Top hledané
Výsledky (0)
S luxusní kolekcí Etro SS19 léto nekončí, ale začíná!

Etro SS19: Ve znamení surfu, bikin a stylových pletenin

Martina Šmalclová
27. září 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Speciální rubrika
Etro SS19

Méně formalit, více hravosti

Optimistická kolekce plná sexy bikin, slunečních brýlí, stylových klobouků, surfů a skatů umístěných v podpaží, ale i trendy pletenin. Takový pohled na to, co se bude na jaře a v létě 2019 nosit, nabídla světu na Milan Fashion Week italská značka Etro. Od minulé sezóny bohémských mini a maxi šatů a elegantních kostýmů se vydala méně formální cestou a ukázala více hravé dravosti.

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Tohle je trend příští sezóny!

Bez tradičního paisley vzoru, který má nejčastěji podobu drobných květinových motivů, si luxusní značku Etro už ani nedokážeme představit. Možná právě proto jej kreativní ředitelka dámských kolekcí, Veronica Etro, pravidelně aplikuje takřka na všechny kousky šatníku. Nově se objevuje také na šátcích do vlasů. Tenhle kousek propůjčuje luxusní kolekci smyslný indický look a aspiruje na to, stát trendem příští sezóny!

Už jste „oblékli“ gobelín?

Designérka představila v Miláně i luxusní gobelín, který se na mole objevil přehozený například přes bohémské mini a maxi šaty nebo kostýmy. I tady platí méně formalit, více hravosti. Svým provedením totiž kostýmy evokují spíše luxusní pyžama než elegantní kousky vhodné třeba na jednání.

Pronájem luxusní vily, Říčany – 253
Pronájem luxusní vily, Říčany – 253, Okolí Prahy

Inspiraci našla na Havaji, v Pacifiku i Kalifornii

Plážové kousky, kterých je v SS19 víc než dost, navozují příjemný dojem, že léto nekončí. Nutí vás k úsměvu na rtech a popřemýšlet nad tím, jestli zrovna teď není správný čas, vyrazit někam za teplem. Právě prosluněná a surfařská Kalifornie, Pacifik nebo Havaj se totiž Veronice Etro staly inspiraci.

Japonská kaligrafie ji učarovala

A pokud byste toho slunce měli už dost, z dovolenkové euforie vás pro změnu vyvedou šik pletené barety, které připomínají styl elegantních Francouzek nebo teplé svetry zdobené japonskou kaligrafií – ano, i daleké Japonské se stalo Veronice Etro při tvorbě SS19 předlohou. Tohle cestování s Etro se nám zamlouvá! 

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Kdekoliv se objeví bohémsky pojatá přehlídka, tak je to skoro určitě značka Etro.

Ani u kolekce SS19 tomu není jinak a snad žádného příznivce této značky nezklame i přesto, že jde leckdy o pěknou divočinu!

Někdy, když lidem řeknu, že ve mě dřímá divoká duše indiánky, nevěří mi. Jak se může vlastně smíchat konzervatismus s nějakou “divokostí”. Já říkám, proč ne. Člověk je zkrátka originál a čím víc poloh se v něm najde, tím je zajímavější. A přesně tohle by vystihovala má volba šatů z nejnovější kolekce Etro. Jsou to ramínkové šaty až na zem s véčkovým výstřihem empírového střihu. To celé je ještě navíc doplněné o dlouhý kabát, který by lajk přirovnal k prošívané dece z různých cárů látky. Z mého pohledu jde ale o dokonale vyvážený model, který bych ještě doplnila o pár pírek do vlasů a cítila bych se jako bohyně!

Pak ale nastala i chvíle mírného zklamání v podobě lososového obleku z plátna. Je to nejen fádní ale navíc tak krychlovité, že by to nemohlo snad vůbec nikomu lichotit.

TRHÁK  a PROPADÁK Ornelly z této kolekce najdete na začátku galerie pod článkem. 

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze