Top hledané
Výsledky (0)

5 nejprodávanějších alb historie a TOP 5 roku 2018

Jana Fikotová
28. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Michael Jackson

Nej, nej a nej, tak by se dala popsat celá řada alb, která již několik let lámou rekordy v prodejích. První příčku si už od svého vydání nese album Michaela Jacksona Thriller.

Michael Jackson – Thriller (1982)

Na vrcholu pomyslného stupně vítězů není nikdo jiný než zesnulý král popu Michael Jackson. Díky jedinečnému stylu, vizáží a neuvěřitelnými pohyby si získal srdce miliónů fanoušků po celém světě, kteří ho milují i dlouho po jeho smrti. Svým nejprodávanějším albem Thriller, které vydal v roce 1982, dokázal překonat hranici 100 miliónů prodaných desek. Na této nahrávce najdou fanoušci snad nejznámější songy Michaela Jacksona – „Thriller“, „Beat It“ či „Bilie Jean“.

Pink Floyd – The Dark Side of the Moon (1973)

Anglická kapela Pink Floyd ani zdaleka netuší, že se jednou jejich deska stane druhou nejprodávanější na světě. Poukazuje na problémy současného světa, které se od roku 1973 příliš nezměnily. Prodalo se jí přibližně 50 miliónů a to i jistě díky singlům jako „Money“, „Time“ či „Us and Them“, které na albu najdete.

Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2
Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2, Praha 6

AC/DC – Back in Black (1980)

Kapela je založena již roku 1973, své debutové album vydává ale až o tři roky později. Dává mu název High Voltage. V roce 1980 vydají AC/DC album Back in Black, na kterém se nachází jedny z největších hitů skupiny. Nechybí song „Back in Black“, „Hell Bells“ nebo „You Shook Me All Night Long“. Album vyjadřuje smutek za zpěváka Bona Scotta, který tragicky zemřel v roce 1974. Oficiální důvod smrti? Otrava alkoholem. „Smutečního“ alba skupiny AC/DC se prodá téměř 50 miliónů kusů.

Whitney Houston – The Bodyguard (1992)

Díky filmu Osobní strážce uchvátil hlas Whitney Houston většinu fanoušků, kteří ji do té doby neznali. Soundtrack, kterého se prodalo přes 44 miliónů. Album obsahuje třináct filmových hitů především v podání Whitney Houston. Nechybí ani největší hit „I Will Always Love You“, dále také „Queen of the Night“ či „Jesus Loves Me“. Na albu se podíleli ale také další interpreti – například saxofonista Kenny G či jazzman Curtis Stigers. 

Meat Loaf – Bat Out of Hell (1977) 

Americký pop-rockový zpěvák a herec, se proslavil také svoji silnější postavou. Jeho nejprodávanější deska byla vydána roku 1977 pod názvem Bat Out of Hell. Této nahrávky, která obsahuje písně jako „Bat Out of Hell“, „Yout Took the Words Right Out of My Mouth“ či „Two Out of Three Ain’t Bad“, se prodalo neuvěřitelných 43 miliónů kusů. 

Zároveň přinášíme 5 nejlepších alb roku 2018

V top pětce najdete Arianu Grande a její album "Sweetener", kterou následuje Cardi B s albem "Invasion of Privacy", country-popová kolekce Golden Hour od Kacey Musgraves, Pusha T s albem "Daytona" nebo Janelle Monáe a její album "Dirty Computer".

Ariana Grande s albem Sweetener

Jak naznačuje obal alba, svět Ariana Grande byl obrácen vzhůru nohama po tragické události v roce 2017 během koncertního turné v Manchesteru. Album s překladem "Sladidlo" zachytilo velmi konkrétní čas v životě 25leté popové hvězdy. Album mělo během vydání po týdnu 126,7 miliony zvukových streamů.

Cardi B s albem Invasion of Privacy

Album "Invaze soukromí" zbořila hudební hranice a rozhodně ukázala, že rok 2018 byl jejím rokem. Po dubnovém vypustění ovládla letní žebříčky se singly jako "I Like It" a "Ring". Časopis TIME zařadil její album mezi nejlepší roku 2018.

Kacey Musgraves s albem Golden Hour

 

Kacey Musgrave své album "Zlatá hodina" vystřelila do vesmírné stratosféry a dokonale vložila do country prvky roku. Elektronická hudba v kombinaci se silným písničkářstvím, vynesla desku do dokonalosti.

Pusha T s albem Daytona

Na albu Daytona najdete sedm skladeb a dva hosty – Ricka Rosse a Kanyeho Westa. Druhý jmenovaný se postaral i o kompletní hudební zpracování, což je hned jasné během celého poslechu.

Janelle Monáe a Dirty Computer

Album Dirty Computer má napomoci cítit se svobodnější. O tom je celá její hudba, která má posilovat sebevědomí žen, oslavovat je. Každý by si měl uvědomit, že svůj příběh a svoje tělo má pod kontrolou jenom on sám. Videoklip k tracku Make Me Feel je oslavou předloni zesnulého Prince, kterého Monáe považuje za svého mentora.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze