Top hledané
Výsledky (0)
Výstava Prague Doll přivítá v Praze slavného designéra, který stojí za vánoční výzdobou prvního obchodu Tiffany v New Yorku!

Doll Prague: umělecké panenky a autor vánoční výlohy Tiffany v NYC!

Eva Ledecká
17. listopadu 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Luxusní umělecké panenky

Již po páté se v Praze koná luxusní mezinárodní výstava uměleckých panenek, loutek, sběratelských medvídků Teddy a starožitných hraček. O tom, že se jedná opravdu o unikátní výstavu, která nemá v Evropě obdoby, svědčí také významná zahraniční osobnost, která bude vzácným hostem!

Ten, který vytvořil první vánoční výlohu Tiffany v New Yorku!

Ano, je to právě designér E. J. Taylor řadící se ke špičkovým autorům luxusních panenek, který dorazí do Slovanského domu v Praze. Je známý především tvorbou elfů, kterými vyzdobil první obchod Tiffany v NYC. V rámci chystaných workshopů povede jeden z kurzů pro pokročilé umělce i úplné začátečníky. Jeho luxusní tvorbu přinášíme v galerii níže.

Dalším významným hostem je v Čechách hodně populární Anna Zueva z Lotyšska. Je hvězdou hlavní expozice na téma „Vrcholné období středověké Prahy“. K vidění je 10 luxusních figurek, pocházejících z její dílny.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Panenky za stovky tisíc korun

Luxusní panenky se skutečně uměleckou hodnotou jsou velmi vzácné a drahé a jejich ceny se mohou vyšplhat až na několik set tisíc korun.

„Je to stejné jako s jakýmkoli jiným uměleckým předmětem. To, že je vyrobena ručně: vymodelována, vytesána, ušita, je samozřejmostí. Hodnota je v její jedinečnosti. To znamená, že je vyrobena v jediném exempláři, označena je pak v certifikátu pravosti jako OOAK (one of a kind). Taková panenka má hodnotu třeba až 6.000 euro,“ říká ředitelka výstavy Bohdana Klátilová, majitelka galerie ART CZ Gallery a laureátka mezinárodní ceny Pandora Platinum udělovanou Mezinárodním kulturním fondem panenkového umění, kterou získala právě za podporu a rozvoj panenkového umění.

Pozvání do Slovanského domu patří malým i vekým

Stejně jako v minulém roce i letos se výstavy zúčastní velké množství jak panenkových umělců, tak „teddystů“ výrobců typických plyšových medvídků, loutkářů, ale také animátorů z různých zemí světa.

Přijďte se svými dětmi, které se budou moci zúčastnit zajímavých dětských workshopů, vyrobit si vlastní loutku a objevit kouzlo těch skutečných, nádherných panenek, které s každodenní realitou v supermarketech nemají pranic společného.

Luxusní výstava bude probíhat od 23. do 25. listopadu.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Doll Prague
Slovanský dům Na Příkopě 22 Praha Česká republika