Top hledané
Výsledky (0)
Nová kolekce Vivienne Westwood FW 19/20 je stejně kontroverzní jako ona sama...

Extravagantní Vivienne Westwood: Takhle designérka řádila v Londýně!

Martina Šmalclová
26. února 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Našla by v kolekci svůj kousek i ikonická Carrie?

Když se řekne Vivienne Westwood, nejedné ženě vyvstanou na mysli luxusní šaty, které populární novinářka Carrie Bradshaw oblékla na svatbu s panem Božským. Pod značkou Vivienne Westwood se ale neukrývají jen pompézní šaty pro Carrie. Excentrická módní návrhářka to umí na poli módy pěkně rozjet a kdo ví, jestli by si z kolekce FW 19/20 Carrie vůbec něco vybrala...

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Móda a příroda ruku v ruce

Vivienne Westwood rozhodně není příroda a dopad módního průmyslu na ní lhostejný. Ekologicky smýšlející designérka používá módu jako prostředek aktivismu a snaží se stůj co stůj zesílit význam udržitelné módy. Důležitá není v jejích očích kvantita, nýbrž kvalita a poukázat se na to snaží těmi nejdivočejšími způsoby. Klíčové je přeci co? Zaujmout, a to se designérce víc než daří! 

Od graffitů po tartan

Kolekce FW 19/20 je bohatá na výrazné a geometrické prvky. Nechybí v ní divoké graffiti, které hrají celou škálou barev, elegantní proužky, drobné kostky nebo tradiční tartan. Experimentování se Vivienne Westwood nebála ani v otázce materiálů.

Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -
Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -, Okolí Prahy

Lesklé hedvábí a vlna? Proč ne! 

Broskvové společenské šaty z lesklého hedvábí, které jsou samy o sobě vydařeným počinem, neváhala designérka doplnit o šedé pletené návleky na ruce! Vedle tohoto luxusního kousku se v kolekci objevily modely z tradiční bavlny, nesmrtelného denimu, elegantního tvídu nebo luxusního sametu.

Čtení mezi řádky

Podzimní kolekce Vivienne Westwood FW 19/20 má v sobě zakódovanou celou řadu očividných i maximálně skrytých významů. Najdete je všechny? 

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Ach ta Vivienne Westwood. Nová kolekce opět přináší mnoho otazníků.

Co tím chtěl básník přesně říci? A máme tohle vůbec zapotřebí? Tím mám na mysli být svědky toho, jak Vivienne doteď přesně sama neví, zda je víc underground a nebo hippie...

Šedé tepláky s obřím svetrem ke kolenům, které “zdobí” graffiti… Vážně otřesné a z mého pohledu absolutně nulový přínos módnímu průmyslu. To i náš malíř pokojů měl líp ocákaný komplet! A ještě jsme mu za to zaplatili!

Ale teď pozor! Objevila jsem jeden model, který se mi skutečně líbí. A tím jsou večerní korzetové šaty broskvové barvy s průhlednými sandály na podpatku co vynesla ta šedivovlasá stařenka ke konci (ty cementově šedé napleteniny na předloktí mažu z paměti). Svěží, ženské a sexy… To Vivienne musela být tehdy při návrhu hodně mimo, když je to tak krásné.

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze