Top hledané
Výsledky (0)
Kolekce o kráse, ženskosti a bezchybném vysokém krejčovství.

Šlápne někdy vedle? Elie Saab novou Haute Couture opět vyráží dech!

Martina Šmalclová
02. února 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

„Chtěl jsem oslavit kouzlo ženskosti“

Jak Elie Saab slíbil, tak také splnil. Libanonský návrhář okouzlil v Paříži všechny přítomné svými luxusními šaty posetými zářivými krystaly, zlatými kovovými pásky zvýrazňujícími štíhlé siluety, šik kostýmy, dokonalou hrou materiálů a pompézními prvky v podobě volánů a peří. O absolutním vítězi pařížského týdne módy máme jasno!

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Inspirují se i jiní? Měli by!

Elie Saab při své tvorbě zaujímá postoj, který by prospěl nejednomu světovému návrháři.

„Na ženskost nahlížím s maximálním respektem.“ Elie Saab

Tato skutečnost je z jeho modelů cítit na první pohled a je obrovská škoda, že jen minimum designérů kráčí v jeho stopách. Extravagantní kolekcí je dnes každá druhá, ale objevit nějakou v duchu tradiční ženskosti a elegance? To je skoro stejně nemožné, jako najít jehlu v kupce sena nebo spořádat dvacet dortů denně a oblékat velikost nula!

Byt k pronámu Staré město 192m
Byt k pronámu Staré město 192m, Praha 1

Elie Saab vykouzlil mořské panny

Kolekci Haute Couture Spring 2019 vévodí dechberoucí róby v odstínech v luxusní zlaté a stříbrné, mořské modré, růžové, červené a něžné bílé. Minimalističtější modely, kterých v kolekci skutečně moc nenajdete, zásadně zdobí některý výraznější prvek – nejčastěji vysoký rozparek, hluboký výstřih nebo výrazná spona. Ve většině modelů však působí modelky designéra Elie Saab jako krásné mořské panny oděné do metalických barev a vysokého lesku.

Tip Luxury Prague Life: Body pro odvážné

Jaký model nás svou nápaditostí tentokrát nejvíce zaujal? Odvážné třpytivé body, které designér doplnil během luxusní módní show o dlouhou vlečku nebo stylový kabát. I když si tento kousek s jistotou pořídí jen pár nejodvážnějších, v kolekci má své nezastupitelné místo!

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Absolutním vrcholem pařížského Fashion Weeku je bezpochyby přehlídka kolekce Elie Saab Haute Couture.

Tady jde totiž o dokonalé pochopení ženy jako takové. Žádné úlety, provokace nebo horor. Tady konečně někdo pochopil, co dělá ženu krásnou. Hurá!!!

Pro mě úplně nejkrásnější róba je ta, kde se svěží tyrkysová proměňuje v lila a následně se ztrácí v nekončící champagne sukni. Hluboký véčkový výstřih, perfektně ladící moderní pásek doplněný o vkusný polodrahokam, a to celé nenápadně vylepšené o praktické kapsičky po stranách. Na takovou róbu vážně nelze zapomenout a věřím tomu, že svojí krásou uchvátí snad úplně každého. Ideální příležitost kam si ji vzít? Z mého pohledu jde o tak výjimečnou záležitost, že bych to viděla od vlastní svatby až po udílení Oscarů.

Co mě v kolekci překvapilo, jsou široké kalhotové overaly. U Eliho Saaba jsem totiž v Haute Couture spíše zvykla na honosné róby, takže tyto kousky vnímám jako velmi osvěžující překvapení. Můj druhý favorit je tedy smetanový overal doplněný o klasický kabát s tyrkysovo-zlatými aplikacemi. Připomíná mi to business šatník Samanthy Jones ve filmu “Sex ve městě”. Panečku v tomto si tak vyjít na obchodní jednání uprostřed květnového sluncem zalitého dne… Ať budete mít jakýkoliv záměr, věřím tomu, že všechny návrhy jsou již předem přijaty!

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Elie Saab
OBSESSION Multibrand Store Široká 37/7, 110 00 Josefov, Česko
+420 224 817 318