mylnou představu, že opálení znamená mládí a krásu

Kateřina Ostrejšová
15. června 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty

Dermatoložka Věra Terzijská dělá ženy krásnějšími a mnohdy jim pomáhá s jejich nedostatky. V roce 1994 založila soukromou praxi dermatovenerologie a korektivní dermatologie. V dnešní době mají o estetické zákroky zájem stále mladší a mladší ženy. Věra Terzijská v rozhovoru pro LP-Life vysvětluje, proč tomu tak je. Mimo jiné se nám svěřila, jakých největších chyb se ženy dopouštějí na své pleti. Po tomto rozhovoru už se nejspíš nebudete chtít opalovat.

V posledních letech zažívá především estetická dermatologie obrovský boom. Čím to je? Posunují se nějakým způsobem ideály krásy? Protože na tyto zákroky chodí stále mladší dívky.. 

Máte pravdu. Estetická dermatologie zažívá obrovský boom. Řekla bych, že je to za posledních deset až patnáct let. To, že k nám chodí na kliniku mladší a mladší děvčata, to je pravda. Podle mě je to tím, že jsme obklopeny sociálními sítěmi a vlastně ta děvčata vidí, že se dají zvětšit rty, upravit pleť. Prostě řada úkonů, které je mohou zdokonalit. A to i mladou ženu.  

Může to být i tím, že na Instagramu vidíme neustále filtry, které se nás snaží zdokonalovat. Mohou potom dívky mít potřebu vypadat jako na filtru? 

Přesně tak. Často se mi stává, že si holčiny donesou fotku toho, jak by chtěly vypadat. My jim jejich přání asi nesplníme, ale pomůžeme jí s nedostatkem, který má.  

Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2
Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2, Praha 6

Co patří momentálně mezi ty největší trendy? Zákroky, o které je největší zájem?  

Myslím si, že na prvním místě je to výplň. Protože botolotoxinem můžeme odstranit vrásky a můžeme tím formovat celý obličej. Můžeme dělat takzvaný full face. Ale já se vždycky řídím tím, že nechci měnit ženy, chci je jenom zkrášlovat a chci, aby vypadaly jako po hezké dovolené. Takže já jsem v tomhle taková umírněná.  

Dřív bylo velkým trendem, že si například muži přinesli ke kadeřníkovi fotografii s předlohou. Chodí to tak i dnes? Chodí ženy s fotografiemi celebrit, že by chtěly vypadat stejně? 

Stoprocentně. Je to tak a máte pravdu, nosí s sebou fotografie a chtějí se jim vyrovnat. Já jim velmi často vysvětluji, že je mnohdy krášlí to, že jsou mladé. Myslím si, že to někdy mladá děvčata přehání a je to naprosto zbytečné.  

Velmi často potkávám na ulici dámy, které toho mají podle mě prostě moc. Přefouklé rty, ztracená mimika. Jak uhlídat tu hranici, kdy to ještě vypadá dobře a kdy už to s přirozeností nemá nic společného?  

Ono je to o estetickém cítění. Buď ho máte anebo nemáte. Mladé ženy touží po velkých rtech, po výrazných tvářích, chtějí být dokonalé. Někdy to samozřejmě nelze. Já si osobně myslím, že je to zbytečné. Často se mi stává, že přicházejí ženy s krásnými plnými rty a chtějí je ještě zvětšovat. Přesvědčuji je o tom, že je to zbytečné. Mnohdy se dočkám i nevděku ze strany partnerů, že už k nám na kliniku nepřijdou, protože jsme nesplnili jejich přání.  

Takže stává se, že svým klientkám řeknete, že do toho nejdete, že se vám to zdá příliš? 

Stává se to. Myslím si, že přirozená krása je důležitá. Pokud vidím nedostatek, tak to ráda udělám. Je to o dohodě a jak to vidím a cítím. V mnoha případech mám úspěch, je to všechno o psychologii.  

Je nějaká věková hranice, pod kterou by jít ženy neměly? 

Samozřejmě je známo, že stárneme pomalu od osmnácti let. Spíše jednadvaceti. Tak mladé dívky k nám taky občas přijdou, ale mají třeba jiné nedostatky. Dokážeme pomoci i s akné. Hranice podle mě nastává kolem třiceti až pětatřiceti let. Ale je to velmi individuální. Jsou ženy, které nemají ve 45 letech jedinou vrásku. Potom jsou ženy, kterým je 35, a mají jich hodně. Velkou roli hraje genetika a životní styl.  

Jak vlastně tomuhle nejlépe předejít? Potřebě nechat si upravit obličej... Lze to vůbec nějak...pomocí krémů a podobně?  

Bez krémů a různých masek se neobejdeme. Noční krémy, odličovadla a podobně. Doporučuji, aby se ženy neopalovaly a už vůbec ne obličej a dekolt. Samozřejmě krém jako takový ten proces stárnutí nezabrání, nikdo takový krém ještě nevynalezl. Ale jde to malinko zpomalit lehce invazivními technikami. Různé hloubkové a povrchové hydratace. Je to i o péči, jestli žena pije, kouří a jestli je v životě šťastná.  

A není to potom trošičku i otázka peněz? 

Máte pravdu, ceny se docela šplhají nahoru. Je skupina lidí, která si to dovolit nemůže. Ale jsou i techniky, které nejsou zase tolik drahé, ale jsou účinné.  

V čem my, ženy děláme obecně největší chyby? Co je pro naši pokožku nejhorší?  

Budu zase mluvit o opalování. Dnes a denně vidím v ordinaci klientky, které jsou opálené. Ony ale většinou neposlechnou, protože mají pocit, že být opálená znamená být mladá a krásná, tak to ale není. Takže opravdu neopalovat se a dodržovat základní hygienické normy.  

Ženy si v estetických zákrocích libují, ale teď je otázkou...líbí se to i mužům?  

Jsou muži, kteří na ženách milují ty obrovské rty. Někteří by ale takové ženy vyhnali pomalu z domu, takže je to individuální a myslím si, že jsou muži kolikrát umírněnější než ženy.  

Že mají potřebu to dělat velmi často pro jiné ženy? 

Asi tak.  

Věro, děkuji vám za rozhovor.  

Rychlá zpověď:

Jaký je váš ranní rituál?

Můj ranní rituál je velmi náročný, protože já ráno cvičím. Cvičím 20-30 minut, potom se jdu osprchovat a samozřejmě je nutná káva, abych se vůbec probudila.

Jaký kosmetický produkt by měla mít každá žena?

Neobešla bych se bez odličovače. Takže cleanser.

Co už je dnes v dermatologii pasé?

Nemůžu říct, že by bylo v korektivní dermatologii něco pasé. Dnes ale nepropagujeme monoterapie, ale kombinované. Kombinací dosahujeme daleko lepšího efektu regenerace anebo povrchového vylepšení kůže.

Co pro vás znamená přirozená krása v jedné větě?

Řekla bych, že to je smyslové vnímání, které má každý jiný.

Tři slova, která by zhodnotila váš loňský rok.

Covid, svět naruby a nová klinika na Poříčí.

Nechala jste se očkovat proti koronaviru nebo máte to v plánu?

Ano, už mám jedno za sebou a druhé mě čeká zítra.

Máte v šatníku něco od Natali Ruden?

Ano, znám ji už řadu let. Mám několik šatů.

Která plastická operace je na ženě na první pohled viditelná?

Řekla bych, že asi nos a face lift.

Kolik času strávíte denně v koupelně?

Jsem docela rychlá. Tak půl hodinky.

Co vám nejvíce chybělo během lockdownu?

Nechci být povrchní. Asi restaurace, fitko a přátelé.

Jaké největší chyby se ženy dopouštějí na své pleti?

Špatné ošetřování, špatný životní styl, kouření a hlavně opalování.

Jakou plastiku byste definitivně vymluvila své nejlepší kamarádce?

Asi žádnou bych nerozmlouvala. Každý si musí rozhodnout, co chce. Musí se přesvědčit. Takže asi žádnou.

Máte nějaký zlozvyk?

Když si sednu k televizi, tak dostanu chuť na hořkou čokoládu. Teď jsem si ale pořídila čokoládu bez cukru, tak jsem to trošku vylepšila.

Proč myslíte, že se říká, že v přirozenosti je krása?

Protože je to pravda.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Které tři věci jsou pro vás v životě nejdůležitější?

Tak to bude rodina, můj přítel a asi to, abych byla šťastná.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze