Top hledané
Výsledky (0)
Itálie vždy byla líhní velkých talentů. A to jak ve výtvarném umění, tak v designu, automobilovém průmyslu i módním návrhářství. Edoardo Tresoldi je jméno, které je v poslední době skloňováno velmi často. V Itálii se opět zrodil geniální umělec. A ovlivňuje celý svět!

Edoardo Tresoldi fascinuje svět svým transparentním uměním!

Eva Ledecká
09. března 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Transparentní umění: to je to, čím se Edoardo Tresoldi zabývá. Specifické luxusní instalace z drátěného pletiva jsou často součástí audivizuálního představení. Dokonale vykreslují dialog mezi uměním a světem. Moderním prostorům dává historický podtext, minulosti vdechne ducha současnosti, na jedinečných místech dokáže bravurně podtrhnout genius loci.  

Luxusní prostor v Abú Dhabí a historický „obchoďák“

Archetype v Abú Dhabí představuje Tresoldiho veledílo, které vzniklo při příležitosti konání významné královské události. Luxusní zahrada, která společně s architekturou tančí v nekonečném spojení a kontrastech, vznikla ve spolupráci se studiem Designlab Experience.

Dílo Aura bylo pro změnu instalováno v obchodním domě Le Bon Marché Rive Gauche v Paříži. Moderní nákupní centrum tak dostalo historický nádech.

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5

Genialita umělce se začala projevovat už v jeho 9 letech

Edoardo Tresoldi se narodil v roce 1987. Jeho mládí je spjato s Milánem, kde už od svých 9 let experimentoval s různými uměleckými styly pod vedením malíře Maria Straforiniho. V roce 2009 se odstěhoval do Říma. Kino, hudba, scénografie i sochařství – to vše se stalo platformou pro jeho další umělecké experimentování.

Kouzla z drátěným pletivem obdivuje i francouzský ministr kultury

Do podvědomí veřejnosti se dostal v roce 2013, kdy začal svá díla předvádět ve veřejném prostoru. V roce 2016 společně s italským ministrem kultury provedl luxusní drátěnou obnovu italské basiliky Siponto, což představuje unikátní propojenost současného umění a architektury. V roce 2017 byl zařazen mezi 30 nejvlivnějších umělců světa mladších 30 let.

Pohled na jeho další dočasné i stálé luxusní instalace přinášíme v galerii níže.  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze