Top hledané
Výsledky (0)
Útěk za teplem, nákupy, dobrodružstvím i celebritami

Daleké ostrovy i evropský „low cost“! Máme pro vás 5 míst, kam můžete utéct před zimou

04. února 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Dominikánská republika láká na exotiku a teplé moře.

Se zimou je to letos všelijaké, na mnoha místech Česka prakticky nebyl sníh a v posledních dnech se dokonce začalo oteplovat. Jenže jaro to ještě zdaleka není a navíc mnoha lidem chybí koupání. Proto přinášíme pětici míst, kam se během února vyplatí vypravit na odpočinek nebo za dobrodružstvím.

Kanárské ostrovy nebo Madeira

Toto je evropská klasika, která vás nebude stát mnoho peněz. Navíc jde v obou případech o součást EU, takže nebudete mít žádné starosti s administrativou. Je tam bezpečno, zdravotnictví má evropské standardy a navíc tam letadlem dorazíte za pět hodin. Jedinou nevýhodou je, že leden ani únor nejsou ideální na koupání, teplota moře je v těchto měsících nejnižší a většinou se „nepřehoupne“ přes 17 nebo 18 stupnů.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Madeiře se přezdívá „ostrov věčného jara“ a najdete tam fascinující přírodní úkazy, klid a příjemné počasí odpovídající zhruba českému květnu. Totéž platí o Kanárských ostrovech, kde můžete vybírat hned z několika variant – pokud chcete turističtější ostrov, zvolte Tenerife nebo třeba ostrov Gran Canaria, pokud preferujete spíše výlety do nádherných přírodních parků a klid, pak je ideální Lanzarote.

Teploty v únoru: podnebí 21 °C, moře 16-18 °C

Otevřít v galerii (5)
Na Madeiře je celý rok krásně a má úžasnou přírodu
Na Madeiře je celý rok krásně a má úžasnou příroduZdroj: Pixabay

Dubaj

Kdo hledá luxus, teplo a skvělé místo pro nákupy, měl by okamžitě vyrazit do Dubaje. Díky přímým letům z Prahy jste tam za nějakých šest hodin a okamžitě se můžete „rozvalit“ u bazénu, na pláži nebo se kochat místními megalomanskými stavbami. Zimní měsíce jsou pro návštěvu Dubaje ideální, protože tam teploty nedosahují běžných letních čtyřicítek. Tento uměle vytvořený ostrov, na kterém se bez problémů domluvíte anglicky, má překrásné bílé pláže, palmové ostrovy i nejvyšší mrakodrap světa Burj Khalifa, který má přes 800 metrů.

Teploty v únoru: podnebí 24-25 °C, moře 21-22 °C

Dubaj je skvělé místo na odpočinek i nákupyZdroj: Pixabay

Dominikánská republika

Překrásná perla Karibiku je známá pro své průzračné tyrkysové moře a bílý písek nebo třeba výborný rum za pár korun. Na zimu sem vyráží mnoho Evropanů, kteří hledají klid, exotiku i dobrodružství. Teplota moře má celoročně 26 stupňů a je tak ideální na koupání i na šnorchlování, při kterém můžete vidět (nebo dokonce pohladit) rejnoky. Na ostrově si přijdou na své i filmoví fanoušci, protože se tady natáčelo hned několik známých filmů, za všechny lze zmínit třeba Piráty z Karibiku.

Teploty v únoru: podnebí 25-28 °C, moře 26 °C

Biltmore Hotel v MiamiZdroj: Booking.com

Florida

Chcete si vyzkoušet typický „pohádkový“ život v Miami? Není nic snazšího, právě toto je ideální místo k přečkání zdejší zimy, ostatně mnoho Čechů si tady pronajímá apartmány i na několik týdnů nebo měsíců. Užívat si tady můžete krásné pláže, báječné a přátelské lidi a bezpochyby tady narazíte i na řadu celebrit. Pokud vás neláká vyloženě exotika ani dobrodružství, je Florida ideálním kompromisem.

Teploty v únoru: podnebí 23-26 °C, moře 22-24 °C

Biltmore Hotel v MiamiZdroj: Booking.com

Srí Lanka

Zajímavá indická destinace je ideální hlavně pro dobrodruhy, kteří nechtějí ležet celý den na pláži. Vyrazit můžete na výpravy do přírody, třeba do nádherných přírodních pralesů nebo za krásnými vodopády, případně můžete navštívit řadu hinduistických a buddhistických památek a chrámů.. Srí Lanka je také místem dokonalé gastronomie nebo mořských zážitků. Chcete si zaplavat se želvami nebo s delfíny? Toto je ideální místo.

Teploty v únoru: podnebí 27 °C, moře 27 °C

Otevřít v galerii (5)
Srí Lanka je ideální pro dobrodruhy
Srí Lanka je ideální pro dobrodruhyZdroj: Pixabay

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze