Top hledané
Výsledky (0)
Zatímco drtivá většina rekreantů upřednostňuje trávení slunečných dnů na běžné pláži, stále více lidí se přiklání i k relaxaci na nudistických plážích. Svobodě, která je pro nudismus charakteristická, však předchází několik striktních pravidel.

Etiketa na nudistické pláži: proč se raději neohýbat a jak by měl muž řešit spontánní a viditelné „vzrušení“

Kristina Valachyová
18. srpna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
12 minut
Nudistická pláž

Nudistická pláž je místem, kde mohou být návštěvníci legálně nazí. Koupání bez plavek je častým projevem nahoty na veřejnosti. Nudistické pláže nabyly popularity v 50. letech 20. století na území Francie. Mezi ty nejznámější patří Cap d'Agde. Neměly by však být zaměňovány s plážemi nahoře bez, kde je povoleno obnažení od pasu nahoru, avšak genitálie musí být zahaleny.

Nudapláže i nudistická střediska můžete nalézt po celém světě. Tyto zdánlivě uvolněné komunity však mají svoji pevnou etiketu. Dodržování pravidel se očekává od každého a jejich neznalost neomlouvá. Měli byste o nich vědět, protože tato pravidla jsou v první řadě o respektu. Nudisté se v mnoha státech stále setkávají s nepochopením. Pojem „nudapláž“ vyvolává na Slovensku vlnu diskusí i ve 21. století. I když jsou nudistické pláže jen na vyhrazených místech a musí se na nich dodržovat určitá pravidla, někteří lidé stále považují jejich návštěvníky za exhibicionisty. Pokud si však myslíte, že nudisté chodí na tyto pláže „stalkovat“ nebo očumovat nahé lidi, není tomu tak.

Nudismus

Nudismus či naturismus je hnutí nebo směr, který praktikuje a propaguje nahotu na vyhrazených veřejných místech (zejména nudistické pláže, pláže, bazény) nebo v soukromí. Zastánci nudismu jej považují za filozofii, která zdůrazňuje návrat k přírodě, kvůli čemuž nepoužívají oděv, nebo nahotu považují za projev svobody člověka. Důvodem nudismu mohou být i zdravotní problémy. Nejčastěji je spojován s plaváním nebo opalováním, nudisté však často praktikují i turistiku, jízdu na koni nebo na kole.

Novodobá historie nudismu má svůj původ v Německu začátku 20. století. V roce 1903 byl poblíž Hamburku otevřen Freilichtpark, první známý nudistický klub. K popularitě nudismu přispěly i knihy Heinricha Pudora – Kult nahoty a Heinricha Ungewittera – Nahota.

V minulosti byl naturismus považován za extrémní tabu. Mnozí jej považovali za projev sexuální deviace a pornografie. Není divu, že byl zakázán. Ale jako u mnoha nepochopených a nepodporovaných praktik, čím více popularita naturismu rostla, tím více ubývalo mylných představ. Společnost se obecně stala méně konzervativní, takže i vnímání nahých pláží a dovolených pro nudisty se změnilo.

Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha
Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha, Praha 1

Dnes jsou nudistické pláže často zahrnuty v nabídce cestovních kanceláří a existuje několik zemí, které z těchto míst učinily legální destinace.

Za rostoucí popularitou nudistických pláží stojí objevování výhod naturismu, ale také chuť experimentovat

Zeptáte-li se nudisty, proč to dělá, velmi pravděpodobně vám odpoví, že jeho způsob života vede k harmonii s přírodou. A kolektivní nahota je v případě takového životního stylu jeho běžnou součástí.

Dalším častým argumentem jsou výhody, které nudismus přináší. Pokud vylezete z vody na „normální“ pláži, mokré plavky vám mohou způsobit celou řadu zdravotních problémů – od nachlazení až po zánět močového měchýře.

To, co všude jinde bývá běžné, na nudistické pláži neplatí

Nahota je zde přirozeným jevem a spíše než absencí oblečení byste na sebe poutali pozornost v plavkách. Před vstupem na pláž se ujistěte, zda je pohyb bez oblečení povolen i v jejím bezprostředním okolí. Pokud ano, bermudy či šortky nechte v autě a pocit svobody si můžete užívat už od parkoviště. Existují nudapláže, kde se nazí můžete i občerstvit nebo najíst, jinde si vystačíte s delším tričkem.

Zatímco jednotlivé resorty a střediska mají své vlastní pokyny, vždy a všude platí tato zásadní pravidla

Ciťte se pohodlně ve své vlastní kůži. Na nudismus je třeba jít pomalu a je třeba si v něm vybudovat sebedůvěru, pokud máte obavy z nahého těla na veřejnosti. Nejprve si můžete vyzkoušet být nazí doma, později třeba na zahradě.

Ujistěte se, že pláž, na které se nacházíte, je určitě nudistická

Každá pláž má pravidla. To platí i o nudaplážích. U vstupu na oficiální nudapláže se většinou nachází tabulka s pravidly, která na pláži platí. Některé nudapláže jsou tzv. „clothing optional“, což znamená, že nemusíte být na pláži nazí a plavky jsou povoleny. Čtěte pravidla pečlivě a doporučujeme vám taková pravidla dodržovat. V zahraničí bývají pravidla v místním jazyce, ale i anglicky. Znalost jazyka, případně slovník jistě přijde vhod. Mějte také na paměti, že all inclusive resorty se soukromými plážemi mohou mít odlišná pravidla než veřejná prostranství.

Nudistické pláže bývají zřetelně označeny, takže než se začnete svlékat, nejprve se ujistěte, že na jedné z nich skutečně jste. FKK je zkratka německého slova Freikörperkultur - kultura svobodného těla, která označuje zařízení a pláže pro vyznavače naturismu a nudismu.

Přirozeně, zjevným znakem toho, že jste na nudistické pláži, je přítomnost jiných nahých lidí.

Ručník mějte vždy po ruce

Písek v kombinaci s holým zadkem a holými genitáliemi může zadělat na spoustu zdravotních problémů. Ručník můžete použít jako podsedák a jako ochranu před rozpáleným pískem, ale poslouží i jako stínidlo. Za stejným účelem si do plážové tašky můžete přibalit i šátek, kšiltovku nebo slaměný klobouk. Přípustné jsou i pantofle, které vás ochrání před horkým pískem, ale také před ostrými kameny a drobnými živočichy ve vodě.

Dodržujte diskrétní zóny

Pokud jste na nudapláž zavítali poprvé, chovejte se přirozeně a dodržujte intimní zóny stejně jako na jiné pláži nebo koupališti. V procesu sbližování se s ostatními buďte zdrženliví a pokud druhá strana nejeví zájem, respektujte to.

Pozor na to, co říkáte!

Pokud jste sebevědomá duše, nezapomeňte, že to, co říkáte ostatním, zejména na nudapláži, může být nevhodné. Takže žádné chození za lidmi a komentování toho, jak dobře vypadá jejich nahé tělo – mohlo by jim to připadat, přiznejme si, trochu zvláštní.

Žádné očumování a nevhodné pohledy

Nemusíte stydlivě odvracet zrak, ale respektujte komfort ostatních. V zásadě se od vás očekává chování jako na běžných plážích s plavkami. Také byste si neměli myslet, že k tomu, abyste mohli být nudistou či nudistkou, musíte mít dokonalé tělo nebo vypadat super sexy. Nudisté mají těla všech tvarů a velikostí. Pokud očekáváte dokonalé nahé krásky či dokonalé nahé krasavce, pravděpodobně budete zklamáni. Na nudapláži jsou většinou zástupci starších ročníků, i když výjimky se určitě najdou. Málokdo však jde na nudapláž pozorovat ostatní a pravidelní návštěvníci nahotu příliš neřeší.

Ohýbání se? Raději ne!

Pokud vám spadne nějaká věc na zem, vždy je vhodnější dřepnout si než se pro ni ohýbat. Takový pohled totiž nemusí být okolním lidem příjemný.

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

Fotoaparát je tabu

Odhalení těla na nudapláži automaticky neznamená odhalení se celému světu. Snad nejhlavnější zásadní pobytu na nudapláži je respektování soukromí jiných návštěvníků a fotografování cizích osob toto pravidlo porušuje na celé čáře. Nikdo z nich si určitě nepřeje být součástí vašeho vzpomínkového alba, kdy si na některé fotce například můžete zvětšit detail jeho přirození. Fotoaparát proto nechte klidně odpočívat v hotelovém pokoji, s největší pravděpodobností by zvuk jeho cvakání přivodil vyčítavé pohledy okolí a zbytečné problémy.

Je to nudistická pláž, ne hotelový pokoj!

Stejně jako jakákoli jiná pláž, ani nudapláž není vhodným místem pro projevy vášně. Mnoho lidí si myslí, že si na nudapláži mohou dovolit být uvolněnější v každém směru. Přehnané projevy náklonnosti ve skutečnosti nudisty urážejí. Znaky zamilovanosti si proto nechte na chvíle, kdy budete se svým partnerem o samotě. Samozřejmě, že letmé polibky nebo držení za ruce jsou považovány za společensky přípustné.

Vůbec není tolerováno zjevné sexuální chování! Nudapláž je o relaxu a uvolnění s pocitem návratu nebo přiblížení se přírodě. Jednoduše o užívání si pocitu volnosti bez omezování plavkami nebo jiným oblečením.

Běhání

Běhání na nudapláži nedoporučujeme jak mužům, tak ani ženám. Chození však není problém. Jen si je třeba dát pozor na to, kde nudapláž končí, neboť vaše procházka tak, jak vás Bůh stvořil, může skončit pořádnou ostudou. Také restaurace u pláže nemusí sloužit jen pro návštěvníky nudapláže, nemusí se nacházet na jejím území a můžete zůstat nemile překvapeni. Plavky proto mějte vždy pro jistotu nachystány v záloze.

Vězte, že nudismus vám může pomoci přiblížit se k přírodě

Existuje důvod, proč se někteří nudisté raději nazývají naturisty.

Výzkumy ukazují, že lidé, kteří mají rádi naturismus nebo nahé opalování, mají lepší vztah ke svému tělu, mají tendenci netrápit se menšími či většími fyzickými nedostatky, které všichni máme, a obecně mají vyšší sebevědomí.

Nudismus je především o návratu k přirozenému stavu a o souladu s přírodou. Pokud jste nazí, když jste na pláži, v lese nebo v přírodním prostředí, může vám to pomoci užít si přírodu na zcela nové úrovni. Jednou z nejvíce osvobozujících součástí nudismu může být pocit vln nebo slunečních paprsků na vašem nahém těle.

Slunce je ošidné a některé části těla dostávají v běžném životě méně slunečního záření

Při odhalení se na nudapláži hrozí mnohem vyšší riziko spálení pokožky. Proto se dobře vybavte kvalitním opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem. Ve vodě, v písku a ve vzduchu také žijí bytosti, které čekají jen na to, aby si pochutnaly na vaší krvi. Nastříkejte se předtím, než se svléknete, jinak se tato drobná stvoření mohou dostat i na ta nejintimnější místa.

Několik nudapláží najdeme i v České republice. Návštěvníky z řad nudistů vítá například jezero Lhota poblíž Brandýsa nad Labem. Přehrada Hostivař na Praze 4 nabízí jednu z nejstarších a nejoblíbenějších nudistických pláží, kde se konají nejrůznější diskotéky a hudební vystoupení. Také u ostravských Antošovic leží několik zaplavených pískoven. Jednu z nich lemuje i pláž Pohoda, určená výhradně milovníkům nudismu a naturismu. Pláž Malá laguna obsahuje také několik restaurací. Brněnská přehrada, kterou najdete na řece Svratce, je dlouhá asi 10 km a místy až 800 m široká. Oblíbená nudistická pláž Osada je situována nedaleko turistické restaurace Princezna. Za nudismem v Brně nemusíte jen na Osadu. Koupaliště v Zábrdovicích se jako první rozhodlo vyčlenit pro nudisty speciální střechu s terasou, která je určena návštěvníkům od 18 let. Další nudapláže jsou u písníku Opaťák poblíž Hradce Králové, na Máchově jezeře u Doks, Jezeře Poděbrady, rybníku Velké Dářko na Žďársku, v Mělicích u Přelouče a Hlučínském jezeře v Ostravě.

Jak se podle etikety bere, když se někomu na nudapláži přihodí erekce?

Nudisté jsou často tolerantní a mírumilovní lidé. Tak jako i v běžném životě, i na nudapláži se můžete vzrušit. Vzrušení na nudapláži přichází mnohem snáze a často nečekaně. To platí zejména pro nepříliš časté návštěvníky.

Když za běžných okolností vidíte nahou ženu, možná si pomyslíte, že je více méně svolná k sexu. Tady na to zapomeňte. Na nudapláži jistě potkáte dostatek žen, které mají k erotice kladný postoj a také by se daly k lecčemu přemluvit, rozhodně to však není každá a rozhodně by to nemusela chtít dělat zrovna s vámi. Některé zkrátka jen uznávají kult svobody, ke kterému ne vždycky patří volný sex.

Přijít na skutečnou nudapláž znamená do značné míry vystřízlivět. Je to jako listovat porno časopisem a poté se podívat na spolužačky. Nudapláž, to není nahý Baywatch v přímém přenosu. Obvykle se více podobá přehlídce starožitností, které už dávno vyšly z módy.

Kam schovat erekci?

Po nudapláži chodíte bez plavek i bez ručníku na přirození. Klidně může nastat situace, kdy jste našli jehlu v kupce sena a krásnou nahou dračici, která ještě navíc odhalí své intimní partie tak, abyste vše pěkně viděli. Váš nástroj jednoduše začne pracovat.

Je poněkud nevkusné chodit po pláži se ztopořeným penisem. Proto se velmi rychle, avšak co nejnenápadněji přesuňte do vody, kde schováte jakékoli náznaky vzrušení a nebude poznat, zda máte erekci, anebo jste jen trošku více obdařen než ti na břehu.

A ještě dobrá rada nad zlato. Nezapomeňte si penis pořádně natřít opalovacím krémem. Tato část těla bývá sluncem prakticky nedotčená a kůži na intimních partiích si proto téměř okamžitě spálíte. Není to nic příjemného, když konečně sbalíte ženu pozitivně naladěnou na sex s vámi, ale vy byste nejraději strčili své nádobíčko do studeného tvarohu.

Hnutí adamitů

Nejedno náboženské hnutí mělo poměrně kritický názor na tradiční křesťanské pojetí morálky. To se samozřejmě církvi nelíbilo, často taková hnutí označila za kacířská a jejich přívržence trestala krutými způsoby. K těm nejradikálnějším skupinám patřili adamité. Vyznávali posvátný nudismus, manželství pro ně bylo nepřijatelné, zato orgie jim nevadily. Jeden z nejznámějších biblických příběhů říká, že prvními lidmi v ráji byli Adam a Eva. Jediné, co nesměli udělat, bylo utrhnout zakázané ovoce ze stromu poznání. Adam a Eva však tomuto pokušení nedokázali odolat. Jak píše portál Fantastic Facts, právě tento příběh inspiroval vznik několika náboženských hnutí. Jedním z nich bylo i hnutí adamitů, kteří žili bez zákonů, skutky pro ně nebyly dobré, ale ani špatné a pokud chtěli žít bez hříchu, zbavili se svého oblečení.

Poměrně výrazná byla tato skupina například v období kolem roku 1415, kdy byl popraven Jan Hus. V té době vzniklo několik skupin, které odmítaly autoritu křesťanské církve. Víra adamitů se zakládala na myšlence, že Adam byl ve skutečnosti nevinný, a to navzdory tomu, že udělal to jediné, co mu Bůh zakázal. Cílem adamitů je navrátit se k tzv. původnímu stavu nevinnosti, a to skutečně neobvyklými způsoby.

Vyznávali posvátný nudismus, manželství bylo hříchem

Adamité chodili nazí bez ohledu na to, jestli byla zima nebo léto, vyznávali tzv. „posvátný nudismus“. Podle portálu Grunge tomu tak bylo proto, že i Adam chodil bez jakéhokoli oblečení. Nahota tedy pro ně byla symbolem nevinnosti, oblečení prý podle nich lidé začali nosit proto, aby zakryli hříchy svých rodičů. Kromě toho věřili ve svobodnou a nevázanou lásku. Součástí jejich vyznání měly být i orgie. Jednoduše, na monogamii se důraz nekladl.

Pokud v důsledku nevázané lásky žena otěhotněla, říkalo se, že dítě bylo „počato z Ducha svatého“, informuje portál The Medievalists.

Samozřejmě i adamité měli v čele „stařešinu“, na kterého se v případě potřeby obraceli. Říkali mu Adam a právě jeho museli žádat o svolení v případě, že si chtěli užít s milenkou nebo s milencem. Adam jim dal své požehnání a poslal je milovat se a množit se. Manželství bylo pro adamity nepřijatelnou myšlenkou, kterou opovrhovali. Něco jako manželství podle nich do ráje prostě nepatřilo.

Nikoho asi nepřekvapí, že se lidé často na adamity dívali skrz prsty a s nepochopením. Nejednou se o nich mluvilo jako o bláznech, kteří nemají nic lepšího na práci, než pobíhat po lese nazí. Jsou tak šílení, že jak muži, tak ženy shazují své oblečení a toulají se po lesích a po horách.

Nudapláž není pro každého a pokud vám je pobyt na ní nepříjemný kvůli tomu, že se stydíte, raději přejděte do plavkové sekce, než se opalovat s pocitem, že se na vás všichni dívají. Na nudapláži se však můžete cítit naprosto svobodně, i když máte nějaké to kilo navíc.

 

ZDROJ: Idem.sk, Vedelisteze.sk, Prehledne24.cz, Pluska.sk, Frommers.com, Nomadsworld.com, Somersetlive.co.uk, Apairoftravelpants.com, autorské dílo

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze