Top hledané
Výsledky (0)
Historie na vás dýchne na každém rohu.

V srdci Prahy znamená v srdci Evropy: luxusní bary a restaurace jako přilehlé místnosti vašeho obýváku

Kateřina Ostrejšová
21. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Muž zvedá ženu na zádech.

Milujete městský život, přítomnost v centru dění a všechno potřebné doslova na dlani, jako na dosah? V tom případě si zamilujete toto luxusní zrenovované bydlení v centru Prahy, které se nachází jen kousek od Václavského náměstí, náměstí Republiky nebo obchodního centra Palladium. Byt s jedinečným designem je součástí historické budovy po rekonstrukci. Je laděný do barokního stylu, velké okna a stropy vás přenesou do prosvětleného a vzdušného prostředí. Kdo má rád něco ojedinělého, nespustí oči z keramické dlažby. 

V srdci celé Prahy  

Otevřít v galerii (7)
Výhled na centrum Prahy.
Výhled na centrum Prahy. Zdroj: Pixabay

Lokalita kolem ulice U Půjčovny je velmi oblíbená, a nemusíme se ptát proč. Pro odpověď nemusíme chodit daleko, je to jasné. Nacházíme se totiž přímo v historickém centru Prahy, s perfektní dostupností snad úplně všeho. Pokud se rádi procházíte Prahou, s kávou v ruce a větrem ve vlasech, pomalu ani nebudete vědět, kde začít.  

Kousek od domu je Václavské náměstí, s nově zrekonstruovaným Národním muzeem. Pěknou procházkou na druhou stranu je Prašná brána, kolem níž můžete projít na Staroměstské náměstí a prohlédnout si pověstný Pražský orloj. Zvlášť teď, bez turistů, je procházka ještě více okouzlující.  

Luxusní investiční byt - Praha 1 - 80m
Luxusní investiční byt - Praha 1 - 80m, Praha 1

Centrum Prahy čeká obrovská proměna  

Otevřít v galerii (7)
Pohled na Národní divadlo.
Pohled na Národní divadlo. Zdroj: Pixabay

Centrum Prahy, oblast Klementina přes Křižovnické náměstí po Národní divadlo, čeká největší proměna za posledních několik desítek let. Můžete se těšit na nové zastávky, stromořadí na Smetanově nábřeží, rozšířené chodníky, lavičky nebo chráněnou cyklostezku skrz úsek, kde dnes chybí. Změny budou klást důraz především na vznik nových míst pro trávení volného času v centru Prahy a lepší podmínky pro chodce a cyklisty.  

„Usilovně připravujeme a realizujeme projekty v centru Prahy, které výrazně proměňují a zlepšují kvalitu veřejných prostranství. Jedním z nich je úsek Křižovnická – Smetanovo nábřeží – Masarykovo nábřeží, kde pracujeme na vizi veřejného prostoru především pro lidi, kteří tady žijí, chodí pěšky a jezdí na kole, ale i pro ty, co se sem potřebují dostat autem,“   

řekl náměstek pro územní rozvoj Petr Hlaváček.  

Riegerovy sady za čtvrt hodinky  

Otevřít v galerii (7)
Žena cvičí v parku.
Žena cvičí v parku. Zdroj: Pixabay

I oblíbené “Rígráče” jsou coby kamenem dohodil. Nacházejí se necelý kilometr a půl od bytu, tedy zhruba 15 minut pěšky. V rozsáhlém parku si můžete vychutnat procházku se psem, ranní běh nebo si zacvičit jógu. Ve velké zahradní restauraci Riegerovy sady si navíc můžete dopřát něco dobrého na zub nebo se odměnit vychlazeným drinkem.  

U Vltavy jen mrknutím oka  

Další obrovskou výhodou je dochůzková vzdálenost k řece na nábřeží. Pěšky je to k vodě kolem 15 minut. Po cestě se nechte unášet Národním divadlem, Tančícím domem nebo Palácem Žofín. Co si tam udělat třeba příjemné odpoledne na lodičkách nebo šlapadlech?  

Pokud byste si svoji procházku chtěli o něco prodloužit, můžete si prohlédnout i Vyšehrad a odtud se nabízející  krásný výhled na Prahu. Od Vyšehradu se podél Vltavy mimo jiné táhne i cyklostezka až do Zbraslavi, která má kolem 20 kilometrů. Ideální startovní pozice je na zastávce Podolská vodárna. Kousek odsud najdete lavičky, na kterých si můžete nazout své inlinové mazlíčky a vydat se na příjemnou projížďku. Zejména v parných dnech pak oceníte několik občerstvovacích stánků, které obklopují celou trasu.  

Otevřít v galerii (7)
Žena jede na bruslích.
Žena jede na bruslích. Zdroj: Pixabay

Fitko, spa, vše na jednom místě  

Za zábavou a vyžitím v centru Prahy opravdu nemusíte chodit daleko. Velmi oblíbená jsou například fitness centra Form Factory na Náměstí Republiky nebo Xplore Fitness Na Příkopech.  

Pokud byste chtěli ale raději zrelaxovat a nechat o sebe pečovat, velmi oblíbené je Royal Beauty & Spa, které se nachází hned za rohem od bytu. Mimo jiné můžete zkusit i SABAI relaxační centrum ve Slovanském domě, jež má taktéž skvělé hodnocení.  

Dámy ocení nákupní možnosti  

Otevřít v galerii (7)
Ženy se fotí při nakupování.
Ženy se fotí při nakupování.Zdroj: Freepik

Kdo miluje udělat si pěkně dívčí odpoledne a vyrazit na nákupy? My ano! A nikde jinde to nejde snadněji, než v centru Prahy. Na Náměstí Republiky jsou hned dvě obchodní centra – Palladium a Kotva, kde ukojíte snad všechny shopaholické potřeby.  

Do vyhlášené Pařížské ulice je to navíc zhruba kilometr cesty, vaše kreditní karty by tak měly být neustále v pohotovosti. Ale nenechte se unést zase moc!  

Vynikající steak hned za rohem 

Otevřít v galerii (7)
Pár spolu večeří.
Pár spolu večeří. Zdroj: Freepik

I přestože teď je stále vše zavřené, věříme, že za pár týdnů či měsíců tomu tak nebude. Pak neexistuje lepší místo, než je centrum Prahy, kde se to vyhlášenými restauracemi a bary jenom hemží. Pokud vy nebo vaše polovička milujete kus dobrého masa, rozhodně byste měli vyzkoušet podnik Kantýna. Pyšní se opravdu prvotřídními steaky a výborným pivem. Má to jednu nevýhodu - restaurace je zhruba 100 metrů pěšky od bytu a na jejich maso je velmi snadné si zvyknout! Pokud byste ale dostali chuť na něco opravdu speciálního, zajděte do restaurace Levitate.  

“Ve společnosti Levitate se zaměřujeme na kompletní zážitek. Rozhodli jsme se nabídnout všem hostům výrazné a uvážené menu, které zdůrazňuje české roční období a výraz v naší kuchyni,” 

stojí na webových stránkách. Restaurace je sice o něco dražší, ale zážitek stojí za to.  

Luxusní investiční byt - Praha 1 - 80m
Luxusní investiční byt - Praha 1 - 80m, Praha 1

Drink s výhledem na noční centrum 

Otevřít v galerii (7)
Ženy si přiťukávají v baru.
Ženy si přiťukávají v baru. Zdroj: Freepik

Skoro jako by člověk zapomněl, jaké to je sejít se s přáteli v baru. Až to bude možné, určitě si pečlivě vyberte, kde si člověk dá dobrý drink. My bychom vám doporučili Duplex na Václavském náměstí, kde ho opravdu namíchat umí. Váš oblíbený drink si navíc můžete vypít s výhledem na noční centrum. Další příjemný večer je zaručený v baru “The Alchemist”. Slibujeme vám, že drinky, které vám namíchají tam, nikde jinde neochutnáte.  

Školy a školky samozřejmostí  

V centru bude o vaše ratolesti moc dobře postaráno. Škol a školek je tu opravdu spoustu, takže budete mít z čeho vybírat. Například mateřská škola LADA u Jindřišské věže nebo v Opletalově ulici.  

Hned za rohem se potom nachází základní škola ve Vodičkově ulici. O něco dále škola na Uhelném trhu.  

Ještě pořád váháte nad bydlením v centru? Být ve středu všeho, a zejména historické Matičky stověžaté přináší nepřeberné množství výhod. Myslíte, že je něco, co by vám scházelo?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: