Top hledané
Výsledky (0)
Začínají vás Vánoce dohánět k šílenství? Pak vyrazte za exotikou, kde se vám tento pojem bude zdát rázem cizí.

Exotika na vlastní pěst! TOP 5 míst, odkud se vrátíte jako znovuzrození

Martina Šmalclová
07. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Záliv Lucky Bay

Luxusní dobrodružství

Redaktorka magazínu Luxury Prague Life si pro vás připravila seznam perfektních destinací, které vyzkoušela na vlastní pěst! Kam rozhodně jet, abyste se do Čech vrátili plní odpočinku, energie, s krásně opálenou pokožkou a s úsměvem na rtech? Do Portorika, Spojených arabských emirátů, na thajský Koh Kradan, do Singapuru nebo vzdálené Austrálie!

1) Západní Austrálie: Za růžovým jezerem a klokany

Chcete Vánocům utéct opravdu daleko? Odjeďte na druhou stranu zeměkoule a procestujte západní Austrálii, nudit se nebudete! Město Perth vám naskytne neuvěřitelnou podívanou a mix stylů. V jednu chvíli tu můžete narazit na mrakodrap a o pár kroků vedle na historický kostel. Západně od Perthu se nachází krásný ostrov Rottnest, kde narazíte na roztomilého klokana Quokka – nejšťastnější zvíře na světě. Jak Austrálii ideálně procestovat? Půjčte si vůz na kempování a navštivte národní parky. Naprostým unikátem je Cape Le Grand, kde v zálivu Lucky Bay narazíte na volně žijící a ochočené klokany.

Tip redaktorky:  Objednejte si let vrtulníkem nad národním parkem Cape Le Grand a růžovým jezerem Hillier za přibližně 300 AUD.

2) Singapur: Země netušených možností

Singapur je místem dokonalé čistoty. Pokud dostanete chuť na žvýkačku, máte smůlu – tu si tady zkrátka nekoupíte. Podobně jako je tomu ve Spojených arabských emirátech, i tady vás čeká luxus a butiky těch nejexkluzivnějších značek jako Louis Vuitton, Fendi, Gucci či Chanel. V Singapuru se dočkáte nízké kriminality a především slušnosti od druhých. Víte, jak tady probíhá nástup do metra? Hezky v řadě!

Tip redaktorky: Zavítejte na ostrov Sentosa, kde vás čeká relax a plno aktivit. Ostrov si můžete pořádně prohlédnout z lanovky z výšky a až se vám tento pohled omrzí, vyrazte do filmového zábavního parku s kulisami a atrakcemi Universal Studios Singapore.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

3) Thajsko: Božský ostrov Koh Kradan

Pokud si skutečně přejete ničím nerušený relax a odpočinek, zavítejte na malý ostrov Koh Kradan na jihu Thajska. Luxusní Koh Kradan má rozlohu pouhých 240 ha a nachází se poblíž známějších ostrovů Koh Lanta, Koh Muk, Koh Ngai či Koh Libong. Je to ostrov bez cest, vesnic, bankomatů, vymožeností… Tady vás zkrátka nebude rušit nic! Těšte se na krásné moře s ním spojený bohatý podmořský život, bílý písek, dřevěné houpačky a příjemné obyvatelé, kteří vám rádi vyjdou vstříc, kdykoliv to bude možné.

Tip redaktorky: Krátkým a dobrodružným tripem džunglí se vydejte na pláž Sunset Beach, kde můžete pozorovat nádherný západ slunce. A až vám po cestě zpátky vyhládne, zastavte se v některé z restaurací a objednejte si Som tam - pálivý salát z nezralé papáji, který je pro Thajsko typický. 

4) Portoriko: Temperament, dokonalá příroda a polévka ze šneka!

Patříte k milovníkům přírody a divokého temperamentu? Pak rozhodně musíte navštívit Portoriko. Žije zde velký počet Američanů, takže se domluvíte snadno nejen španělsky, ale právě anglicky. Navštívíte-li hlavní město San Juan, naskytne se vám pohled na krásnou část Old Town plnou barevných domů jako z pohádky. Dále zamiřte na ostrov Culebra a pláž Flamenco, která je vůbec jednou z nejkrásnějších pláží na světě. V Portoriku vás vedle krásné přírody čekají veselí obyvatelé, co milují zábavu a hříšně dobré koktejly.

Tip redaktorky: Chcete zkusit místní specialitu? Ochutnejte karibskou polévku caribbean conch soup, jejíž hlavní přísadou je vodní šnek!

5) Spojené arabské emiráty: Luxus, kam se podíváte

Spojené arabské emiráty jsou místem, kde o luxus zavadíte takřka všude. SAE patří rozhodně k nejvíce otevřeným a tolerantním muslimským zemím a tabu nejsou ani krátké šortky nebo šaty. Naším favoritem je Abu Dhabi, kde můžete obdivovat krásné mešity. V těchto prostorách ale samozřejmě platí se krátkých oděvů vyvarovat. 

Tip redaktorky: Pokud do Abu Dhabi zavítáte, doporučujeme navštívit nádherný privátní ostrov Zaya Nurai Island, kde vás čeká soukromí, střešní bazény a krásné pláže.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze