Hlavní stránka Nové články

Ne zpátky na stromy, ale rovnou do jeskyně. Tohle doslova platí pro rezidenci vzniklou v Mexiku. Architektům se povedl nevídaný kousek, proměnili podzemní jeskyni v bydlení s luxusními prostory, ve které by se nestyděl žít ani nejbohatší Čech Petr Kellner. Podívejte se, co je všechno možné vytvořit pod zemí.

Interiér ze kterého se vám rozbuší srdce

To, co bylo dříve temnou, studenou a vlhkou dutinou ve skále, je nyní teplé, luxusní, příjemné místo k životu. Při vstupu ani nebudete mít pocit, že jste se ocitli právě v jeskyni. Na první pohled se vám bude zdát prostor velice atypický. Vypadá, jako by byl stále v pohybu. K tomuto dojmu přispívají klenuté vyřezávané stěny, lesklé povrchy i zachování hrubé struktury samotné jeskyně. Srdce celého domu tvoří obří okázalý designový prvek v podobě květiny kaly. Je stvořena z bílých panelů Krionu ze zvláštního materiálu, který má fotokatalytické vlastnosti. Má údajně pomáhat rozptylovat světlo a čistit vzduch. Dominantní zářící instalace nad jídelním stolem, funguje také na stejném principu. 

Prostor jako žádný jiný

Rezidence v jeskyni zahrnuje 70 metrů čtverečních a najdete zde pět komor. Každá má svou odlišnou funkci. Jedna komora obsahuje kuchyň a bar, zatímco v sousední místnosti je luxusní obývací pokoj a mediální prostor. Třetí vyčleněný prostor se pyšní jídelní koutem a balkonem. V pořadí čtvrtá místnost disponuje vinotékou a také prostorem pro kouření či popíjení kávy. Poslední pokoj je koupelna, která je vtipně ukrytá za zrcadlovými dveřmi v kuchyni.

Luxusní kancelářské prostory na prodej 620
Luxusní kancelářské prostory na prodej 620, Praha 6

Pár střípků…

Tuto zajímavou stavbu byste našli západně od Mexico City v Mexiku. Dům navrhl před půl stoletím Manuel Rocha Díaz, nadšenec do postmoderní architektury, který spolupracoval se sochařem Ernestem Paulsenem. O finální podobu se postaralo architektonické mexické studio Emezcua.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (9)

View photo gallery

O autorovi

Mou citovou záležitostí je umění - hudba, design, literatura, tanec a v poslední době nalézám kouzlo v informačních technologiích. Mým snem už od dětství bylo stát se zpěvačkou. Baví mě být v kontaktu s lidmi, navštěvovat nová místa a cestovat. Také se ráda obohacuji o vědomosti z oblasti psychologie, pedagogiky a filozofie. Miluji pocit kreativního vyžití.
Mgr. Jana Höger