Dýchání ve vesmíru aneb dovolená bez vzduchu. Exotická destinace: kosmos

Bez skafandru by kosmonautovi explodovaly plíce.
11. listopadu 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Exotické destinace anebo cestování soukromým letadlem se ve srovnání s lety do vesmíru mohou jevit jako dovolená pro chudé. Stále vyspělejší technologie a moc peněz, to je kombinace, která celebritám umožňuje posunout hranice zážitků z dovolené mimo naši planetu.

Kosmonaut

Michaela Musilová je astrobioložka, která se zaměřuje na výzkum života v extrémních podmínkách. V současnosti pracuje jako vedoucí výzkumné stanice HI-SEAS, která ve spolupráci s NASA a Evropskou vesmírnou agenturou provádí simulované mise na Měsíc a Mars. Cílem je připravit personál a technologie k tomu, aby lidstvo mohlo jednou žít a pracovat na těchto mimozemských objektech.

Michaela Musilová na misi
Michaela Musilová na misi • Zdroj: se svolením Michaely Musilové

„Provádíme různé výzkumy, pěstujeme rostliny v simulovaných podmínkách, zkoumáme lávové tunely, protože v podobných by na Marsu i dnes mohl existovat život, testujeme i roboty a robotická vozidla, mimo jiné i rover slovenské výroby,“

říká Michaela Musilová pro LP-Life.cz.

Michaela Musilová
Michaela Musilová • Zdroj: se svolením Michaely Musilové

Na simulovaných misích se však testují i ​​lidské vztahy. Habitat stanice HI-SEAS má průměr pouhých 12 metrů a šest lidí v něm tráví týdny, někdy i měsíce, téměř bez nároku na soukromí. Zásah zvenčí je v přísném režimu povolen pouze v případě ohrožení života.

„Astronauty zde cvičí na řadu těžkých situací. Existují i protokoly na to, jak řešit situaci, kdy musí oznámit astronautovi na misi, že se na Zemi stalo něco špatného. Takovou událost pěkně zachycuje kniha Marťan. Utajování pravdy před posádkou může mít často ještě horší následky, proto je dobré postupovat opatrně, ale upřímně. Astronauty už předem trénují tak, aby zvýšili jejich toleranci ke stresu,“

dodává.

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha, Praha 1

Co by se stalo s člověkem ve vesmíru bez skafandru?

Vesmírný prostor je pro člověka velice nebezpečný. Není v něm vzduch. Michaela Musilová pro LP-Life.cz vysvětluje, jak je to s dýcháním ve vesmíru.

„Ve vesmíru je vakuum, takže v první řadě bychom jako lidé neměli co dýchat. Bez skafandru by člověk zemřel z různých důvodů, včetně toho, že by se udusil nebo by mu kvůli rozdílu tlaku v těle a venku vybuchly plíce, pokud by se snažil zadržet dech. Kromě toho by se vypařily všechny tekutiny z těla, ve stínu by zmrzl, nebo by naopak mohl být smrtelně popálen, pokud by byl vystaven slunečnímu záření bez ochrany. Na vesmírné stanici by astronaut mohl chytit nějaké dýchací onemocnění od dalších astronautů. Astronauti ale před začátkem misí tráví čas v karanténě, takže by nějaké lehce přenosné nemoci neměli mít. To se ale může s rozšířením turistického ruchu ve vesmíru změnit.“

Astronaut hraje na klavír.
Astronaut hraje na klavír. • Zdroj: Unsplash

Nejpřísnějšími lékařskými a psychologickými testy v rámci přípravy na let do vesmíru si prošla první generace kosmonautů. V té době ještě nikdo netušil, jak bude lidský organismus reagovat na zrychlení, stav beztíže a ozáření. První astronauti museli být ve vynikající fyzické kondici. Skupinu prvních kandidátů na kosmonauty v Sovětském svazu vybrali z řad stíhacích pilotů. Jejich maximální věk měl být do třiceti let, výška do 170 cm a hmotnost do 70 kg. Museli být ve výborném zdravotním stavu, který vylučoval byť jen pravidelné angíny. Kandidáti museli například vydržet stát 20 minut ve vodě o teplotě 0 °C a nesměli z toho onemocnět nebo vydržet 72 hodin v kuse beze spánku. V současnosti jsou již kritéria pro výběr mezi kosmonauty mnohem mírnější.

První slovenský kosmonaut Ivan Bella potvrdil, že v rámci výběrového řízení absolvoval několik náročných psychologických a lékařských testů.

„V jednom z nich nás v podtlakové komoře ve Vojenské letecké nemocnici v Košicích vyvezli do výšky 7500 metrů, což je 500 metrů pod hranicí přežití. V této výšce jsme museli odložit dýchací přístroje a v řídkém vzduchu jsme řešili matematické rovnice,“

řekl Bella.

Celebrity s lístkem do vesmíru

Pokud byste do budoucna i vy plánovali vidět naši Zemi z trochu jiné perspektivy, nabízíme vám přehled soukromých společností, které vám to umožní.

Ceny „za babku“

Do výšky 80 nebo 100 kilometrů nad zemský povrch vás dopraví společnost Virgin Galactic britského miliardáře Richarda Bransona. Abyste mohli strávit jednu hodinu ve zmiňované výšce, je třeba projít výcvikem. Za hodinový výlet zaplatíte (společně s výcvikem a pronajmutím obleku) cca 5 milionů korun . Letenku si u Virgin Galactic rezervovalo už více než 600 lidí.

Méně přívětivá k pasažérům, co se peněz týče, je společnost Blue Origin. Za první letenku zaplatil miliardář Jeff Bezos společně se svým bratrem každý 588 milionů korun . To ale nebude cena pro běžného smrtelníka. Společnost ještě neotevřela prodeje, pouze formulář pro registraci. Bezos si zakoupil soukromý let, který ho proto vyšel nesčetněkrát dráž. Kolik to bude ve vašem případě?

Luxusní vila na prodej, Praha 6 - Nebušice
Luxusní vila na prodej, Praha 6 - Nebušice, Praha 6

Jeff Bezos

Zleva: Mark Bezos, Jeff Bezos, Oliver Daemen, Wally Funk
Zleva: Mark Bezos, Jeff Bezos, Oliver Daemen, Wally Funk • Zdroj: Profimedia

Jeden z nejbohatších mužů planety má už výlet do vesmíru za sebou. K tomu, aby mohl vyrazit, nepotřeboval ani negativní test. Spolu s posádkou odstartoval na svůj zkušební let do vesmíru 20. července 2021 v raketě pojmenované New Shepard. Údajně to byl jeho celoživotní sen, který si letos splnil.

Elon Musk

Elon Musk
Elon Musk • Zdroj: Profimedia

S Bransonovou společností poletí do vesmíru i Elon Musk. Informoval o tom deník The Wall Street Journal. Kdy se tak stane, není zatím jasné. Cena letenky do vesmíru je zhruba 5 milionů korun), prozatím však složil pouze zálohu ve výši cca 216 000 korun.

Sarah Brightman

Sarah Brightman
Sarah Brightman • Zdroj: Profimedia

Sarah Brightman měla zazpívat na Mezinárodní vesmírné stanici už v roce 2015, její let však tehdy zrušili. Snad se tedy její sen splní už brzy...

Richard Branson

Richard Branson
Richard Branson • Zdroj: Profimedia

Muž, který se pyšní tím, že pro něj není nic nemožné. Jeho touha dostat se do vesmíru byla tak silná, že kvůli tomu založil společnost pro kosmické lety Virgin Galactic. Přitáhl již více než 600 zájemců, kteří si let do kosmu zabookovali. Sám se „kosmonautem“ stal 11. července 2021 a je tak oficiálně prvním miliardářem, který se do vesmíru podíval. Bezos prohrál závod o prvenství o devět dní.

Rihanna

Rihanna
Rihanna • Zdroj: Profimedia

Rihannu už dlouho fascinuje mimozemský život, a proto se rozhodla sama do vesmíru vydat. Šance, že při tom uvidí mimozemšťany, je ale asi stejná, jako že na přeplněné pláži v Chorvatsku budete plavat s delfíny.

Tom Hanks

Tom Hanks
Tom Hanks • Zdroj: Profimedia

Tom Hanks už má letenku také. Byl údajně jedním z prvních, kteří se do programu SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic přihlásili. Je očividné, že má dostatek peněz na to, aby utratil nějakých cca 4 miliony korun za výlet na pár hodin.

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio
Leonardo DiCaprio • Zdroj: Profimedia

Leonardo bude dalším pánem na holení, až se lety do vesmíru rozběhnou naplno. Letenku s Virgin Galactic si koupil už v roce 2013.

William Shatner

Do skutečného vesmíru se už podívala i hvězda sci-fi seriálu Star Trek, herec William Shatner. Ve věku 90 let se tak stal dosud nejstarším člověkem ve vesmíru.

William Shatner
William Shatner • Zdroj: Profimedia

„Byl to neuvěřitelný zážitek,“

prohlásil po přistání. Na jeho let zareagoval kritikou princ William, který si rýpl do milionářů.

Princ William
Princ William • Zdroj: Profimedia

Podle britského následníka trůnu je mnohem důležitější „opravit tuto planetu“ než hledat způsob, jak žít mimo ni, jak uvedl pro BBC Newscast.

Justin Bieber

Justin Bieber
Justin Bieber • Zdroj: Profimedia

Pokud by nebyl zpěvákem, stal by se astronautem. Proto ve chvíli, kdy se daly koupit lístky na vesmírnou loď, neváhal ani minutu. Proslýchá se, že by ve vesmíru rád natočil i videoklip.

Kate Winslet

Kate Winslet
Kate Winslet • Zdroj: Profimedia

Palubní lístek k letu s Virgin Galactic dostala jako dárek za ušlechtilý čin. Jejím manželem je synovec vlastníka společnosti Richarda Bransona. Volné místo pro ni byla odměna za to, že kdysi zachránila Bransonovu matku při požáru v jeho resortu na ostrově Necker Island.

Katy Perry

Katy Perry
Katy Perry • Zdroj: Profimedia

Influencer, který chce oslnit těmi nejkrásnějšími záběry a mít nejvyšší sledovanost, musí investovat například do letenky do vesmíru. Katy Perry si před lety koupila lístek s přítelem, se kterým však už netvoří pár, a tak si na netradiční dovolenou může vyrazit sama.

James Cameron

James Cameron
James Cameron • Zdroj: Profimedia

James Cameron je další slavnou osobností, která si koupila lístek. Možná, že hledá inspiraci pro svůj další film.

Brad Pitt

Brad Pitt
Brad Pitt • Zdroj: Profimedia

Bude to parádní vesmírná párty. I proto nemůže tato stálice červeného koberce chybět ani na odletové rampě do vesmíru.

Konkurentem společnosti Virgin Galactic Richarda Bransona v oblasti vesmírného turismu chce být i společnost SpaceX Elona Muska. Ta však neplánuje jen krátké lety nahoru a zpátky, ale chystá se vozit zákazníky na výlety po oběžné dráze. Kdo z uvedených miliardářů bude v tomto vesmírném závodu úspěšnější, se možná dozvíme už co nevidět.

Zdroje: Svet vedy a techniky, BBC Newscast, The Wall Street Journal, CNN, Trend, vlastní dotazování

 

 

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jsem optimistkou, která se v životě snaží věci zvládat s úsměvem na tváři. Ačkoliv jsem vystudovala přírodní vědy, většinu svého života se věnuji natáčení a stříhání. Mezi mé záliby patří čtení odborných knih, cestování, vzdělávání a hlavně informační technologie.
Kristina Valachyová
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Praha 10

Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m

10 + 1 616 m², ter. 89 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 6 - 502m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 502m

Atypický 502 m²
49 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
39 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 6 - Nebušice
Praha 6

Luxusní vila na prodej, Praha 6 - Nebušice

7 + KK 261 m²
44 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Villa Bianca - Praha
Praha 6

Pronájem luxusního bytu Villa Bianca - Praha

5 + KK 195 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice
Praha 9

Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice

8 + KK 315 m², ter. 55 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem na Praze 4-52m
Praha 4

Byt na pronájem na Praze 4-52m

2 + KK 56 m², bal. 4 m²
16 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 130m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 130m

4 + KK 130 m², bal. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 942 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + 1 197 m², ter. 22 m²
56 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu 2+1, Praha - Barrandov, 60m
Praha 5

Pronájem bytu 2+1, Praha - Barrandov, 60m

2 + 1 60 m², bal. 6 m²
18 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 46 m², bal. 1 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - 135
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - 135

3 + 1 135 m²
33 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 130 m², bal. 1 m²
65 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 1+1, Nové Město, 32
Praha 1

Prodej bytu 1+1, Nové Město, 32

1 + 1 32 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní investiční byt - Praha 1 - 80m
Praha 1

Luxusní investiční byt - Praha 1 - 80m

2 + KK 80 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m

2 + 1 78 m², bal. 2 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks