Top hledané
Výsledky (0)
Castingy v Česku skončily, šňůra pokračuje u sousedů

Schwarzkopf Elite Model Look: Kdo má šanci na úspěch?

Karolína Lišková
13. května 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Linda Vojtová

Nejprestižnější soutěž krásy Schwarzkopf Elite Model Look probíhá v České republice a na Slovensku už od roku 1991. Každoročně se zaznamenává nárůst zájmu mladých dívek i chlapců o to zazářit na světových molech v luxusním oblečení věhlasných návrhářů, jako se to povedlo Lindě Vojtové (2000) nebo Denise Dvořákové (2006).

Od minulého roku byl zaznamenán nárůst 22 %, býval maximálně sedmiprocentní. Podle ředitele agentury Saši Jányho (rozhovor ZDE) jsou dívky na soutěž mnohem více připravenější i díky sociálním sítím.

Menší město, větší výběr

Proběhlo 15 castingů ve 14 českých městech. „Viděli jsme 1860 účastníků a přes online přihlášky dalších 600. Externí vyhledávači talentů najdou přibližně 400 lidí,“ spočítal Jány a dodal, že ve velkých městech, kam přijde hodně uchazečů, se paradoxně vybere méně talentů.

Všichni absolvují vstupní pohovor se zástupci agentury. Na místě jsou odborníci, kteří radí, jak se o vlasy starat a ukazují, jak lehce a rychle upravit vlasy pro každou i luxusní příležitost.

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Míry 90-60-90 už neplatí!

„Každý rok je co objevovat, v tom letošním jsme našli mnoho zajímavých tváří,“ raduje se Jány.

„Aby se mohla dívka zúčastnit, musí mít alespoň 13 let. Aby byla dostatečně mentálně připravená, potřebujeme většinou minimálně rok příprav. Výška musí být 170 cm,“ vysvětlil Jány.

Do národního finále se dostanou jen ty dívky, které mají aplespoň 16 let. Aby mohly pracovat v Miláně, Paříži nebo Londýně, musí měřit minimálně 174 cm.

Chlapci musí mít alespoň 16 let a dosahovat výšky 183 cm.

„Hledáme přirozeně štíhlé, fotogenické, typologicky zajímavé lidi. Modeling nepředepisuje míry. Jediný požadavek je, aby modelky, které chtějí chodit prestižní módní přehlídky, neměly víc jak 90 cm přes boky,“ upozorňuje šéf modelingové agentury.

Finálový večer proběhne tradičně na konci srpna v luxusním Španělském sále Pražského hradu.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze