Top hledané
Výsledky (0)
Hluboko v mořích žijí překrásní živočichové vydávající světlo. Mezi tyto úžasné světelné bytosti patří například medúzy, které pod vodou rozehrávají své luxusní divadlo "in natura"!

Fascinující světelné medúzy rozehrávají hypnotizující podmořské divadlo

Eva Ledecká
20. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Pod hladinou moří a oceánů není jen černočerná tma. Možná bychom se divili, jak barevný a čilý život zde vedou podmořské bytosti za doprovodu světla, které s sebou nesou. Vydejte se s námi právě do těchto hlubin a objevte neuvěřitelnou krásu tohoto života.

Medúz žije na světě mnoho druhů a jen některé z nich dokáží vydávat světlo. Svítí díky fluorescenčnímu proteinu, fotoproteinu a dalším látkám. Pomocí luxusního světla, které vychází z jejich jinak průhledného těla, dokáží vytvořit až hypnoticky krásné podmořské scény.

O luxusní drama s prvky sci-fi se postará UFO Jelly

Vypadá jako mimozemšťan, návštěva z jiného světa. Čarokrásná žahavá medúza z rodu Crossota byla objevena teprve před dvěma lety v blízkosti Mariánského příkopu v hloubce 3,7 kilometrů. Přezdívá se jí UFO Jelly. Za výzkumem stojí NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administraton). Námořní biologové se domnívají, že se jedná o medúzu dravce, která čeká v klidu na svou kořist a pak ji chytne chapadly do svých spárů a už nepustí. Luxusní drama v přímém přenosu!

Luxusní balet křišťálové medúzy zasáhne nejedno srdce

Ve vodách západního pobřeží Severní Ameriky žije křišťálová medúza, která je zcela bezbarvá. Může mít až 150 jemných chapadel, které lemují její skleněný zvon. Je nádherná za denního světla, ale teprve v absolutní tmě pod mořem zahraje své pilně nacvičované baletní představení. Krystalické luminiscenční želé, které tvoří její tělo, je okolo „deštníku“ posázené zářícími body. Její neskutečná krása se ničemu nevyrovná a vidět tento zázrak přírody musí být silný zážitek na celý život.

Pohled na překrásné vodní tvory schované našim očím v hloubkách moří a oceánů přinášíme alespoň v naší galerii.

Prodej prvorepublikové vily, Praha 6
Prodej prvorepublikové vily, Praha 6, Praha 6
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze