Facebook vystrkuje drápy: WhatsApp ztratil statisíce uživatelů, od soboty má nová pravidla

Snowden, Dorsey i Musk: Signal zaznamenal nárůst uživatelů o 4200 procent
17. května 2021
 
Hlavní stránka Nové články

V sobotu začala platit nová pravidla populární komunikační aplikace WhatsApp, jež je dceřinou firmou Facebooku. Ten v současnosti využívají asi dvě miliardy lidí, tedy čtvrtina planety! Pravidla byla avizována již několik měsíců a spousta znechucených lidí tak z WhatsAppu odešla a zaregistrovala se nejčastěji na Signalu nebo jemu podobných platformách, jako jsou Telegram či iMessage. Zároveň již několik měsíců čelí cílené a ostré kampani Facebooku společnost Apple.

Facebook, jedna z nejpopulárnějších sociálních sítí, se bojí o svou reklamu. Stejně jako brojí proti společnosti Apple, cíleně podporuje svou dceřinou společnost WhatsApp.

Díky novému operačnímu systému Macu hrozí Facebooku ztráta reklamy a zároveň statisíce lidí odchází z WhatsAppu na jiné komunikační platformy, kde jsou jejich data v bezpečí. 

Facebook je dlouhodobě na druhém místě mezi příjemci online reklamních příjmů, kde je naprostým lídrem Google. Největší hrozbou pro Facebook je právě strach z toho, že inzerenti začnou své peníze investovat spíše do konkurence.

Ruka ukazující naši závislost na interakcích a světě sociálních sítí
Ruka ukazující naši závislost na interakcích a světě sociálních sítí • Zdroj: Freepik

Kampaň proti Apple byla přehnaná

Operační systém iOS 14.5, který Apple představil před dvěma měsíci, ještě více chrání soukromí svých uživatelů. Facebook se tak obává, že ztratí inzerenty, kteří si budou moci reklamu na svých přístrojích zablokovat. Začátkem roku proto odstartoval Facebook hejterskou kampaň proti Applu, s níž se neztotožnilo ani mnoho zaměstnanců, dnes již bývalých, samotného Facebooku. 

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m, Okolí Prahy

Facebook se bojí ztráty reklamy

Již zavedením předchozího iOS 14 společnost Apple posílila ochranu osobních údajů: Přidala do portfolia nové funkce, které umožňují uživatelům kontrolovat, jaké aplikace třetích stran jejich data používají. Společnost vlastnící sociální síť Facebook tyto změny veřejně kritizovala, Poté se objevila další „podpásovka“. Apple přišel s funkcí umožňující sledovat transparentnost aplikací. Po jejím spuštění již nemohou třetí strany dále bez povolení následovat aktivitu uživatele na jiných aplikacích a webech.

Nový iOS 14.5 umožňuje každému uživateli IDFA (identifikátor pro inzerenty) zablokovat, nebo povolit. Bez souhlasu tak tedy není možné zaznamenávat IDFA, což znesnadňuje sledování úspěšnosti jednotlivých reklam. 

Pokles zájemců o reklamu by měl pro Facebook nedozírné finanční ztráty, proto se v posledních měsících snažil své uživatele přesvědčit o tom, že jim žádné nebezpečí nehrozí…

Lidí však nevěří.

Co se děje s našimi daty?

Stejným terčem kritiky byla i nová pravidla WhatsAppu, jež od soboty 15. května platí: Díky nim má totiž WhatsApp možnost sledovat své uživatele, shromažďovat data o nich a dělit se o ně právě s Facebookem. 

Kontrola osobních údajů. Ruce tří mužů za stolem s daty a grafy
Kontrola osobních údajů. Ruce tří mužů za stolem s daty a grafy • Zdroj: Freepik

Pravidla měla původně začít platit již v únoru, ale kvůli sílící vlně nevole byla odsunuta až na 15. květen. Této čas měl nahrát právě Facebooku, který chtěl tři měsíce informovat lidi o bezpečnosti těchto pravidel a vyvrátit jejich obavy.

Celebrity doporučily Signal

I přesto, že se zdá, že nová pravidla skutečně nic zásadního nezměnila, lidé jsou opatrní. Negativní asociace spojené s kdysi nejoblíbenějších sociální sítí, Facebookem, stále sílí. A navíc lidé naslouchají zvučným jénům. Signal coby novou komunikační platformu doporučil lidem Edward Snowden, bývalý zaměstnanec CIA, i šéf Twitteru Jack Dorsey. Na Twitteru je pak následoval i Elon Musk, šéf Tesly a SpaceX. 

Mávající Elon Musk
Mávající Elon Musk • Zdroj: Profimedia

Signal v té době zaznamenal během jediného týdne 7,5 milionu stažení a stal se tak nejstahovanější aplikací v Google Play i App Store.

Obdobný nárůst zaznamenal i Telegram, cca 9 milionů nových stažení, což představuje nárlůst o 91 procent. Nejvíce stažení bylo přitom zaevidováno z Indie.

Edward Snowden
Edward Snowden • Zdroj: AFP PHOTO / THE GUARDIAN / Profimedia

Bezplatně neznamená veřejně

Proti masivnímu úbytku uživatelů se WhatsApp brání tím, že obhajuje svou vyšší bezpečností. WhatsApp, stejně jako obdobné aplikace, je službou zdarma, proto má její vlastník právo říci, jaká data shromažďuje a proč. Podle Zaka Doffmana, experta na bezpečnost kybernetického prostoru, však zcela jistě nemůže mlžit a odmítat transparentnost s odkazem na to, že se jedná o nezbytnou část služeb poskytovaných bezplatně.

Přestože se tedy například počet uživatelů Signálu zvýšil o neuvěřitelných 4200 procent, WhatsApp celou kauzu kolem ochrany osobních údajů ustál především proto, že vyzdvihl své renomé poskytovatele šifrované komunikace. Přitom ale ignoroval to, že sbíraná data sdílí s Facebookem. Jak však uvedl hlavní bezpečnostní expert společnosti Cyjax, Ian Thornton-Trump: „Metadata, neboli data o vašich datech, mají téměř takovou moc, jako data samotná.“

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze,

Facebook je chamtivý

„Pro mě jako pro bezpečnostního experta je těžké uživatelům doporučovat, aby aplikaci přestali používat,“ 

říká Zak Doffman a sám zmiňuje zásluhy, jež WhatsAppu nesporně náleží v oblasti popularizace bezpečného zasílání zpráv. Chybou podle něj byl fakt, že platformu převzal právě Facebook. Doffman jej označuje za

„nejchamtivější stroj na světě zaměřený na sběr dat.“

Facebook, whatsApp i Signal

Uživatelům WhatsAppu se nelíbila skutečnost, že jejich data jsou sdílena s Facebookem. Mnozí přitom používají obě platformy. Podle interní ankety, jíž si LP-life udělal mezi svými čtenáři, zhruba 85 procent z nich používá aktivně obě platformy. Chatovací program Signal si většina našich čtenářů přidala „navíc“.

Na sdílení dat nevidí naši čtenáři nic špatného, problém vidí v tom, že podle klauzule je možné, aby WhatsApp sdílel s Facebookem i obsah jednotlivých konverzací. 

Žena s telefonem v ruce na sociálních sítích
Žena s telefonem v ruce na sociálních sítích • Zdroj: Freepik

To v praxi znamená, že data, jimiž by mohl Facebook disponovat, se značně rozšíří, což by naopak podpořilo lepší zacílení reklamy.

Pravidla však nejsou pro celý svět jednotná. Zatímco v Evropské unii se musejí z nařízení GDPR Facebook i WhatsApp řídit přísnějšími pravidly pro ochranu osobních dat, v USA je situace jiná.

Koupíte – zaplatíte. Nejen skutečně

To ještě více podporuje teorii, že Facebook se skutečně bojí o svůj profit, a snaží se si reklamu na své síti jakkoli udržet. 

Úspěšnost této reklamy je však diskutabilní: Problémem se mediálně zabýval americký placený televizní kanál CNBC, jenž se otázal některých bývalých zaměstnanců Facebooku na přímý dopad nových zásad ochrany osobních údajů, s nimiž společnost Apple vyrukovala. Zaměstnanci podrobně popsali systém „konverzí po zhlédnutí“, který měří, kolik uživatelů na reklamu zareagovalo a jak, dokonce tak lze i zjistit, zda uživatel po zhlédnutí reklamy produkt koupil. 

Velmi stručně řečeno (a vidíme to i sami na naší facebookové „zdi“) – pakliže klikneme na nějakou reklamu, která nás zaujme, brzy je naše stránka zaplavena obdobnými reklamami. Facebook tak zná náš zájem a snaží se zacílit přesně další inzerci svých klientů. Pokud si přes Facebook skutečně něco koupíme, maloobchodník zaznamená IDFA uživatele a sdílí jej s Facebookem. Tak se lze dopátrat toho, zda reklama maloobchodníka na sociální síti zafungovala. IDFA rovněž poskytuje Facebooku i inzerentům mnoho údajů o spotřebitelském chování a cílové skupině, která na jejich reklamu reaguje. 

IDFA je globální záležitost

Henry Love, jeden z bývalých zaměstnanců Facebooku specializovaný právě na malé podniky, pro CBNC uvedl: 

„S obavami majitelů Facebooku se neztotožňuji. Malé podniky jsou většinou umístěny v konkrétních městech a státech, a proto je mnohem snazší najít pro ně cílovou skupinu bez možnosti využití IDFA trackerů. Lokální podniky se snaží většinou přesně zacílit na lidi v blízkém okolí. Pokud byste se zeptali například majitele restaurace, co je IDFA, nemyslím si, že by to kdokoli věděl,“

tvrdí Love.

„IDFA je daleko globálnější záležitostí, která ovlivní Facebook celkově, nikoli majitele malých podniků.“

Facebook DOPORUČUJE

Pakliže tedy Facebook doporučuje (pouze doporučuje) svým klientům komunikovat přes platformu WhatsApp, nepřímo tím říká že komunikace mezi ním a obchodníkem může putovat i mimo šifrované systémy WhatsApp.

I když jsou podle expertů podmínky užívání komunikačního kanálu bezpečné, jedná se spíše o princip a o neochotu WhatsAppu omezit sběr dat o uživatelích. Plní tak tedy přesně to, oč ho Facebook žádá.

Závěr

Jsme tedy svědkem tří paralelních akcí. Facebook se bojí o reklamu a brojí proti novému operačnímu systému Apple. Nabádá tak své uživatele, aby využívali WhatsApp, jenž mu patří, a kde naše data nejsou v bezpečí. Hrozí mu totiž, že jej leader na trhu, Google, doslova převálcuje. Lidé tedy masově WhatsApp opouštějí, ale neustále využívají obě sociální platformy. 

 

Stejně jako jsme přestali před časem téměř úplně využívat SMS, není teď čas opustit i aplikaci, k níž jsme se v minulosti uchýlili? A víme, kde jsou naše data v bezpečí? 

Vítejme v kontrolovaném virtuálním prostoru!

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (2)

View photo gallery

O autorovi

V médiích se pohybuji už přes polovinu svého života, hlavně v lifestylových titulech, které mi kdysi změnily životní styl, v dobrém i zlém. Mou největší vášní je cestování, fotografování a potápění. Posledních 14 let jsem žila všude možně po světě a živila se především jako podmořský fotograf a psavec - spolupracovala jsem s lifestylovými médii a vytvářela obsah webů a texty na klíč. Z cest jsem si také přivezla krásného synka, který je mým nejlepším učitelem, motorem, ale i brzdou. Nová práce mi dovoluje spojit všechno, co mám ráda.
Kristina Vacková
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
16 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

245 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - V Tower 112
Praha 4

Luxusní byt na pronájem - V Tower 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka

8 + 1 222 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2
Praha 1

Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2

4 + 1 134 m², bal. 2 m²
49 750 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - Praha 1
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - Praha 1

4 + KK 149 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 9 - Kyje - 56m
Praha 9

Byt na prodej - Praha 9 - Kyje - 56m

2 + KK 56 m², bal. 3 m²
6 699 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
12 235 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady
Praha 3

Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady

3 + KK 95 m²
64 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 980 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

3 + KK 93 m², bal. 3 m²
19 960 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady
Praha 3

Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady

3 + KK 93 m²
29 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m

4 + 1 120 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 75m
Praha 1

Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 75m

3 + KK 75 m²
9 595 250 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks