Top hledané
Výsledky (0)
10 přešlapů amerického prezidenta

Donald Trump v Buckinghamském paláci: Deset nešťastných výroků prezidenta USA

Karolína Lišková
07. června 2019
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
I přes Trumpovy přešlapy si s Královnou rozuměli.

Málokomu se poštěstí dostat pozvání do Buckinghamského paláce ke Královně. Donald Trump jakožto samozvaný nejmocnější muž planety v roli prezidenta Spojených států amerických se k Alžbětě II. a její rodině vydal už podruhé. Tentokráte s sebou vzal téměř celou rodinu. Ostrouhal jen jeho nejmladší syn Barron (13). Královská rodina tak nechtíc působila na sociálních sítích všech Trumpových jako luxusní exotická zvířata v přísně střežené zoo. Luxury Prague Life vám přináší deset prezidentových nešťastných výroků. O přísloví "Mlčeti zlato" pravděpodobně nikdy neslyšel.

Samotný příjezd na královský dvůr se neobešel bez protestů statisíců lidí, ty ovšem Trump ignoroval stejně dobře jako Andrej Babiš pražské každotýdenní demonstrace v Česku. Dokonce se k davům vyjádřil:

„Jsou to úžasné davy příznivců, žádné protesty jsem zatím neviděl, ale jsem si jist že fake news média budou tvrdě pracovat na tom, aby je našla.“

Urážka muslima

A to by nebyl americký prezident, aby nepozurážel někoho ještě před příjezdem na ostrovy. Dostal se do křížku s muslimským starostou Londýna Sadiqem Khanem, který Trumpa označil za světovou hrozbu a fašistu 21. století. Trump na jeho účet odvětil za ztroskotance.

„Sadiq Khan jako starosta Londýna odvedl Hroznou práci. Chová se hloupě a ošklivě vůči rezidentovi Spojených států, zdaleka nejdůležitějšího spojence Spojeného království. Je to ztroskotanec, který by se měl raději zaměřit na kriminalitu v Londýně než na mě.“

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Pěst pro Královnu

Místo pokývnutí hlavou, jak velí protokol, podal Královně ruku, jako starému kamarádovi, což pak zahraniční média označila za gesto nevhodné. Navíc to vypadá, jako by jí podal pěst.

Nicméně veškeré minulé i budoucí přešlapy Trump smáznul krásnou řečí. V úvodu děkoval nejen za milé přijetí, ale i vydařené počasí:

„Děkuji za hřejivé přivítaní, za toto krásné počasí, za vaši nezměrnou pohostinnost a za královské přátelství se Spojenými státy, které trvá už 70 let.“

Pak to ale opět vylepšil a poplácal Alžbětu II. po zádech jako starého kamaráda v hospodě! Nikdo si zatím netroufl dotknout se této dámy tímto způsobem.

Ještě před touto událostí si ale prezident neodpustil obout se do vévodkyně Meghan, která se během prezidentských voleb v Americe netajila náklonností k Hilary Clintonové. Ta odmítla pozvání na banket s tím, že zůstane doma se synkem.

„Nevěděl jsem, že je tak nepříjemná a kousavá.“

Novopečené matce vzkázal zdraví a úspěch v roli princezny a matky.

Bez úhony nevyvázl ani princ Charles. Prezident smířlivě poznamenal, že na něj udělala dojem Charlesova starost o budoucí pokolení a o planetu.

„On přitom opravdu nemyslí na sebe, ale na druhé,“

řekl s uznáním. Neprozradil však, zda jej princ z Walesu přesvědčil o existenci globálního oteplování. Připustil, že se počasí mění, ale oběma směry, k oteplování i ochlazování!

Za viníky znečištění planety ale označil především Rusko, Indii a Čínu s tím, že Spojené státy „jsou čisté“.  Jmenovaným zemím vzkázal:

„Co se zodpovědnosti týče, tyto tři země neplní povinnosti."

"Poklona" Melanii

Když se prezidentský pár zúčastnil v Británii prvního dne oslav 75. výročí dne D., dala se Melanie do řeči během recepce s veteránem (93), kterého očividně okouzlila nejen svou luxusní róbou. Když jí pamětník složil poklonu, že kdyby byl o dvacet let mladší... A Trump hbitě jako statný hřebec reagoval:

„Zvládl byste to, o tom není pochyb.“

Trump měl na oficiální státní návštěvě i politické povinnosti, tudíž se sešel také s premiérkou Theresou Mayovou. Tu označil za svou dobrou přítelkyni a zdvořilostně ji dokonce požádal, aby ze svého postu neodcházela.

„Nevím přesně, jak to máte načasované (odchod), ale ještě zůstaňte, pojďme se dohodnout,“

řekl Mayové k nadcházejícím obchodním vyjednáváním. Ministerská předsedkyně přitom premiérskou funkci opustí pravděpodobně už na konci července.

Trump je odpůrcem Evropské unie, tudíž svou „dobrou přítelkyni“ Mayovou podporuje v brexitu. To také dokázal ve svém vyjádření:

„Jakmile se Británie zbaví pout (EU), tak do budoucna vidím obrovskou spolupráci.“

Svou návštěvu v Londýně zhodnotil americký prezident jako velmi uspokojující. Dokonce si ve svých statusech oniká.

„Nemohli jsme být přijati vlídněji královskou rodinou i lidmi. Naše vztahy nikdy nebyly lepší. Tento výlet byl pro Prezidenta velkým úspěchem.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze