Top hledané
Výsledky (0)
Umělecké dřevěné řezby mají na Novém Zélandu dlouholetou tradici. Neslouží pouze jako dekorace, ale původní obyvatelé, Maorové, si takto vytvářeli i kánoe zvané Waka, zbraně, rybářské náčiní a šperky. Přinášíme kus exotiky z druhého konce světa.

Exotické umění: luxusní řezby z Nového Zélandu

Eva Ledecká
28. ledna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Luxusní dřevěné řezby jsou mimo jiné také cestou připomínající historii a vyprávějící příběhy velkých maorských bojovníků z jejich bohaté mytologie.

Luxusní řezby se symbolikou

Dřevěné řezby jsou velkou součástí maorského života a umění jejich výroby se předává z generace na generaci. Podívejte se s námi na některé typické řezby, kterými si můžete vyzdobit svou zeď nebo interiér.

Většina motivů a tvarů je stylizováno do rybářského háku, čímž Maorové ukazují to, jak velký respekt chovají k oceánu a tvorům, kteří v něm žijí. Mnoho přívěšků, soch nebo luxusního umění na zeď má určitou symboliku. Je to například Matau, což je jeden z vůbec nejsilnějších symbolů na Novém Zélandu. Představuje prosperitu, hojnost a plodnost a najdete ho téměř v každé maorské domácnosti.

Luxusní byt Praha 2 - 133m
Luxusní byt Praha 2 - 133m, Praha 2

Symbol života: Koru

Hodně se používá také znak Koru, který představuje život a jé také symbolem celého Nového Zélandu. Má podobu zatočeného listu kapradí a na Novém Zélandu se s ním setkáte velice často a všude.

Často bývají řezby nebo luxusní přívěšky ozdobené jadeitem, což je tipický kámen používaný k výrobě šperků a doplňků na Novém Zélandu. Toužíte-li po exotickém doplňku a ručně vytvořeném luxusním designu z opačné strany světa, řezby z Nového Zélandu jsou to pravé, po čem byste se měli porozhlédnout.

Pokud plánujete návštěvu tohoto jedinečného ostrova (respektive dvou ostrovů), nechte si ve svém zavazadle místo. Bude se vám hodit.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Bone Art Place
60 Woolfield Road Papatoetoe Auckland 2025 New Zealand
+64 9 2785156