Top hledané
Výsledky (0)
Kvalifikaci na Grand Prix Monaka vyhrál Daniel Ricciardo, kterým tím získal velice luxusní pozici při hlavním závodě v Monaku. Jak si poradí se samotným závodem? Kdo je váš tip na vítěze?

"Vedení se ujal" Daniel Ricciardo ze stáje Red Bull, Grand Prix 2018 Monako

Mgr. Jana Höger
26. května 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Daniel Ricciardo

I silná konkurence má slibně „našlápnuto“

Z prvního místa do nedělní Velké ceny Monaka formule 1 odstartuje po teprve druhém kvalifikačním triumfu v kariéře australan pilot Daniel Ricciardo reprezentující Red Bull. Osmadvacetiletý jezdec navázal na triumfy ze všech tří tréninků a rekordním časem 1:10, 810 vyhrál kvalifikaci o dvě desetiny před Vettelem. Lídr šampionátu Hamilton na třetí příčce zaostal o čtyři desetiny. Ricciardo potvrdil, že technická trať je jako stvořená pro obratnější luxusní vozy jeho stáje.

Daniel Ricciardo, Red Bull

Dosáhne až na stupeň vítězů právě Daniel Ricciardo nebo mu bude dýchat na záda Hamilton s Vettelem či Räikkönenem? Necháme se překvapit. Z první řady vedle něj odstartuje hlavní závod Grand Prix 2018 Sebastian Vettel. Druhá řada patří Hamiltonovi z Mercedesu a Räikkönenovi.

„Věděl jsem, že první kolo bylo velmi dobré a cítil jsem, že to bude stačit. V kvalifikaci nemáme tolik výkonu, ale stále jsme ho tu měli dostatek na to, aby to vyšlo, takže je to dobré.“ Dodal Ricciardo.

„Dnes to bylo dobré a dal jsem do toho všechno, ale na Daniela jsem dneska neměl. Red Bull byl k nedostižení, především v posledním sektoru okruhu,“ zhodnotil svůj dnešní výkon Hamilton. Před závodem v Monaku řekl: „Mým cílem je vyměnit si místo s Ricciardem a vyhrát.“ Jeho dravost bude určitě na závodě znát.