Top hledané
Výsledky (0)
Kouzelná uvolněná atmosféra, svařené víno, vánoční pokrmy, tradiční řemesla a originální předměty. Užijte si ten luxus a vyrazte za adventem do víru vánočních evropských trhů.

Evropské vánoční trhy 2016

Eva Ledecká
01. prosince 2016
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Milán, vánoční trhy

A kam se vydat? Trhy v Drážďanech jsou každoroční klasikou, kterou tentokrát obohatíme možná o pro vás nevšední lokace.

Kodaň, Dánsko

Tradičně o Vánocích oživne nejstarší evropský zábavní park Tivoli v Kodani, kde velké jezero slouží jako luxusní kluziště, ve vzduchu voní svařené víno smíchané s likérem a kořením (gløgg) a dárky nosí Santa Clus. V plném provozu je už od 19. listopadu a nakoupit zde můžete kromě jiných věcí tradiční porcelán nebo dřevěné panenky. Nezapomeňte se svézt na kolotoči, horské dráze nebo ruském kole.

Budapešť, Maďarsko

Spojte návštěvu luxusních lázní s procházkou po vánočním trhu Vörösmart, který patří mezi nejstarší a mezinárodně uznávané. Setkat se zde můžete kromě jiného s lidovou tvorbou a kulturním programem. Otevírání okénka adventního kalendáře probíhá v podobě světelné show na budově Gerbeaud. Pochutnat si můžete na luxusním dortu flódni s ořechy, mákem a švestkami. Vezmete-li s sebou své potomky, nezapomeňte jim zabalit brusle. Budapešť se v zimě promění v jedno z největších městských kluzišť. Trhy v Budapešti již začaly a potrvají až do 6. ledna.

Byt s výhledem na Pražský hrad 512m
Byt s výhledem na Pražský hrad 512m, Praha 1

Tallin, Estonsko

Překrásné trhy obklopeny středověkou atmosférou Tallinského náměstí, přináší luxusní vánoční atmosféru. Dokonce se tvrdí, že zde stál první vánoční strom na světě, k čemuž mělo dojít už v roce 1441. V Tallinu máte velkou pravděpodobnost, že opravdu zažijete Vánoce na sněhu. Není proto s podivem, že takové luxusní prostředí vábí zamilované páry na romantické procházky. Nakupte teplé pletené oblečení a navštivte butiky a galerie, které nabízí netradiční produkty ojedinělých designů. Trhy tradičně trvají do prvního týdne v lednu.

Milán, Itálie

Zažijte luxus výběru z více než 3 000 expozic ze 130 zemí světa. Každoročně se v milánském Fieramilanu koná Vánoční trh řemesel, který láká své návštěvníky na nákup originálních a luxusních vánočních dárků od výrobců z celého světa. Nenechte si ujít i místní pestrou nabídku jídel a pití – od italské kávy po karibské drinky a od italských špaget po indické speciality. V Milánu zkrátka, ať prahnete po čemkoliv, vždycky něco seženete.

Praha, Česká republika

Jak budou adventní trhy probíhat u nás? Tradičně největší budou na Staroměstském a Václavském náměstí a nebude chybět čím dál tím oblíbenější trh na Náměstí Míru. Adventní domky s vánoční atmosférou budou nabízet svařené víno, pivo, dobré jídlo a spoustu vánoční inspirace.

Trhy budou probíhat od 26. 11. do 1. 1. 2017.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tivoli
Tivoli A/S Vesterbrogade 3 1630 København V Denmark
+45 33151001