Zpátky na stromy? Zkuste ubytování v Šišce!

Pojďte s námi nahlédnout do korun stromů v Kalifornii, kde se ukrývá nádherný domek ve tvaru šišky
03. února 2020
 
Hlavní stránka Nové články

To, že jsou ve společnosti oblíbeny resorty, které jsou zasazeny do přírody, není žádnou novinkou. Mnohem více lidí touží po odchodu z rušného velkoměsta a ubytovat se alespoň na víkend v blízkosti jezera či hor. V posledních letech jsou ale novinkou tzv. lesní domy, v angličtině nazývané “Treehouses”. Pokud jste si jako malí rádi stavěli v lese “bunkry” nebo jste snili o tom, že vlastníte nějaký dům na stromě, kam se za vámi jen tak někdo neodváží, můžete si splnit sen a zkusit si na pár dní v korunách stromů žít. A rozhodně nemáme na mysli třeba jako Tarzan, ale konkrétně třeba v plně vybaveném domě ve tvaru šišky, na který můžete narazit v národním parku Redwood v Kalifornii. 

Video

Na první pohled působí obrovská šiška zasazená do korun stromů spíše pohádkově a děti by si možná tipovaly, že uvnitř sídlí nějaký Rampelník nebo Pan Dubínek. Ve skutečnosti ale byl tento lesní skvost postaven Dustinem Feiderem, který se stavbám podobných lesních domků zabývá téměř celý život. 

Zdroj: instagram: O2treehouse
Luxusní byt na prodej 267m
Luxusní byt na prodej 267m, Praha 6

Dům je upevněný ke stromům sekvoje z osmi různých bodů a tak je zcela bezpečný. Primárně je vyroben z oceli a dřevěné konstrukce, která je orámovaná akrylovým sklem. Díky tomu exteriér budí na slunci dojem záře křišťálových diamantů.

Zdroj: instagram: O2treehouse

,,Tato jedinečná stavba byla navržena pro všechny, kteří chtějí obdivovat krásu přírody,”

sdělil designer.  

Vstup a výstup do šišky vyžaduje trochu úsilí, protože je zapotřebí vystoupat po strmém žebříku. Dům visí necelých 18 metrů nad zemí a tak pro ty, kteří trpí závratěmi a ztrácí jistotu, se doporučuje použít bezpečnostní postroje. Interiér je velmi jednoduchý. Uvnitř najdete dvě samostatné postele, lampy a dřevěnou podlahu, která je z části i průhledná.

Zdroj: o2treehouse.com

Nejkrásnější pohled se vám ale naskytne přímo nad hlavou, kde pod skleněným stropem můžete obdivovat hvězdy, stromy, nebo se nechat unášet panoramatickým výhledem do lesa. Od světa nebudete ale odříznutí úplně, k dispozici máte Wifi.

Zdroj: o2treehouse.com
Zdroj: instagram alikolphoto

Umyvadlo, sprchu a kompostovací toaletu uvnitř však nehledejte. V případě nutnosti budete muset absolvovat opět cestu dolů a po dřevěné lávce dojít k dalšímu stromovému domku, kde vše potřebné naleznete. 

Zdroj: instagram: alikolphoto

Šiška byla navržena tak, aby se dala snadno rozebrat a znovu namontovat na nové místo a její kousky mohou být na konci své životnosti recyklovány. V současné době je v prodeji a to za 150 000 dolarů, což je v přepočtu 3,5 milionu korun. V současné době se také pronajímá na AirBnb pro každého, kdo je zvědavý a chce si vychutnat ticho a krásu lesa. Pokud po něčem takovém toužíte, musíte si ale podobné ubytování zamluvit dostatečně dlouho dopředu a "vystát" si dlouhou frontu. 

Zdroj: instagram: alikolphoto
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Nela Štefanová